Start Miastko pokonał Lipniczankę Lipnica (ZDJĘCIA)

MIASTKO24.PL - Miastecki Portal Internetowy
Autor: Administrator
Piłkarze Startu Miastko rozegrali ostatni mecz w tym roku w ramach A-klasy. W sobotę (12.11) na
własnym boisku przyszło im się zmierzyć z Lipniczanką Lipnica. Po ciężkim pojedynku miastkowianie
pokonali gości 2:1 (0:1). Bramki dla Startu zdobyli Łukasz Mostowski z rzutu karnego oraz Wojciech
Szuta z rzutu wolnego.
- Cieszę się, że wygraliśmy to spotkanie aczkolwiek gra pozostawia nam w dalszym ciągu wiele do
życzenia. Musimy poprawić skuteczność bo jest dużo niedokładności - komentuje Mateusz Felke, trener
drużyny seniorskiej Startu Miastko. - Mamy teraz przerwę w lidze, a więc jest czas żeby się zastanowić
co zrobić, aby zmniejszyć mankamenty w grze zespołu i ulepszyć styl grania. Cały czas wierzymy w
awans do okręgówki - dodaje.Po trzynastu kolejkach Start zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Na swoim
koncie ma 8 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki. Do lidera tabeli, którym jest Kaszubia Studzienice traci 6
punktów, a do wicelidera MKS Debrzno 3 punkty. W przyszłym roku awans do klasy okręgowej (V liga)
uzyskają dwie czołowe drużyny.Sobotni mecz był dla piłkarzy z Miastka ważny również z innego powodu.
Dokładnie 3 lata temu odszedł do wieczności w wieku 21 lat Wojciech Pliskowski - były piłkarz Startu
Miastko i Granitu Koczała. Na jego cześć piłkarze Startu wyszli na boisko w białych koszulkach na których
widniało zdjęcie Wojtka a powyżej napis „Dzieli nas czas, nie odległość”. Przed
rozpoczęciem spotkania piłkarze i kibice uczcili również minutą ciszy pamięć o swoim koledze.>>