Podgląd

Transkrypt

Podgląd
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
Klasa I
Temat
tygodniowy
Temat dnia
Zagadnienia z
podstawy
programowej
Część wspólna
Klasa II
Żywioły i kolory
Żywioły
Powietrze
Co to jest powietrze?
1.1a – uważnie słucha wypowiedzi i
korzysta z przekazywanych informacji
1.3c – uczestniczy w rozmowach,
także inspirowanych literaturą: zadaje
pytania, udziela odpowiedzi
1.3.f – pisze czytelnie
i
estetycznie, dba o poprawność
gramatyczną, ortograficzną
i interpunkcyjną
6.1 obserwuje i prowadzi proste
doświadczenia przyrodnicze,
analizuje je i wiąże przyczynę ze
skutkiem
6.7b – zna znaczenie powietrza i
wody dla życia człowieka
Kształtowane
dyspozycja
7.9 wykonuje łatwe obliczenia
pieniężne(cena , ilość,wartość) i radzi
sobie w sytuacjach codziennych
wymagających takich umiejętności :
zna będące w obiegu monety i
banknoty
Cele operacyjne
Pomoce
dydaktyczne
Uczeń:
-Zna właściwości powietrza
- rozumie znaczenie powietrza dla
życia ludzi, roślin i zwierząt,
- rozumie, że czystość powietrza
zależy od ludzi,
- pisze czytelnie
-wykonuje proste doświadczenia,
- wykonuje obliczania pieniężne
- potrafi wykonać wiatraczek
Wiersz M. Lorek „Pobawić się
powietrzem”,wiersz Krystyny
Artyniewicz
7.8 rozwiązuje proste zadania
tekstowe
9.2a – przedstawia pomysły
rozwiązań technicznych: planuje
kolejne czynności, dobiera
odpowiednie materiały
9.2c- posiada umiejętność montażu
modeli papierowych i z tworzyw
sztucznych korzystając z prostych i
instrukcji
Uczeń:
-Zna właściwości powietrza
- rozumie znaczenie powietrza dla
życia ludzi, roślin i zwierząt,
- rozumie, że czystość powietrza
zależy od ludzi,
- zna części mowy: rzeczownik,
czasownik, przymiotnik
-wykonuje proste doświadczenia,
- rozwiązuje zadnia tekstowe
- potrafi wykonać wiatraczek
Wiersz M. Lorek „Pobawić się
powietrzem”,wiersz Krystyny
Artyniewicz
„Wiatraki”, papier kolorowy,
Przebieg zajęć
„Wiatraki”, papier kolorowy,
patyczek,baloniki, jabłko,
słoik,świeczka, ołówek, wstążka,
piłeczka pingpongowa, karty pracy
Temat: Co to takiego powietrze?
patyczek,baloniki, jabłko,
słoik,świeczka, ołówek, wstążka,
piłeczka pingpongowa, karty pracy
e. polonistyczna
Wysłuchanie wiersza czytanego przez
nauczyciela
Maria Lorek
„Pobawić się z powietrzem”( zał.1)
Rozmowa z dziećmi na temat
przeczytanego wiersza.
N. zadaje pytania na temat
właściwości powietrza,
a
dzieci wypowiadają się wg własnych
pomysłów:
- Co to jest powietrze?
- Czy można je zobaczyć?
- Czy
można je dotknąć?
- W jakim jest kolorze?
- Skąd wiecie, że ono jest?
Zajęcia techniczne
Karty pracy
Wprowadzenie w temat zajęć
Temat: Powietrze- przyjaciel czy
wróg?
Ćwiczenia w kształtnym pisaniu.
wierszem
Krystyny Artyniewicz
„Wiatraki” ( zał.2)
Wykonanie wiatraczka .
e. przyrodnicza
Wykonanie wiatraczka według
instrukcji z podręcznika ( str. 67)
Temat: Czy można zobaczyć
powietrze?
Temat: Obliczenia pieniężne.
Badanie właściwości powietrza
( doświadczenia- zał. 3)
e. matematyczna
Zabawy w kupowanie- wykonywanie
prostych obliczeń pieniężnych z
wykorzystaniem monet
i
banknotów
Karty pracy
Uzupełnianie zdań odpowiednimi
zakończeniem.
Uzupełnianie tabeli częściami mowy:
rzeczownikami, czasownikami,
przymiotnikami.
Temat: Czy można zobaczyć
powietrze?
Temat: Robimy zakupy- obliczenia
pieniężne.
Karty pracy
Karty pracy
Wykonywanie prostych obliczeń
pieniężnych.
Rozwiązywanie zadań tekstowych –
obliczenia pieniężne.