Reportaż z Turnieju o Puchar Sekretarza Generalnego XIV już

Reportaż z Turnieju o Puchar Sekretarza Generalnego
XIV już turniej tenisa ziemnego o Puchar Sekretarza Generalnego SITG pod egidą
Głównej Komisji Turystyki i Rekreacji odbył się 2-3 czerwca na kortach klubu tenisowego
Tennis Team w Tychach. W tym roku rolę gospodarza pełnił Oddział SITG Mysłowice. W
hotelu Flora Wiceprezes Oddziału Mysłowice kol. Józef Borycz przywitał uczestników, a
kol. Jerzy Słociński - organizator zawodów - przedstawił reprezentacje oddziałów, wręczył
im okolicznościowe souveniry i dokonał losowania numerów startowych. Do zawodów
zgłosiły się drużyny Mysłowic, Rudy-Chorzowa, Lublina, Rybnika, Bytomia i Zarządu
Głównego. Przewodniczący Głównej Komisji Turystyki i Rekreacji kol. Janusz Cichowski
przypomniał regulamin i zasady zawodów:
- uczestnikami mogą być członkowie SITG w wieku 45 i więcej lat, a w składzie zespołu
jednym z zawodników musi być działacz SITG,
- zawody odbywają się w formule deblowej, w meczu gra się trzy sety, w każdym secie
występuje inny duet i w turnieju grało się systemem „każdy z każdym”, czyli każdy zespół
ma do rozegrania pięć spotkań w ciągu dwóch dni.
Los okazał się na tyle „złośliwy”, że już w pierwszym meczu spotkali się najpoważniejsi
kandydaci do końcowego sukcesu, ubiegłoroczni finaliści, czyli zespoły Mysłowic i RudyChorzowa. .Emocji w tym meczu było co niemiara. Po dwóch setach na tablicy wyników
widniał wynik 1:1 i o wszystkim decydował ostatni set. Drużyna Rudy-Chorzowa uległa
presji odpowiedzialności i tego seta przegrała gładko 6:0. W innych meczach wszystko
przebiegało raczej zgodnie z oczekiwaniami i dopiero ostatni mecz zawodów (też efekt
wcześniejszego losowania), gdy spotkały się w nim zespoły Zarządu Głównego i Lublina,
wzbudził podwyższony poziom emocji. Wcześniejsze wyliczenia wykazały, że aby zająć
trzecie miejsce Lublin musi ten mecz wygrać 3:0. Po dwóch setach Lublin prowadził 2:0,
jednak w trzecim secie Zarząd Główny zdobył ten dający mu miejsce na podium punkt.
Chociaż mecz wygrał Lublin, to Zarząd Główny ich w sumie wyprzedził. Zbiorcze wyniki
ujęto w tabeli obok.
Po zawodach na pożegnalnym obiedzie kol. Jerzy Słociński przedstawił ostateczne wyniki
zawodów. Prezes Oddziału Mysłowice kol. Grzegorz Pawłaszek wraz z Sekretarzem
Generalnym kol. Eugeniuszem Ragusem wręczyli wszystkim zespołom dyplomy, a
pierwszej trójce puchary ufundowane przez Oddział Mysłowice.
Nagrodę główną - Puchar Sekretarza Generalnego zdobyła na własność drużyna
Mysłowic zwyciężając w trzecich z rzędu zawodach. Zwycięski zespół wystąpił w składzie:
Jerzy Słociński-Zdzisław Gruba-Feliks Dembkowski-Grzegorz Rychłowski.
W końcowym wystąpieniu Sekretarz Generalny zapowiedział, że podjął decyzję iż
gospodarzem jubileuszowego XV turnieju w 2013 roku będzie Zarząd Główny, a zespół
Mysłowic zdobywając Puchar na własność zmusił go do ufundowania nowego Pucharu.
Należy podkreślić wzorową organizację spotkania, niezwykle przyjacielską atmosferę
zawodów, a zorganizowanie zbiorowego wyjścia do Browaru Tyskiego w czasie wolnym
było strzałem w dziesiątkę. Koledze Jurkowi Słocińskiemu udało się nawet zapanować nad
siłami natury – wiszące na niebie chmury zarówno w sobotę jak i w niedzielę tylko „dla
postraszenia” spuściły na ziemię kilka kropli deszczu, co w niczym nie utrudniło przebiegu