Wiadomości
Poniedziałek, 10 sierpnia 2015
Ochotniczanka Katarzyna Niewiadoma Mstrzynią
Europy!
Katarzyna Niewiadoma została mistrzynią Europy do lat 23 w wyścigu kolarskim ze startu
wspólnego. Mistrzostwa odbywają się w estońskim Tartu.
Orliczki miały do pokonania 10 rund po 12,4 kilometrów każdą. Przez większość wyścigu nic
ciekawego się nie działo. Dopiero w końcówce na ucieczkę zdecydowały się Holenderka
Annouska Koster i Włoszka Ilaria Sanguineti, które utrzymywały przewagę około 35 sekund
nad peletonem. Z głownej grupy atakować probowała Katrzyna Niewiadoma. Polce udało się
odskoczyć dopiero na 7 km. przed metą. Wraz z nią odjechała Holenderka Thalita de Jong.
Niewiadoma pracowała bardzo mocno i na 1500 metrów przed metą dojechała do czołowej
dwójki. Jasne się stało, że o medale powalczą cztery zawodniczki. Polka popisała się
najszybszym finiszem i zdobyła złoto mistrzostw Europy. Drugie miejsce zajęła Sanguineti, a