SZKOŁA POLICJI W SŁUPSKU DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI ZE

SZKOŁA POLICJI W SŁUPSKU
Wygenerowano: Środa, 8 marca 2017, 15:36
DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI ZE SŁUPSKA
Tytuł Drużynowego Mistrza Polski Służb Mundurowych wywalczył wspólnie z
kolegami reprezentant słupskiej Szkoły Policji mł.asp. Paweł Piotraschke. Rywalizacja mundurowych biegaczy
została rozegrana w ramach XIX. Biegu Przełajowego o Nóż Komandosa w Lublińcu koło Częstochowy.
W zawodach uczestniczyło 822 biegaczy ze wszystkich formacji mundurowych, w tym 79 kobiet. Również w tym roku w tym
bardzo trudnym, morderczym biegu wystartowali policjanci i policjantki na czele z kierowaną przez insp. Tomasza Kubickiego
(KWP Opole) reprezentacją Komendanta Głównego Policji, w skład której wchodzili: podinsp. Maciej Wojciechowski (WSPol
Szczytno), podkom. Adam Thiel (KPP Lębork), mł.asp. Paweł Piotraschke (SP Słupsk), post. Szymon Kulka (KMP Nowy Sącz)
oraz sierż. Anna Wojtulewicz (KMP Białystok) i sierż. Anna Ficner (KPP Złotoryja). Mężczyźni rywalizowali na dystansie 10 km,
biegnąc w mundurach i wysokich butach służbowych. Dla pań przewidziano rywalizacje na dystansie 5 km.
Paweł Piotraschke
drużynowy Mistrz Polski Służb Mundurowych
(pobierz)
W klasyfikacji indywidualnej reprezentant Szkoły Policji w Słupsku mł.asp. Paweł Piotraschke zdobył medal brązowy z czasem
38 minut i 46 sekund. Po raz pierwszy w historii biegu udało się zdetronizować wojskowych biegaczy i reprezentacja policji
wygrała zawody, zdobywając tytuł Drużynowych Mistrzów Polski Służb Mundurowych w biegach przełajowych.