Wygenerowano: Środa, 8 marca 2017, 16:16
PASJE I SUKCESY PO SŁUŻBIE
Kolejne sukcesy sportowe odnoszą policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku, którzy po
zakończonej służbie znajdują czas na intensywne podnoszenie swojej sprawności fizycznej. Niektórzy z nich
zdobywają też prestiżowe nagrody w trakcie zawodów.
Jedną z najbardziej aktywnych sportowych grup są policyjni biegacze, którzy już niejednokrotnie reprezentowali z sukcesami
słupską Szkołę Policji. W ostatnim czasie w największej liczbie imprez biegowych startuje Paweł Piotraschke i Tomasz
Matusiak. Obaj policjanci wystartowali między innymi w Maratonie Ekologicznym im. Andrzeja Hopfera, który rozgrywany jest
w Lęborku. Nasi reprezentanci zdobyli tam odpowiednio 5. i 21. miejsce. Paweł Piotraschke 5. miejsce zajął również podczas
kolejnej imprezy biegowej w Lęborku - Biegu św. Jakuba. Natomiast w Korzybiu, podczas Biegu im. Elżbiety Garduły Paweł
Piortaschke zdobył 3. miejsce, a w Biegu po Plaży, rozgrywanym w Jarosławcu uplasował się na 10. pozycji. Tomasz Matusiak
zwyciężył tymczasem w kategorii policjantów podczas rozgrywanego w Koszalinie Biegu Wenedów.
Wykładowcy słupskiej Szkoły Policji w czasie wolnym trenują również różne odmiany karate.
Jeden z nich, Zbigniew Banasiak, zdobył złoty medal podczas rozegranych w Słupsku Otwartych Mistrzostwach Polski w
Sztukach Walki IMAF (International Martial Arts Federation). Zwycięzca wystartował w konkurencji kata indywidualne w
kategorii mężczyzn – kolorowe pasy. W zawodach wzięło udział 170 zawodników z 19 ośrodków sportowych, którzy
rywalizowali ze sobą w konkurencjach: karate, ju jitsu, kobudo (kata z bronią), kickboxingu (formuła semi kontakt), ju jitsu
mixed kumite oraz kenjutsu.
Zbigniew Banasiak trenuje na co dzień w Słupskim Klubie Karate „Champion” im. Michała Godnicza.
Sukcesami wędkarskimi może pochwalić się natomiast Wojciech Gołaszewski z Wydziału
Ochrony Informacji Niejawnych. Podczas rozgrywanych mistrzostw wędkarskich o Puchar Doliny Charlotty zajął 2. miejsce. To
kolejny z sukcesów naszego Kolegi, który na swoim koncie ma między innymi drużynowe Mistrzostwo Polski Policji
wywalczone kilka lat temu przez reprezentację Szkoły Policji podczas zwodów w Zielonej Górze. Wspólnie z innym kolegą z
wydziału, Szymonem Dąbrowskim, wędkuje aktywnie nie tylko na akwenach śródlądowych, ale również na Bałtyku.