Komenda Miejska Policji w Sosnowcu Policyjna mistrzyni Jiu

Źródło:
m.html
Wygenerowano: Środa, 8 marca 2017, 15:47
Policyjna mistrzyni Ju-Jitsu po raz kolejny na podium
St.sierż. Agnieszka Bergier- Karkosz zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w Ju-Jitsu
rozegranych we Wrocławiu. Sosnowiecka policjantka po raz kolejny stanęła na podium pomimo
odniesionej w trakcie mistrzostw kontuzji. To kolejny sukces w jej sporym dorobku.
St. sierż. Agnieszka Bergier-Karkosz służbę w policji pełni od czterech lat. Jest sześciokrotną mistrzynią Polski w Judo i Ju-Jitsu
oraz trzykrotną mistrzynią Polski Policji w Judo. Poza tym odnosi liczne sukcesy również za granicą. W 2013 roku na
Mistrzostwach Świata w Ju -Jitsu w Austrii zdobyła pierwsze miejsce. Rok później we Francji również sięgnęła po tytuł
mistrzyni. W zeszłym roku zdobyła 1 miejsce na Mistrzostwach Europy Ju-Jitsu organizowanych w Holandii oraz posiada
aktualny tytuł Mistrzyni Świata zdobyty w Tajlandii. Podczas tegorocznych mistrzostw świata, w czasie jednej z walk,
Agnieszka doznała poważnej kontuzji kostki. Pomimo tego nadal brała udział w mistrzostwach. Dzięki swej determinacji
ostatecznie zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal. Oprócz sukcesów sportowych, jak podkreślają przełożeni Agnieszki,
odnosi ona również znaczące sukcesy w pracy zawodowej, pełniąc służbę w zespole poszukiwań sosnowieckiej komendy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i szybkiego powrotu do zdrowia!
Ocena: 3.8/5 (9)