ŁTS ŁABĘDY
NR. 169
Data 08.05.2010 r.
Dzień dobry państwu. Serdecznie witamy wszystkich kibiców i sympatyków piłki nożnej
na meczu 21 kolejki o mistrzostwo IV ligi. W dniu dzisiejszym przeciwnikiem ŁTS jest
Górniczy Klub Sportowy Victoria Jaworzno. Serdecznie witamy w Łabędach zawodników,
działaczy oraz sympatyków drużyny gości. Klub Sportowy Victoria założony został w 1918 r.
Największym sukcesem Victorii to występy przez cztery sezony na boiskach II ligi. Po raz
pierwszy piłkarze awans uzyskali do tej ligi w 1964 na dwa sezony . W 1983 roku piłkarze z
Jaworzna ponownie wrócili do II ligi, Łącznie Victoria rozgrywkach II ligi występowała przez
4 sezony. . W klubie z Jaworzna swoją karierę rozpoczynali reprezentanci Polski Jan Urban i
Ryszard Czerwiec..W meczu rundy jesiennej rozegranym w Jaworznie zwyciężyła Victoria 4-0
ŁTS Łabędy- Olimpia Truskolasy 2-3
26 min Hibner Paweł
0-1
48 min Dziewanowski Wojciech
1-1
52 min Zalewski Rafał
1-2
55 min Gajda Dawid
1-3
67 min Kantor Sławomir
2-3
Żółte kartki: Ogłaza, Politański, Perczyński, Brdej, Kuc.
Skład ŁTS-u: Blaszke Tomasz, Adamczyk Rafał, Kuc Maciej, Cyran Jarosław,
Dziewanowski Wojciech, Petelicki Łukasz od 85 min Dąbrowski Tomasz, Perczyński Rafał
od 46 min Wandas Krzysztof, Mora Michał, Kantor Sławomir, Pawlik Tomasz od 59 min
Brdej Artur, Chrostek Radosław od 59 min Stach Łukasz.
Skład Olimpii: Politański Damian, Konieczko Paweł, Kołodziejczyk Piotr, Ogłaza
Przemysław , Werner Radosław, Kasperkiewicz Dawid, Gajda Dawid od 72 min Operacz
Oskar, Hibner Paweł, Brzeczek Tomasz od 67 min Kubacki Tomasz, Zalewski Marcin, od 75
min Kierat Karol, Switała Marcin od 58 min Bendryś Rafał.
Sędziowali: Michał Zając –główny, Tomasz Feracik, Szymon Grabara- Podokręg Sosnowiec.
Widzów około 200.
W 26 min Olimpia po błędzie Tomasza Pawlika zdobyła prowadzenie strzałem w samo
okienko bramki popisał się Paweł Hibner. W 48 min gospodarze wyrównali dobre podanie
Łukasza Petelickiego na bramkę zamienił Wojciech Dziewanowski który strzałem głową
pokonał Politańskiego. W 52 min Rafał Zalewski strzałem z rzutu wolnego zdobył drugą
bramkę W 55 minucie było już 1-3 goście przeprowadzili szybki kontratak po którym Rafał
Zalewski zdobył bramkę. W 67 min faulowany na polu karnym Olimpii został Krzysztof
Wandas. rzut karny na bramkę zamienił Sławomir Kantor. W koncówce spotkania ŁTS
posiadał bardzo dużą przewagę ,piłkarze z Łabęd do końca próbowali zmienić wynik
spotkania. Jednak bez skutku.
Przyszłość Ciochowie - ŁTS Łabędy 1-1
Na derbowe spotkanie IV ligi mimo nie najlepszej pogody zjawiło się sporo kibiców. Faworytem w tym
spotkaniu byli gospodarze. Piłkarze ŁTS-u do spotkania przystąpili bez swojego kapitana Dariusza
Zawadzkiego który nadal jest kontuzjowany W składzie znalazł się za to Mirosław Nowak i Krzysztof Dłubała
obydwaj wrócili z zagranicy gdzie pracowali .Niestety w rodzimym kraju nikt nie potrafi znaleź im pracy mimo
że posiadają niezłe umiejętności pracownicze. Spotkanie dostarczyło kibicom sporych emocji. Potwierdziła się
zasada że w spotkaniu derbowym wszystko jest możliwe. Początek spotkania należał do piłkarzy ŁTS-u. Już w 3
minucie w sytuacji sam na sam z bramkarze znalazł się Sławomir Kantor , jednak przegrał pojedynek z
bramkarzem. Chwile poźniej ten sam zawodnik po strzale głową o milimetry uderzył obok bramki Ciochowic.
W 35 minucie Krzysztof Dłubała faulowal na swojej połowie rywala, ponieważ był to drugi faul. Zawodnika
ŁTS-u, decyzją sędziego za faul otrzymał drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną. kartkę Mimo
przewagi jednego zawodnika na boisku, zespołem groźniejszym był ŁTS. Dwie wyborne sytuacje do zdobycia
gola nie wykorzystał Mirosław Nowak. Początek drugiej połowy to wyrównane spotkanie.. Piłkarze Ciochowic
starali się wykorzystać przewagę jednego zawodnika na boisku jednak nie za bardzo im to wychodziło. W 60
minucie spotkania po raz któryś brakiem swoich umiejętności popisał się sędzia spotkania pan Nowak który w
nie groźniej sytuacji dopatrzył się na polu karnym ku zdziwieniu wszystkich rzutu karnego. Karny został
wykorzystany. Po stracie bramki piłkarze ŁTS ruszyli do odrabiania strat sztuka ta im się udała w 80 minucie
po zespołowej akcji Krzysztof Wandas był wyrównująca bramkę. Kibice zgromadzeni na stadionie w
Cochowicach zobaczyli dobry mecz. Którego najsłabszym uczetnikiem był sędzia tego spotkania. Jego decyzje
cały czas na trybunach wzbudzały salwy śmiechu i nie zadowolenia Wszyscy zadawali sobie pytanie, zarówno,
goście , czy gospodarze czy o to w futbolu chodzi
Skład ŁTS-u: Tomasz Blaszke, Jarosław Cyran, Maciej Kuc, Rafał Adamczyk, Łukasz Stach od 76 min
Radosław Chrostek, Krzysztof Dłubała, Michał Mora, Wojciech Dziewanowski, Łukasz Petelicki,( od 85 minuty
Artur Brdej) Sławomir Kantor,( 89 min Mirosław Nowak) Mirosław Nowak od 76 min Krzysztof Wandas)