Piłkarskie święto w Gdowie

Autor: Administrator
25.04.2013.
Zmieniony 27.04.2013.
24 kwietnia, wę środę odbył się w Gdowie mecz pucharowy o Mistrzowstwo Wielickiego Podokręgu
Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.
Do zawodÃłw przystąpiły lokalna drużyna Gdovii GdÃłw na codzień występuąca w A klasie, oraz drużyna
GÃłrnika Wieliczka, ktÃłra aktualnie występuje w IV lidze małopolskiej.
W piękne, słoneczne popołudnie stadion wypełnił się bo brzegi kibicami rÃłznych pokoleń, a miejscowa
młodzież przygotowała biało - zieloną oprawę oraz doping przez cały mecz.
Kibice Gdovii najpierw wywiesili transparent z hasłem wspierającym drużynę, potem poawiły się białe i
zielone flagi, na koniec natomiast odpalono race, z ktÃłrych uniÃłsł się zielony dym.
W tej atmosferze piłkarze wybiegali na boisko, by rozegrać mecz o puchar Mistrza Podokręgu.
Â
Â
TUTAJ ZDJĘCIA Z TEGO WYDARZENIA:
Â
3
Składy przedstawiały się następująco:
 Gdovia : Małek(br), - Jarosz, Dubiel, Strojek, Karcz, Wąsowski, Stopa, Kasprzyk, Mierzeński,Wołek,
Rojek,
oraz rezerwowi: Skowronek, Noga Kaleta
GÃłrnik :Â Sekuła(br), Domoń, Potańczyk, Bilski, Sikora, Homoncik, Winiarski, Kurpiel, Kuźma, Grzesiak,
Utworzono 8 March, 2017, 13:05
Gabruś
oraz rezerwowi: Rudzik, Guzik, Nędza, Dziedzic
Początek
meczu był raczej spokojny, tak goście i gospodarze zacięcie bronili swoich połÃłw boiska już w środku pola, więc nie byliśmy świadkami zbyt wielu akcji podbramkowych. Z czasem jednak drużyny zaczęły się odsłaniać
i w pierwszej połowie częściej atakowała Gdovia, GÃłrnik natomiast chyba
czekał na swoją szansę z kontry. Jednak los bywa przewrotny i już w 32 minucie GÃłrnik strzela bramkę na 0:1 a strzelcem bramki jest Kurpiel.
Do końca pierwsza połowa przebiegła już bez większych zrywÃłw i groźniejszych akcji.
Na drugą połowę piłkarze wybiegli mocno zmotywowani i zrobiło się ciekawie, co chwila groźne akcje
konstruowały raz jedna raz druga drużyna. Tym samych widowisko to dostarczało coraz więcej emocji,
tym bardziej, że czas upływał a GÃłrnik grał z jedną bramką więcej.. Jednak po ładnej akcji Gdovii w 61
minucie do siatki trafia Dubiel i jest remis. Po bramce wyrÃłwnującej jeszcze obydwie drużyny miały
swoje sytuacje, aby strzelić upragnioną bramkę, ale niestety żadnej się do nie udało i przystąpiły do
wykonywania rzutÃłw karnych.
Rozemocjonowani kibicew większości oglądali je już na stojąco, gdyż to nie lada stres.
W karnych wynik był korzystny dla GÃłrnika, drużyna z Wieliczki wygrała rzuty karne 5-4 i awansowała
do dalszych rozgrywek Pucharu Polski.
Po rzutach karnych puchar Mistrza Wielickiego Podokręgu MZPN drużynie GÃłrnika wręczyli: prezes
Podokręgu pan Andrzej Strumiński, v-ce prezes ds. sportowych pan Julian Chorobik, oraz sekretarz