XVII Międzynarodowe Zawody o Puchar MTP Delfin Cieszyn

3 miejsce w klasyfikacji medalowej
3 finały na dystansie 100 m stylem dowolnym
Marta Bajura z nowym rekordem zawodów
To krótki bilans ostatnich zawodów w Cieszynie gdzie wystartowało ponad 400 zawodników z 28
klubów z Czech, Słowacji i Polski. Naszą drużynę reprezentowała liczna 22 osobowa drużyna w tym
najmłodsi zawodnicy z rocznika 2004 . Bardzo dobrze zorganizowane zawody przyciągnęły sporą liczbę
kibiców na trybunach cieszyńskiej pływalni. Odbyła się transmisja na żywo wraz z prezentacją każdego
Medale dla klubu Wodnik zdobywali:
Marta Bajura – brąz 100m dow / złoto 100m mot / złoto 200m zm 2:30.22 Rekord Zawodów
Randia Pawlukiewicz – srebrny medal 100m dow / brązowy medal 100m mot
Aleksandra Golec – brąz 50m klas
Adam Skoczylas – złoty medal 100m grzb i 200m grzb
Mariusz Pawliniak – srebrny medal 200m zm
Oskar Bieg – brązowy medal 50m grzb
Bardzo blisko medalu uplasował się Radosław Skierski na dystansie 200 m stylem zmiennym oraz
Oskar Bieg w wyścigu 100m stylem klasycznym. Emocjonujący okazał się wyścig finałowy naszych
dziewcząt na dystansie 100m stylem dowolnym w którym brązowy medal zdobyła Randia
Pawlukiewicz a tuż za nią uplasowała się Marta Bajura. Ostatni wyścig zawodów 100m stylem
grzbietowym, Adam Skoczylas niesiony dopingiem całej naszej drużyny zwyciężył z utytułowanym
zawodnikiem AZS AWF Katowice, Szymonem Warwasem.
Rekord klubu wśród dziewcząt 10 letnich na dystansie 100m stylem klasycznym uzyskała Julia Król
200m stylem grzbietowym nowy rekord klubu uzyskała Magda Sobolewska
100m stylem dowolnym nowy rekord klubu uzyskała Karolina Bywalec
Natomiast wśród 9 latek na 100m stylem dowolnym rekord klubu pobiła Aleksandra Goj.
Nowe rekordy życiowe poprawiła Julia Sordyl a także Alicja Miszczyk
Rekord klubu wśród 12 latków pobił Kacper Porszke w wyścigu 100m stylem motylkowym.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów !