REGULAMIN
I OTWARTY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO O PUCHAR
STAROSTY BIAŁOBRZESKIEGO – ANDRZEJA OZIĘBŁO
1.Organizator
Starostwo Powiatowe w Białobrzegach, Plac Zygmunta Starego 9, 26-800 Białobrzegi
2. Cel Imprezy
a) promocja aktywnego wypoczynku
b) popularyzacja tenisa ziemnego wśród mieszkańców Powiatu Białobrzeskiego
3. Termin i Miejsce
Turniej odbędzie się w dniu 21 sierpnia 2016 r. o godzinie 10:00 na boisku wielofunkcyjnym przy Hali
Sportowej w Białobrzegach - ul. Reymonta 13A.
4. Zgłoszenia
Zgłoszenia przyjmowane: osobiście w budynku Starostwa Powiatowego w Białobrzegach (Plac
Zygmunta Starego 9) pokój nr 22 lub telefonicznie pod nr telefonu (48) 613 34 14 wew. 124 oraz
mailowo na adres: [email protected] do dnia 15 sierpnia (poniedziałek) do godziny
14:00.
5. Prawo startu
Wszyscy chętni zawodnicy powyżej 16 - tego roku życia.
6. System gry
System gry – mecze rozgrywane będą systemem „pucharowym” do dwóch wygranych setów, przy
stanie 6 : 6 w secie o wyniku decyduje „tie break”, przy stanie 1 : 1 w setach o wyniku decyduje
również „tie break”. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany sposobu przeprowadzenia
turnieju. W przypadku większej ilości zawodników organizator zastrzega sobie prawo do zmiany
systemu rozgrywek oraz sposobu przeprowadzenia turnieju.
7. Losowanie
a) Losowanie par przeprowadzi organizator w dniu 17 sierpnia 2016 r. o godzinie 19:00 w Hali
Sportowej w Białobrzegach (sala konferencyjna).
b) Po losowaniu ogłoszona zostanie drabinka turniejowa która będzie do pobrania na stronie
8. Nagrody
Dla finalistów gier (najlepsza trójka zawodników) w Turnieju przewidziane są : Puchary, Nagrody
rzeczowe.
9. Postanowienia końcowe:
a) Turniej rozgrywany jest w kategorii OPEN.
b) Organizator zastrzega możliwość ustalenia innego podziału uczestników na kategorie.
c) We wszystkich sprawach dotyczących rozgrywek decyduje sędzia główny i organizator
zawodów.
d) Zawody będą przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami PZTZ.
e) Organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji przedstawionego regulaminu i przyjętego
systemu rozgrywek.
f) Do każdego meczu organizator zapewnia komplet piłek ( 3szt).
g) Organizatorzy turnieju nie biorą odpowiedzialności za wszelkie urazy i kontuzje zawodników
powstałe w trakcie turnieju.
h) Organizator nie ponosi odpowiedzialności za złe warunki atmosferyczne, które
uniemożliwiłyby rozegrania turnieju.
i) Wszystkie mecze muszą odbyć się w terminach wyznaczonych przez Organizatora, w
przypadku brzydkiej pogody organizator wyznaczy nowy termin turnieju.
j) Organizator nie zabezpiecza opieki medycznej. Apteczka znajduje się w oznaczonym
pomieszczeniu w Hali Sportowej w Białobrzegach.
k) Wszelkie zastrzeżenia dotyczące zawodów należy zgłaszać do Sędziego Głównego Turnieju
l) Każdy zawodnik zgłaszający się jako uczestnik turnieju akceptuje jednocześnie treść
przedstawionego regulaminu i zobowiązuje się do jego przestrzegania.
m) Zawodnicy biorą udział w Turnieju na własną odpowiedzialność. Organizator nie zapewnia
ubezpieczenia zawodników.
n) Organizator nie zapewnia sprzętu tj. rakieta tenisowa dla zawodników biorących udział w