Źródło:
Wygenerowano: Środa, 8 marca 2017, 20:20
Piekary po raz drugi w Maratonie Komandosa
Trzech piekarskich policjantów wzięło po raz drugi udział w VI MARATONIE KOMANDOSA, który był
organizowany w dniu 28 listopada 2009r przez Wojskowy Klub Biegacza META w Lublińcu.
Trzech piekarskich policjantów wzięło po raz drugi udział w VI MARATONIE
KOMANDOSA, który był organizowany w dniu 28 listopada 2009r przez
Wojskowy Klub Biegacza META w Lublińcu. Po raz szósty WKB Meta przy 1
Specjalnym Pułku Komandosów w Lublińcu zorganizował maraton dla służb
mundurowych w którym udział wzięli przedstawiciela Wojska, Policji, Straży Pożarnej,
Straży Granicznej, Straży Miejskich, Służby Więziennej, Biura Ochrony Rządu i inni.
Trasa maratonu liczyła 42 kilometry 195 metrów i biegła przez lasy lublinieckie.
Maraton ten jest uznawany za jeden z najtrudniejszych biegów organizowanych w kraju.
Limit czasowy tego maratonu - 7 godzin. Ubiór obowiązkowy, to mundur ćwiczebny tzw.
moro, buty wojskowe oraz, co najważniejsze plecak z 10 kilogramowym obciążeniem.
W biegu wzięło udział ponad 300 osób, z których do mety dobiegło 265 uczestników.
Nasi policjanci drużynowo zajęli 23 miejsce na 35 drużyn. Indywidualnie mł.asp. Marian
Szaton zajął 85 miejsce z czasem 5:07:37, sierż. Krystian Wieczorek zajął 175 miejsce z
czasem 5:50:41 i asp.szt. Rafał Jankowski zajął 218 miejsce z czasem 6:09:23.