Medal na stoku Studentka WSZiB Kraków Karolina Sztokfisz

Nr 9
Medal na stoku
Studentka WSZiB Kraków Karolina Sztokfisz brązową medalistką w snowborardowym slalomie
gigancie równoległym. Polka zakwalifikowała się do rundy finałowej z najlepszym rezultatem
dwóch przejazdów (1:41.45). W 1/8 pokonała Austriaczkę DiBellę, w 1/4 wyeliminowała
pogromczynię Magdaleny Pasko – Koreankę Shin, by w półfinale uznać wyŜszość Japonki
Miyatake – pogromczyni Barbary Stachoń-Tutoń. W walce o brąz Sztokfisz pokonała Austriaczkę
Minarik. Decydujący wyścig wygrała zaś inna Austriaczka Anja Pugl, która wyprzedziła
Miyatake. Barbara Stachoń-Tutoń (UEK Kraków) i Magdalena Pasko (AWF Katowice) zajęły
ostatecznie miejsca w pierwszej dziesiątce.
Wśród męŜczyzn do 1/8 finału awansowało dwóch naszych zawodników. Mariusz Kołodziejczak
został wyeliminowany przez późniejszego srebrnego medalistę – Andreasa Lauseggera (Austria),
a Andrzej Gąsienica-Daniel przez zdobywcę brązowego medalu – Alexa Deubla (Niemcy). Złoto
zdobył Rosjanin Victor Kulikov.
W skokach narciarskich nie udało się zdobyć medalu w drugim konkursie indywidualnym, choć
po pierwszym skoku na obiekcie K125 Marcin Bachleda był czwarty. W drugiej serii było duŜo
loterii. Dość powiedzieć, Ŝe między skokiem triumfatora, Austriaka Unterbergera (136 m) a
dwoma Koreańczykami, którzy zdobyli srebro i brąz, było 16 i 9 m róŜnicy. Bachleda, srebrny
medalista na skoczni K90, skoczył tylko 105 m i spadł na dziesiąte miejsce. Awansować udało się
tylko Tomisławowi Tajnerowi (z 14. na 11. miejsce). Tomasz Pochwała spadł z 26. na 28.
K90.
Nie najlepsze wieści równieŜ na temat narciarstwa alpejskiego. Nie powiodło się Maciejowi
Bydlińskiemu w supergigancie. Polak stracił do Sandro Bonera ze Szwajcarii 1.64 sek. i zajął 14.
miejsce. W poniedziałkowych konkurencjach biegów narciarskich komplet medali zgarnęli
reprezentanci Rosji. Najlepiej z naszych wypadła Marcela Marcisz (AWF Katowice), która do
zwycięŜczyni straciła 3 min. 12 sek., zajmując 31. miejsce.
W short tracku wyścigach na 1000 m kwalifikacje przebrnęli studenci WSWFiT Białystok
Karolina Regucka i Rafał Piórecki. W ćwierćfinale Polka była ostatnia i ostatecznie ukończyła
zawody na 13. miejscu. Piórecki w swoim ćwierćfinale był czwarty i sklasyfikowano go na 15.
pozycji. Medale podzieliły między siebie u pań Chinki i Koreanka, a u panów Koreańczyk,
Kanadyjczyk i Rosjanin.
W meczach curlingowych Polska wyraźnie uległa najpierw Rosji 1:11, a potem Szwecji 0:8. W
ostatnim meczu turnieju nasze curlerki zagrają z Brytyjkami.