Turniej piłki nożnej w Warlubiu

Turniej piłki nożnej odbył się razem z Galą talentów dnia 30 maja 2012 roku.
Naszą placówkę reprezentowali uczniowie:
Sebastian Kośmiński – kapitan, Patryk Matuszewski – bramkarz, Sebastian Redies – bramkarz, Mikołaj
Jamrożek, Krzysztof Syrowski, Rafał Ziółkowski, Dawid Kilichowski, Krzysztof Jaworski.
Do turnieju zgłosiło się sześć drużyn:
Drużyna z Tucholi, Szkoła Zawodowa z Grudziądza, Rypin, Świecie, Zespół Szkół Specjalnych z
Grudziądza.
Turniej otworzył Pan Dyrektor wraz z Tadeuszem Gajewskim – reprezentantem naszej oświaty.
Po wcześniejszych ustaleniach z opiekunami grup oraz losowaniu utworzono dwie grupy.
0:3
Mecze w grupach były bardzo wyrównane. Drużyny reprezentowały bardzo wysoki, sportowy
poziom. Zwycięzcą pierwszej grupy została drużyna z Warlubia, na drugim miejscu uklasowała się
drużyna z Grudziądza.
W drugiej grupie na pierwszej pozycji znalazła się drużyna ze Świecia, na drugim miejscu drużyna z
Tucholi.
Drużyny, które zajęły drugie miejsce w grupach spotkały się w meczu o trzecie miejsce:
Grudziądz ZSZ – Tuchola.
Po pięknym meczu i festiwalu bramek, lepsza okazała się drużyna z Grudziądza wygrywając mecz 4:2
Drużyny, które wyszły z grup na pierwszym miejscu spotkały się w finale - meczu o pierwsze miejsce:
Warlubie –Świecie.
Mecz zaczął się dla nas niekorzystnie. W drugiej minucie zawodnik ze Świecia umieścił piłkę w siatce
naszej bramki. W przerwie meczu nasi zawodnicy odpowiednio zmotywowali się do dalszej sportowej
walki, co przełożyło się w grze drugiej połowy.
Na początku drugiej połowy zawodnik ze Świecia sfaulował naszego Dawida Kilichowskiego w polu
karnym i sędzia podyktował rzut karny. Takiej okazji nie zmarnował nasz kapitan Sebastian Kośmiński.
Mamy remis 1:1.
Ten fakt jeszcze bardziej zachęcił naszych do większego wysiłku i ataku bramki przeciwników.
Przyniosło to dla nas kolejne dwie bramki, które strzelił Dawid Kilichowski i Sebastian Kośmiński.
Tak więc mecz zakończył się wynikiem 3:1.
Gratulujemy naszej drużynie. Udało nam się ograć „zawodówki”.