Złoci fighterzy z G3 - Gimnazjum nr 3 w Jaworznie

Gimnazjum nr 3 w Jaworznie
Złoci fighterzy z G3
W sobotę 12 listopada w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Kolna” w Krakowie pod auspicjami Polskiego Związku Ju-jitsu
odbył się Puchar Polski Kadetów i Młodzieżowców w Ju-jitsu. Bardzo dobrze przygotowana do startu drużyna Klubu
Sportów Walki „Satori” Jaworzno, prowadzona przez trenera Łukasza Proksę wywalczyła cztery medale.
Trzy złota wywalczyli obecni uczniowie Gimnazjum nr 3 w Jaworznie a jeden przypadł w udziale absolwentowi naszej
szkoły. W klasie kadetek niezawodna była Aleksandra Masternak w kategorii -45kg. Jaworznianka skutecznie
stosowała rzuty obrotowe oraz techniki dźwigni dzięki czemu pewnie zwyciężyła swoje pojedynki zdobywając dwa
złote medale w konkurencjach fighting oraz newaza. W klasie młodzieżowców Patryk Urban w kategorii -62kg
punktując rywali szybkimi ciosami i kopnięciami dotarł do finału. Pojedynek o złoty medal wygrał przed czasem
zajmując pierwszą lokatę w konkurencji fighting. Najcięższy w klasie młodzieżowców Dawid Kajdy w kategorii -85
również nie miał sobie równych. Absolwent naszego gimnazjum pewnie stosował rzuty oraz trzymania w parterze i
zajął pierwsze miejsce w konkurencji fighting.
Trener Łukasz Proksa jest zadowolony z wyników oraz poziomu jaki zaprezentowali nasi uczniowie, którzy codziennie
wiele potu wylewają ciężko i wytrwale pracując na lekcjach wychowania fizycznego oraz treningach. Przed naszymi
gimnazjalistami kolejne wyzwania w Mistrzostwach Polski Form Kata w Judo oraz kolejnych Turniejach Dzieci i