Zawodniczki LUKS Sobolik Sobolów zdobyły Mistrzostwo

Zawodniczki LUKS Sobolik Sobolów zdobyły Mistrzostwo Województwa
Małopolskiego
Autor: Grzegorz Statek
20.10.2009.
Zawodniczki LUKS „Sobolik” Sobolów zdobyły Mistrzostwo Województwa Małopolskiego
Uczniowskich Klubów Sportowych w Tenisie Stołowym.
Najmłodsza męska drużyna zawodów wywalczyła III miejsce.
W dniu 18-10-2009r. w Zespole Szkół nr 4 w Limanowej odbyły się Mistrzostwa Województwa
Małopolskiego Uczniowskich Klubów Sportowych w Tenisie Stołowym w kategoriach: młodzicy do 13 lat i
żaki do 11 lat.
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sobolik” wystawił cztery drużyny w składach młodzicy:
1 Patryk Nowak i Stanisław Kasiński, 2 Mateusz Gądek i Sebastian Cefal. Żaki dziewczęta : Natalia
Gądek i Aleksandra Rajzer, chłopcy Sebastian Bratownik, Sebastian Cefal, Oskar Bukowski. Rewelacyjnie
zagrały dziewczęta w kategorii żaków Natalia Gądek i Aleksandra Rajzer nie przegrały seta o wejście do
finału, gdzie w pięknym stylu pokonały drużynę z Żabna 3:0 zdobywając I miejsce. Najmłodsza drużyna
zawodów w kategorii żaków wszyscy uczniowie II klasy ZS w Sobolowie Sebastian Bratownik, Sebastian
Cefal i Oskar Bukowski zagrała bardzo dobrze zajmując III miejsce o które piękną grą przyciągnął uwagę
kibiców Sebastian Bratownik ulegając tylko w jednym meczu czwarto klasiście, zawodnikowi z Limanowej.
Bardzo ambitnie zagrali Oskar Bukowski i Sebastian Cefal pomimo, że pierwszy raz startowali na takich
zawodach. Drużyna młodzików Patryk Nowak i Stanisław Kasiński pokonała 4 zespoły zajmując
ostatecznie 6 miejsce, Mateusz Gądek i Sebastian Cefal (który jest jeszcze żakiem) zajęła 10 miejsce.
Drużyny żaków: Natalia Gądek, Aleksandra Rajzer, Sebastian Bratownik, Oskar Bukowski, Sebastian
Cefal zakwalifikowali się do półfinałów Mistrzostw Polski UKS.
Gratulacje zawodnikom i trenerowi Krzysztofowi Klubie składali obecni na zawodach kierownik drużyny
młodzieżowej Jan Nowak, dyrektor sekcji tenisa stołowego Tomasz Rajzer oraz prezes Krzysztof Sotoła
Z rąk Burmistrza Miasta Limanowej dzieci otrzymały dyplomy i puchary a od organizatorów słodycze.
Wyjazd na zawody był finansowany przez Urząd Gminy w Łapanowie.
Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kluba
Utworzono 8 March, 2017, 15:16