Wiadomości
Środa, 16 listopada 2016
Wieżyca Stężyca pokonała Atom Trefl Malbork
Siatkarki Wieżycy zanotowały kolejną niespodziankę w Pomorskiej Lidze Kadetek. Tym razem
przed własną publicznością wygrały z zespołem Atomu Trefla Malbork 3:2. Spotkanie
rozpoczęło się od porażki w pierwszym secie 18:25, kolejna partia zakończyła się
identycznym wynikiem 25:18 ale dla Wieżycy. Trzeci set słaba gra gospodyń i wysoka
przegrana 15:25. Po tym secie wydawało się, że zespół Wieżycy już się nie „podniesie”. Ostra
reprymenda trenera Macieja Stefanowskiego w przerwie przed czwartą odsłoną
poskutkowała. Stężyczanki wygrały 25:23 i wyrównały stan meczu 2:2 doprowadzając do tiebreaka. Piąty set rozpoczął się niekorzystnie dla siatkarek z Kaszub, jednak po czterech
kolejnych błędach atakującej Atomu gra się wyrównała. Końcówka to bardzo dobre zagrywki
Agaty Piankowskiej, skuteczna gra w bloku Pauliny Plichta i Magdy Majewskiej oraz pewna
gra w obronie libero zespołu Heleny Kozikowskiej. Zwycięstwo 15:13 w decydującym secie
przypieczętowała udanym atakiem Paulina Reiter.