Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach
2015.10.29
zobacz online:
W dniu 16.10.2015 roku w Dobrzewinie – Karczemkach odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży
Szkolnej oraz Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach. Zawody te były eliminacją do Finałów Wojewódzkich
Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Finałów Wojewódzkiej Gimnazjady, które odbędą się w Kwidzynie. W
rywalizacji, w każdej kategorii wiekowej wzięły udział 4 zespoły reprezentujące powiat Lęborski,
Kartuski, Pucki oraz Wejherowski. Zwycięzcą zawodów w rywalizacji szkół podstawowych została drużyna
Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach, natomiast w turnieju szkół gimnazjalnych zwyciężył gospodarz
imprezy, czyli Społeczne Gimnazjum w Karczemkach. Poziom turnieju był bardzo wysoki i pozwala mieć
nadzieję na uzyskanie dobrego wyniku naszego zespołu w Finałach Wojewódzkiej Gimnazjady. Na
zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami oraz dyplomami które wręczał: organizator
zawodów – Pan Dyrektor Bernard Stark i Pani Hanna Garbowska. Dla uczestników turnieju przygotowany
był
słodki poczęstunek przez Gimnazjum w Karczemkach. Organizatorami byli: Powiatowy Zespół Placówek
Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie oraz Społeczne Gimnazjum Dobrzewino – Karczemki w
Karczemkach.
Wyniki uzyskane w dniu zawodów:
Szkoły podstawowe:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach ( Paszki Nikodem, Patoka Mateusz, Janzen Paweł, Miszk
Hanna )
II miejsce – Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Żelistrzewie
Szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Społeczne Gimnazjum Dobrzewino – Karczemki w Karczemkach (Jakub Garbowski, Dorota