4. Zgłoszenia: w dniu turnieju u animatora.
5. Kategorie rozgrywek: OPEN
6. System rozgrywek:

Mecze rozgrywane będą na boiskach o wymiarach 15 x 14 m. Na boisku zaznaczona jest linia
rzutów za 2 pkt, oraz linia rzutów wolnych.

Drużyna musi liczyć 3 zawodników + ew. 1 rezerwowy. Mecz musi rozpocząć 3 zawodników,
ale kończyć może 2.

Za zdobyty kosz drużyna otrzymuje 1 pkt, za rzut zza linii rzutów za 2 pkt – 2 pkt.

Gra toczy się do zdobycia przez jedną z drużyn 16 pkt., lub przez 15 minut – w takim
przypadku zapisywany jest aktualny wynik spotkania. W przypadku remisu po 15 minutach
zarządzana jest dogrywka do zdobycia przez którąkolwiek z drużyn jednego kosza.

Błąd karany jest stratą piłki i wyprowadzeniem piłki przez drużynę przeciwną zza linii rzutów
za 2 pkt. Za faul niesportowy lub faul techniczny karą jest jeden rzut wolny i posiadanie piłki.

Po każdym zdobytym koszu piłka przechodzi w posiadanie drużyny tracącej kosz. Musi ona
w komplecie wyjść poza linie rzutów za 2 pkt. Drużyna broniąca musi się w komplecie
znajdować w polu rzutów za 1 pkt.

Podobne zasady dotyczą wszelkich innych strat piłki – faul, zebranie piłki po niecelnym
rzucie przeciwnika oraz wyjście piłki poza boisko.

Nie wolno dobijać piłki po niecelnym rzucie przeciwników, dobitka po niecelnym rzucie
zawodnika własnej drużyny jest dopuszczalna.

Zmiany zawodników są lotne, mogą one być dokonywane wyłącznie, gdy drużyna atakująca
rozpoczyna akcję za linią rzutów za 2 pkt.

Każda drużyna ma do wykorzystania jedną pół minutową przerwy. W przypadku wzięcia jej
w ostatnich 2 minutach gry, czas gry jest zatrzymywany.

Zdobywanie punktów wsadem jest zabronione.

W meczach turnieju nie ma sędziego. Obserwatorzy wyznaczeni przez organizatorów
rozstrzygać będą kwestie sporne w momencie, gdy kapitanowie drużyn nie dojdą
do porozumienia. W związku ze wzrastającą brutalnością w meczach koszykówki ulicznej
obserwatorzy mają prawo do usuwania zawodników, którzy w szczególny sposób łamią
przepisy gry.
7. Nagrody

Dla finalistów (miejsca I-III) przewidziane są medale oraz dyplom.
8. Postanowienia końcowe:

Zawodnicy odpowiadają materialnie za szkody wyrządzone w wyniku użytkowania koszy
do gry niezgodnie z regulaminem.

Organizatorzy turnieju nie biorą odpowiedzialności za wszelkie urazy i kontuzje zawodników
powstałe w trakcie turnieju.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany regulaminu. W przypadku istotnych zmian
zobowiązują się do powiadomienia zawodników o zmianach w regulaminie.