1. Rodzaj zawodów – turniej piłki nożnej.
Miejsce i termin zawodów – Boiska sportowe:
 przy ul. Francuskiej (ZSZiL im Emilii Plater), 26 czerwca 2012 r.
 przy ul. Kościuszki.(Gimnazjum nr 1), 27 czerwca 2012 r.
 WIELKI FINAŁ Zespół boisk sportowych przy ZSZIL im. Emilii Plater w
Zgorzelcu w dniu 3 lipca 2012 r.
4. Cel zawodów – popularyzacja aktywnego wypoczynku i piłki nożnej, wyszukiwanie
„młodych talentów”.
5. Warunki uczestnictwa:
 zgłoszenia drużyn przyjmuje Tomasz Góral (tel. 664473011) pod adresem email:
[email protected]
 warunkiem dopuszczenia drużyny do turnieju jest dostarczenie karty zgłoszenia;
 w turnieju mogą brać udział tylko zawodnicy zawarci w karcie zgłoszenia i którzy nie
ukończyli 18 roku życia. Drużyny mogą zostać podzielone na poszczególne grupy
wiekowe w zależności od ilości zgłoszonych drużyn.
Po zaakceptowaniu kart zgłoszeniowych, nie ma możliwości dopisywania dodatkowych
zawodników, wyjątek stanowią kontuzje.
Zgłoszenia należy wysyłać do dnia 15 czerwca 2012 r.
Drużyna, która nie dopełni w/w formalności nie zostanie dopuszczona do turnieju.
6. Sposób rozegrania zawodów
 w turnieju uczestniczą drużyny tzw. "podwórkowe”. Każda drużyna musi mieć co najmniej
jednego pełnoletniego opiekuna. Drużyna musi składać się z min. 7 osób (na boisku przebywa
podczas gry, 5 zawodników pola i bramkarz).
 drużyny w pierwszym etapie będą grać tzw. system pucharowym, czyli wygrany idzie dalej, aż
do wyłonienia najlepszej drużyny reprezentującej w dalszym etapie rozgrywek dane boisko.
 przy równej ilości punktów o kolejności decyduje wynik bezpośredniego pojedynku pomiędzy
zainteresowanymi, następnie korzystniejsza różnica bramek oraz większa ilość zdobytych
bramek
 w drugim etapie, drużyny reprezentujące dane boisko będą grały między sobą o miano tej
najlepszej.
 czas trwania meczu wynosi: w pierwszym etapie: 2 x 10 minut, w drugim etapie 2 x 30 minut.
 rzut z autu wykonywany jest nogą. W momencie wprowadzenia piłki do gry wykonawca
rzutu z autu musi mieć umieszczoną nogę częściowo na linii bocznej. Niedozwolony
jest rozbieg zawodnika wykonującego rzut z autu
 przy rzucie autowym, bramkowym, zawodnik ma 4 sekundy na wprowadzenie piłki do gry,
a w przypadku przekroczenia tego czasu piłka należy się drużynie przeciwnej
 punkt karny ustala się w odległości 7 metrów od linii bramkowej
 przy wykonywaniu rzutu wolnego i rożnego ustala się minimalną odległość 5 metrów od piłki
 przy wykonywaniu rzutu z autu ustala się minimalną odległość 3 metrów od piłki
 sędzia może zarządzić karę 2 minutową, 4 minutową, wykluczyć zawodnika z danego
meczu, wykluczyć zawodnika z Turnieju
7.
Uczestnicy turnieju zobowiązani są do podporządkowania się zaleceniom
Organizatora w zakresie ładu i porządku na obiektach sportowych. Zabronione jest
używanie obuwia sportowego typu „korki i kolce”
8.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu kontuzji bądź innych
zdarzeń wynikających z uczestnictwa w turnieju.
9.
Organizator zapewnia opiekę medyczną podczas Turnieju.
10. Organizator zapewnia ciepły posiłek podczas Turnieju.
11. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
KARTA ZGŁOSZENIA
…………………………………………………
(nazwa drużyny)
Oświadczam, że jestem zdrowy (mój syn/córka) i mogę uczestniczyć w Turnieju Piłki Nożnej
odbywającym się w ramach turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec, oraz biorę na siebie
odpowiedzialność za wynikłe w trakcie gry kontuzje i związany z tym uszczerbek na zdrowiu.
Jednocześnie zrzekam się praw do wszelkich roszczeń wobec organizatorów zawodów.
Oświadczam również, że zapoznałem się z regulaminemTurnieju.