Przed sezonem pi³karskim 2008/2009

Gmina Po¶wiêtne
Autor: Administrator
25.07.2008.
ORKAN PO¦WIÊTNE - PIONIER BRAÑSK 1 : 6 bramka dla Orkana : Dobrzyñski Jakub Towarzyskim meczem z
Pionierem Brañsk pi³karze Orkana Po¶wiêtne rozpoczêli przygotowania do rozgrywek ligowych sezonu 2008/2009.
Pierwszy wystêp po wakacyjnej przerwie nie wypad³ imponuj±co. Dru¿yna z Po¶wiêtnego uleg³a na swoim boisku
beniaminkowi A klasy 1:6. Mecz rozegrano 3 x 30 min. Pierwsze sze¶ædziesi±t minut nie zapowiada³o tak wysokiej
pora¿ki gospodarzy. Wprawdzie go¶cie, po b³êdach naszej obrony szybko objêli prowadzenie 2:0, ale kilka minut
pó¼niej Jakub Dobrzyñski, ³adnym strza³em za linii pola karnego pokona³ bramkarza Pioniera. W tym okresie gra by³a
bardzo wyrównana. Pomimo utraty dwóch bramek nasi zawodnicy stwarzali sporo dogodnych sytuacji. Dopiero w trzeciej
czê¶ci meczu nasi zawodnicy pogubili siê i go¶cie do¶æ szybko zdobyli kolejne bramki. Pod koniec drugiej czê¶ci
spotkania kontuzji dozna³ strzelec jedynej bramki dla Orkana Jakub Dobrzyñski. Pora¿ka z Pionierem nie jest
specjalnym zaskoczeniem. Zespó³ z Brañska, który w tym roku awansowa³ z B klasy mocno wzmocni³ swoj± kadrê i
mo¿e byæ w przysz³ym sezonie jednym z faworytów rozgrywek. Do dru¿yny Orkana po d³u¿szej przerwie powróci³
obroñca Micha³ Dziemianko.
Dru¿yna Orkana wyst±pi³a w sk³adzie: Dr±gowski Tomasz, Dr±gowski Grzegorz, Dziemianko Micha³, Krasowski
Robert, Brzozowski Damian, Kamiñski Pawe³, Mia³kowski Krystian, Dr±gowski Karol, Dr±gowski Pawe³, Niewiñski
Wojciech, Fiedorek Maciej, £uczaj Marcin, Dobrzyñski Jakub. Nastêpnym sprawdzianem formy naszych zawodników
mia³ byæ mecz I rundy Pucharu Polski z B klasowym KS Studzianki. Jednak ze wzglêdów organizacyjnych spotkanie
zosta³o prze³o¿one na pó¼niejszy termin.
Rozgrywki o mistrzostwo A klasy rozpoczn± siê w dniu 10 sierpnia. Wtedy
to UKS Orkan Po¶wiêtne zmierzy siê na swoim boisku z Pograniczem Ku¼nica. W sezonie 2008/209 w A klasie
zagraj± nastêpuj±ce dru¿yny: 1) Krypnianka Krypno, 2)