Emocjonujące mecze - mało punktów naszych dru yn

Płońszczak - Gazeta lokalna - Płońsk, Raciąż, Baboszewo, Czerwińsk, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo
Emocjonujące mecze - mało punktów naszych drużyn
Rozstrzygnięcia w ostatnich minutach
Emocje w weekendowych meczach były do ostatnich minut. W ostatniej chwili remis uratowali Błękitni,
zwycięstwo w końcówce wymknęło się za to Gladiatorowi. W IV lidze zaś grająca w osłabieniu Tęcza
prowadziła aż do 77 minuty, by polec ostatecznie 1:4.
Koszmarne 13 minut
Sobotni pojedynek płońskiej Tęczy i MKS Ciechanów był niezwykle ważny dla obu zespołów. I przez
większość spotkania ten psychiczny ciężar wyraźnie ciążył wszystkim zawodnikom. Mecz nie był więc
porywającym widowiskiem. W pierwszej połowie trochę lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, ale
brakowało czystych okazji do zdobycia gola. Upragniona bramka dla Tęczy padła w 54 minucie, kiedy to
Emil Kuciński pewnie wykorzystała jedenastkę po faulu na Krzysztofie Dzięgielewskim.
Trzy minuty później płońszczanie stracili jednak Sławomira Jóźwiaka, który dwie żółte kartki (w
konsekwencji czerwoną) obejrzał w zaledwie kilkanaście sekund (najpierw za faul, chwilę potem za
komentowanie decyzji sędziego). Grająca w dziesiątkę Tęcza udanie przeciwstawiała się rywalom przez
kolejne dwadzieścia minut. I kiedy wydawało się, że gospodarzom pewnie uda się dowieźć tak cenne
zwycięstwo, na 13 minut przed końcem wszystko się rozsypało. Gościom udało się strzelić wyrównującą
bramkę, a płońszczanie - niczym sparaliżowani - w niezrozumiały sposób zupełnie się pogubili,
pozwalając ciechanowianom na zdobycie jeszcze trzech goli.
Emocje w okręgówce
Niezwykle emocjonujące spotkania rozegrały dwie z naszych drużyn (Błękitni Raciąż i Gladiator Słoszewo)
w lidze okręgowej - notabene w najbliższej kolejce zagrają one między sobą. Ale relacje z ostatniej
kolejki wypada rozpocząć od meczu na szczycie, w którym lider (Korona Szydłowo) 3:1 pokonał na
wyjeździe wicelidera Ostrovię i ma już osiem punktów przewagi. Trzecia w tabeli jest bieżuńska Wkra, z
którą w minioną sobotę zagrali raciążanie. I na początku tego wyjazdowego spotkania mało kto się
spodziewał, że Błękitni będą w stanie wywalczyć tego dnia jakieś punkty. Gospodarze bowiem
zdecydowanie lepiej rozpoczęli to spotkanie i po kilkunastu minutach prowadzili już dwiema bramkami,
strzelając gole w 6 i 14 minucie. Błękitni grali trochę jak sparaliżowani, ale na szczęście pełni zapału
wyszli na drugą połowę meczu. I w końcówce taka postawa przyniosła efekt. Gol kontaktowy padł
kwadrans przed końcem, a do siatki strzałem głową piłkę skierował Rafał Kieczmer. Od tego momentu
raciążanie z impetem dążyli do wyrównania. Szał radości kibiców i piłkarzy Błękitnych nastąpił już w
doliczonym czasie gry, kiedy kardynalny błąd obrony Wkry wykorzystał Dariusz Borzym. Podobne emocje
(do ostatnich minut) przeżywali w niedzielę także kibice w Słoszewie, tylko szkoda, że z odwrotnym
skutkiem dla naszej drużyny. Ogólnie Gladiator i Wieczfnianka stworzyły bardzo ciekawe widowisko, w
którym było zarówno wiele walki jak i ciekawych akcji. Na prowadzenie, już w 16 minucie, wyszli
słoszewianie, a podanie Łukasza Kucharzaka wykorzystał Kamil Dobiasz. Goście co prawda wyrównali w
31 minucie, ale w ostatniej akcji pierwszej połowy ponownie skuteczny był Gladiator - tym razem przy
asyście Gracjana Paczkowskiego do siatki rywali trafił Marcin Czerniakowski. W drugiej części gry oba
zespoły miały jeszcze po kilka okazji na gole, ale ich nie wykorzystały. I kiedy wydawało się, że Gladiator
pokona wyżej notowanego rywala, w 88 minucie goście zdobyli jednak wyrównującego gola. Emocji nie
było niestety w meczu trzeciej naszej okręgowej drużyny. W sobotę Sona Nowe Miasto pojechała na
spotkanie z Tęczą Łyse, i niestety od samego początku gospodarze pozbawili gości złudzeń na
jakąkolwiek zdobycz punktową. Już po kwadransie Tęcza prowadziła 3:0, a ostatecznie zdobyła tych goli
aż sześć. Sona, za sprawa Macieja Białorudzkiego, odpowiedziała zaledwie jednym golem.
Utworzono 8 March, 2017, 19:56
Pięć goli Wierzchowskiego
Nie lada wyczynem popisał się w rozgrywkach A klasy zawodnik drugiej drużyny płońskiej Tęczy - Damian
Wierzchowski. Płońszczanie wygrali w Goworowie 5:1, a wszystkie pięć goli strzelił właśnie Wierzchowski.
Niespodziewanie porażki (2:3) doznali zaś w Kownatach Żędowych baboszewianie, ale na szczęście Orlęta
nadal piastują drugie miejsce w tabeli.
Artur Kołodziejczyk, Łukasz Majkowski, Krzysztof Lewandowski
Więcej zdjęć w Galerii
IV LIGA
16.04. Tęcza 34 Płońsk - MKS Ciechanów 1:4 (0:0)
bramka: Kuciński (54, karny po faulu na Dzięgielewskim).
Tęcza: Damian Wójcik - Mateusz Kozłowski (79, Łukasz Federczyk), Robert Jadczak, Michał Bogucki,
Radosław Cytloch (46, Hubert Lewandowski), Emil Kuciński, Sebastian Iwanicki (79, Marcin Bogucki; 88,
Bartosz Kaczor), Sławomir Jóźwiak, Szymon Piekarzewski, Krzysztof Dzięgielewski, Damian Makowski.
czerwona kartka: Jóźwiak (57).
Wyniki XX kolejki (16-17.04.): * MKS Przasnysz - Korona Ostrołęka 3:3 * Kasztelan Sierpc Nadnarwianka Pułtusk 0:1 * Iskra Krasne - Wkra Żuromin 0:3 * Kryształ Glinojeck - Bug Wyszków 1:2 *
Tęcza 34 Płońsk - MKS Ciechanów 1:4 * Wisła II Płock - Huragan Wołomin 3:0 * Mławianka Mława Marcovia 2000 Marki 0:1 * Hutnik Warszawa - Victoria Sulejówek 4:0.
W XXI kolejce (piąt.-sob. 22-23.04.) zagrają: * Hutnik Warszawa - MKS Przasnysz * Victoria Sulejówek Mławianka Mława * Marcovia Marki - Wisła II Płock * Huragan Wołomin - Tęcza 34 Płońsk (piątek 22.04.,
g. 16.30) * MKS Ciechanów - Kryształ Glinojeck * Bug Wyszków - Iskra Krasne * Wkra Żuromin Kasztelan Sierpc * Nadnarwianka Pułtusk - Korona Ostrołęka.
tabela
LIGA OKRĘGOWA
16.04. Wkra Bieżuń - Błękitni Raciąż 2:2 (2:0)
bramki: Kieczmer (75, asysta Kalman), Borzym (90, akcja indywidualna).
Błękitni: Kamil Kalinowski - Rafał Kieczmer, Dariusz Borzym, Paweł Kopczyński, Kamil Szelągiewicz,
Paweł Kalman, Arkadiusz Wróblewski, Łukasz Szelągiewicz (46, Kamil Wróblewski), Dima Mielnik, Maciej
Kozieradzki, Mariusz Borzykowski.
17.04. Gladiator Słoszewo - Wieczfnianka Wieczfnia 2:2 (2:1)
bramki: K. Dobiasz (16, asysta Kucharzak), Czerniakowski (45, asysta Paczkowski).
Gladiator: Marcin Kornatowski - Mariusz Ciski, Cezary Ksybek, Krzysztof Gałązka, Michał Michalski,
Gracjan Paczkowski, Łukasz Kucharzak, Radosław Woliński (80, Hubert Ksybek), Marcin Czerniakowski
(85, Mariusz Krzemiński), Kamil Dobiasz (65, Robert Dobiasz), Piotr Nowicki (55, Michał Jarosławski).
czerwona kartka: Paczkowski (89).
17.04. Tęcza Łyse - Sona Nowe Miasto 6:1 (3:1)
bramka: Białorudzki (45, asysta Ernest).
Sona: Przemysław Józefowicz - Łukasz Szwejkowski (46, Radosław Jastrzębski), Paweł Radomski, Marcin
Szwejkowski, Mateusz Chyczewski, Karol Olbryś (70, Hubert Kanigowski), Rafał Kraszewski, Cezariusz
Prusinowski, Konrad Wiktorowicz, Michał Ernest, Maciej Białorudzki (75, Marcin Chyczewski).
Pozostałe wyniki XX kolejki (16-17.04.): * Boruta Kuczbork - Sokół Grudusk 2:0 * Orzyc Chorzele - GKS
Strzegowo 3:3 * Makowianka Maków Maz. - KS CK Troszyn 1:2 * Ostrovia Ostrów Maz. - Korona
Szydłowo 1:3 * Tęcza Ojrzeń - Rzekunianka Rzekuń 6:1.
W XXI kolejce (22-23.04.) rundy wiosennej zagrają: * Orzyc Chorzele - Wieczfnianka Wieczfnia * Tęcza
Łyse - Boruta Kuczbork * Sona Nowe Miasto - Tęcza Ojrzeń (N. Miasto, sobota 23.04., g. 11) *
Rzekunianka Rzekuń - Ostrovia Ostrów Maz. * Korona Szydłowo - Makowianka Maków Maz. * KS CK
Troszyn - Wkra Bieżuń * Błękitni Raciąż - Gladiator Słoszewo (Raciąż, sobota 23.04., g. 11) * GKS
Strzegowo - Sokół Grudusk.
tabela
A KLASA
16.04. Orz Goworowo - Tęcza 34 II Płońsk 1:5 (0:3)
bramki: Wierzchowski (30, akcja indywidualna), Wierzchowski (41, asysta Dzięgielewski), Wierzchowski
(43, asysta Karwowski), Wierzchowski (67, asysta P. Kowalski), Wierzchowski (75, asysta P. Kowalski).
Tęcza II: Piotr Klękowicz - Krzysztof Karwowski, Mateusz Oracki, Marcin Rosiak, Łukasz Białęcki, Damian
Gocajna (70, Mariusz Przybyszewski), Daniel Skolimowski, Mateusz Dzięgielewski, Damian Wierzchowski
(82, Kamil Kobyliński), Tomasz Materka (65, Fabian Lewandowski), Paweł Kowalski (85, Robert Kowalski).
17.04. Gryf Kownaty Żędowe - Orlęta Baboszewo 3:2 (1:0)
bramki: Rozmanowski (46, asysta Charzyński), Charzyński (48, karny po faulu na nim samym).
Orlęta: Tomasz Kuligowski - Jacek Klimkiewicz, Rafał Wiśniewski, Łukasz Kopacz (77, Łukasz Adamiak),
Paweł Rybacki, Bartłomiej Rozmanowski, Arkadiusz Staniszewski (80, Przemysław Rybacki), Artur
Piotrowski (63, Adam Mak), Grzegorz Rybacki, Marek Charzyński, Robert Rutkowski (70, Patryk
Zajączkowski).
Pozostałe wyniki XVII kolejki (sob.-niedz. 16-17.04.): * KS Pniewo - Opia Opinogóra 4:0 * Mazowsze
Jednorożec - Orzeł Sypniewo 0:3 * Konopianka Konopki - Kurpik Kadzidło 2:2 * Wkra Andzin - KS
Wąsewo 3:1 * GKS Pokrzywnica - WKS Mystkówiec 4:1.
W XVIII kolejce (22-23.04.) zagrają: * Konopianka Konopki - Orlęta Baboszewo (Kraszewo, piątek
22.04., g. 16) * Opia Opinogóra - GKS Pokrzywnica * WKS Mystkówiec - Wkra Andzin * KS Wąsewo Gryf Kownaty Żędowe * Kurpik Kadzidło - Mazowsze Jednorożec * Orzeł Sypniewo - Orz Goworowo *
Tęcza 34 II Płońsk - KS Pniewo (Płońsk, sobota 23.04., g. 10).
tabela
B KLASA
17.04. Wkra Sochocin - Borovia Czernice Borowe 3:2
bramki: Wojnarowski - 2, Petekiewicz.
Wkra: Łukasz Aniserowicz - Arkadiusz Piechna (Jarosław Marciniak), Radosław Jakubiak, Cezary Sawicki,
Marcin Karwowski, Paweł Popin, Sebastian Szuper (Mariusz Petekiewicz), Kamil Cichocki, Dariusz Dziedzic
(Cezary Wolski), Michał Stanisławski (Igor Andrusiewicz), Radosław Wojnarowski.
Pozostałe wyniki XII kolejki (16-17.04.): * Pełta Karniewo - Krzyniak Krzynowłoga Mała 0:1 * Jutrzenka
Unieck - wolny termin.
W XIII kolejce (22-23.04.) zagrają: * Borovia Czernice Borowe - Pełta Karniewo * Krzyniak Krzynowłoga
Mała - Jutrzenka Unieck * Wkra Sochocin - wolny termin.