Karolina Pęk medalistką paraolimpiady w Rio!

Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego
Autor: Paweł Murzewski
środa, 14 wrzesień 2016
18-letnia pingpongistka Bronowianki Karolina Pęk zdobyła w Rio de Janeiro brązowy medal igrzysk
paraolimpijskich! W decydującym o medalu meczu po wspaniałej walce pokonała Brazylijkę Danielle
Rauen 3:2. Karolina przegrywała już 0:2 w setach, ale ostatecznie triumfowała w pięciu partiach.
Z tą samą rywalką Karolina spotkała się już w Rio w grupowych eliminacjach, wygrała wtedy 3:1. Po
trzech zwycięstwach w grupie B awansowała do półfinału z 1. miejsca. Tu jednak nieznacznie, bo 2:3,
uległa Chince Liu Meng i ponownie miała zmierzyć z Brazylijką Rauen w meczu o brąz. Pojedynek o medal
nie był już taki sam jak grupowy, jego stawka mogła pokrzyżować plany Karolinie. Dwa pierwsze sety gry
pod presją skończyły się zwycięstwami Brazylijki 11:8, w trzeciej partii zawodniczka Bronowianki przeszła
niesamowitą próbę nerwów, by wygrać 11:9. I wtedy wróciła do swojej pewnej gry, by triumfować w
czwartym i piątym secie 11:5. Brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w turnieju indywidualnym jest
największym osiągnięciem w karierze Karoliny, ale nie pierwszym medalem z igrzysk - ma już w dorobku
krążek z paraolimpiady w Londynie, również brązowy, ale w turnieju drużynowym.
18-latka jest jedną z nielicznych zawodniczek w świecie, która z powodzeniem rywalizuje zarówno wśród
niepełnosprawnych (w barwach Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg) jak i
pełnosprawnych tenisistek stołowych. W tym drugim gronie również odnosi sukcesy - jest m. in. srebrną
(w deblu) i brązową (w drużynie) medalistką MP juniorek w barwach Bronowianki, występuje w I-ligowej
drużynie. Na co dzień Karolina jest uczennicą III klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie.
Teraz przed krakowianką start w turnieju drużynowym, w którym Pęk zagra m.in. z Natalią Partyką.