Vuelta Andalucia: David Rebellin na "pudle" trzeciego etapu

Środa, 20 Luty 2013, 21:09:32
Ostatni etap wyścigu Vuelta Andalucia (kat.2.1) wygrał Alejandro Valverde (Movistar) zostając jednocześnie zwycięzcą
klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce na etapie zajął Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).
Ostatniego dnia rywalizacji podczas wyścigu Vuelta Andalucia Ruta del Sol kolarze musieli zmierzyć się z
najtrudniejszym odcinkiem, który prowadził z Luceny do Rincón de la Victoria. Długość tego etapu wynosiła 182.7
kilometra i praktycznie większość trasy prowadziła po bardzo mocno pofałdowanym terenie. Kolarze mieli do
pokonania aż sześć górskich premii, w tym dwie kat. 1. Podczas tego etapu, tak jak w poprzednich dniach, pogoda
zbytnio nie rozpieszczała kolarzy. Znowu mocno wiało a na dodatek była stosunkowo niska temperatura.
Przez większość etapu na czele peletonu jechała dwójka kolarzy: Stef Clement (Blanco) oraz Tom Dumoulin
(Argos-Shimano). Jechali bardzo zgodnie, zyskując z kilometra na kilometr coraz większą przewagę, która maksymalnie
wynosiła ponad 8 minut. Peleton z ekipą Movistar na czele, kontrolował przebieg etapu i kiedy do mety pozostawało
coraz mniej kilometrów, narzucił dość mocne tempo jazdy. Przewaga uciekającej dwójki zaczęła szybko się zmniejszać.
Przed podjazdem na ostatnią górską premia kat.1, ucieczka została zlikwidowana a na czele utworzyła się 12 osobowa
grupa. Jechali w niej m.in. lider wyścigu Alejandro Valverde (Movistar), Simon Spilak (Katiusza), Bauke Mollema (Blanco
Team)a także Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).
Po pokonaniu górskiej premii, był już tylko zjazd na metę w Rincón de la Victoria. 12-osobowa grupa kolarzy, bardzo
szybko zmierzała do mety by miedzy sobą rozegrać finisz.
W sprinterskim pojedynku, po etapowe zwycięstwo sięgnął Alejandro Valverde (Movistar), pokonując Simona Spilaka
(Katiusza) i Davide Rebellina (CCC Polsat Polkowice).
Zwycięzcą klasyfikacji generalnej wyścigu został Alejandro Valverde, a Davide Rebellin ze stratą 30 sek. do zwycięzcy
wyścigu, awansował w generalce na 9. miejsce.
Wyniki 3. etapu: Lucena - Rincon de la Victoria, 182,7 km