Pobierz plik

Zasady Turnieju „Ojciec i Syn” - kat. wiekowa 11/12 lat
1. W turnieju bierze udział maksymalnie dwadzieścia zespołów dwuosobowych (ojciec-syn,
ojciec-córka, wujek-dziecko), podzielonych na dwie grupy A i B
2. Mecze w fazie grupowej rozgrywane są systemem „każdy z każdym”
3. Mecze odbywają się na boisku o wymiarach 12x20 m., otoczonym bandami
4. Bandy mogą być wykorzystywane przez zawodników podczas gry, co oznacza, że np. gol
strzelony po odbiciu od bandy jest golem zdobytym prawidłowo
5. Jeden mecz w turnieju trwa 4 min.
6. Zasady gry: obowiązują ogólne przepisy gry w piłkę nożną
7. Gola można strzelić tylko będąc na połowie przeciwnika, gole strzelone z własnej połowy
nie będą uznawane
8. W związku z dużą dysproporcją wzrostu, wagi i siły pomiędzy zawodnikami każdy kontakt
(gra ciałem, przepychanie) dorosłego z dzieckiem skutkuje decyzją o rzucie wolnym. Rzuty
poniżej 6x – 0 pkt.
- strzał na bramkę w wyznaczony punkt: za każde trafienie 5 pkt.
12. W dwóch konkurencjach technicznych (slalom i żonglerka) każdy zawodnik ma dwie próby,
a w konkurencji strzał na bramkę w wyznaczony punkt trzy próby. W ostatecznej punktacji
uwzględniana jest próba o największej liczbie punktów
13. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do półfinału, w którym mecze na zasadach
jw. rozgrywają krzyżowo: 1 zespół z grupy A gra z 2 zespołem z grupy B, a 2 zespół z
grupy A z 1 zespołem z grupy B. Zwycięzcy meczów półfinałowych rozgrywają mecz
finałowy, który decyduje o zajęciu pierwszego i drugiego miejsca w turnieju. Drużyny,