Stowarzyszenie Klub Sportowy Nautilus - Jastrzębie
Autor: wojtas.
28.05.2012.
Zmieniony 20.06.2012.
W dniach 15-17.06.2012 nasi zawodnicy z KS Nautilus w Jastrzębiu brali udział w Mistrzostwach Polski
juniorów i seniorów w pływaniu w płetwach w Kościerzynie. Naszą reprezentację stanowiło ponad 30
zawodników z wszystkich kategorii wiekowych.
W zawodach medale indywidualne zdobywali :
W najmłodszej kategorii wiekowej klasą dla siebie była Zuzanna Rzepka która wywalczyła 2 złote, 2
srebrne oraz 1 brązowy medal. W tej samej kategorii wiekowej do 11 lat 3 medale brązowe wywalczyła
Klaudia Gorys. W rywalizacji chłopców do 11 lat najlepiej wypadł Hubert Dyrszka zdobywając jeden złoty i
jeden srebrny medal.
W kat D 12-13 lat najlepszą nasza zawodniczką była Aleksandra Łotecka zdobywając 4 medale w tym 2
srebrne i 2 brązowe.
W rywalizacji chłopców tej samej kategorii wiekowej medale zdobywał jedynie Bartłomiej Giba jeden
srebrny i jeden złoty.
W kategorii C 14-15 lat po bardzo zaciętej walce nasi zawodnicy zdobyli 8 medali za sprawą Kamila
Kerna 1 złoty 1 srebrny i 2 brązowe i Jakub Dyrszka 1 złoty , 2 srebrne i 1 brązowy medal.
W tej samej kategorii wiekowej dziewcząt nasza zawodniczka Ania Osiadacz wywalczyła 1 brązowy
medal.
W najstarszej kategorii wiekowej juniorów ( 16-17 lat) nasi zawodnicy zdobyli 4 medale w tym Szymon
Paluch jeden brązowy, Sebastian Nalepka 2 brązowe medale i Patryk Woźniak jeden brązowy medal.
Bardzo dobrze spisały się nasze dwie zawodniczki startujące w tej kategorii wiekowej Olga Niedzielska
dwukrotnie poprawiła Rekord Klubu i wywalczyła łącznie 5 medali z czego jeden złoty 3 srebrne i jeden
brązowy. Druga nasza zawodniczka Ania Dziadek wywalczyła 4 medale w tym 3 srebrne i 1 brązowy.
Niestety pod nieobecność naszych najlepszych seniorów Adrianowi Michalakowi nie udało się tym razem
wywalczyć żadnego medalu.
Lepiej poszło naszym seniorkom gdzie Sandra Rogalska wywalczyła 4 medale w tym 1 srebrny i 3
brązowe.
Nasi zawodnicy znakomicie spisali się również w wyścigach sztafetowych gdzie wygrali wszystkie swoje
wyścigi i w sumie wywalczyli 8 medali złotych w różnych kategoriach.
Kreator PDF
Utworzono 8 March, 2017, 10:37
Nadmienić należy ,że z 31 osobowej drużyny tylko jeden senior wrócił bez medalu natomiast wszyscy
zawodnicy zdobyli co najmniej jeden medal w wyścigu sztafetowym.
Teraz nastąpi okres roztrenowania a po wakacjach walka o Puchar Polski i o Puchar Młodzieży