TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ KIBICÓW „POLONIA CUP 2011”
Boiska Centrum Treningowego ”Polonia” przy ulicy Sportowej 12 w Środzie Wielkopolskiej.
TERMIN ZAWODÓW
Zawody odbędą się 31 lipca 2011 roku.
§4
ORGANIZATOR
Klub Sportowy „Polonia” Środa Wielkopolska, ul. Sportowa 12, 63-000 Środa Wielkopolska.
§5
ZASADY UCZESTNICTWA
1. Uczestnictwo w turnieju jest bezpłatne.
2. W rozgrywkach mogą brać udział zespoły złożone z kibiców Polonii oraz innych Klubów.
3. W turnieju mogą brać zespoły, które wyraziły pisemną chęć uczestnictwa poprzez wysłanie
e-maila z nazwą drużyny, imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu osoby kontaktowej.
4. Zgłoszenie do rozgrywek jest jednoznaczne z deklaracją przestrzegania regulaminu i
przepisów gry.
5. Zawodnik zgłoszony w jednym zespole nie może grać w innym.
6. Zawodników biorących udział w zawodach obowiązują: stroje sportowe, buty piłkarskie.
7. Kapitan drużyny powinien posiadać na rękawie widoczna opaskę i tylko on może
rozmawiać z arbitrem.
8. W turnieju mogą brać udział jedynie osoby nie będące zgłoszone do rozgrywek
organizowanych przez PZPN.
9. Organizator zapewnia wierzchnie koszulki kolorowe dla obu drużyn, jeśli drużyna nie
posiada własnych strojów.
§6
ZASADY PROWADZENIA ROZGRYWEK
System rozgrywek określa organizator po zakończeniu zgłoszeń (każdy z każdym lub faza
grupowa, półfinały itd.)
§7
PRZEPISY GRY
1. Mecze odbywać będą się na boiskach trawiastych o powierzchni ½ pełnowymiarowego
boiska piłkarskiego.
2. Bramka: wymiary 2 x 5m.
3. Piłka nr 5
4. Zespół liczy max. 18 zawodników: w tym na boisku znajduje się 5-ciu zawodników w polu
+ bramkarz.
5. Drużyna może rozpocząć mecz w minimalnej ilości: 5- ciu zawodników.
6. Rzut od bramki bramkarz wykonuje ręką (jeśli bramkarz złapie piłkę z akcji może grać
nogą).
7. Rzut z autu wykonywany jest nogą poza linią boczną.
8. W przypadku rzutu wolnego mur ustawiany jest w odległości 6 m
9. Rzut karny wykonywany jest z odległości 9 m
10. Nie obowiązuje przepis o spalonym.
11. Zmiany zawodników dokonywane są systemem hokejowym, podczas przerwy i w trakcie
meczu w strefie zmian.
§8
KARY I NAPOMNIENIA
1. Wymiar kary zależny jest od sędziego:
a. wynosi 2 minuty dla zawodnika ukaranego, a dla drużyny grą w osłabieniu 2 minut
b. wykluczenie z meczu (czerwona kartka) i karą dla drużyny grą w osłabieniu 2 minut, po
upływie kary 2 minut drużyna może uzupełnić skład oprócz zawodnika ukaranego
wykluczeniem z meczu.
2. Jeżeli drużyna osłabiona karą 2 minut straci w tym czasie bramkę może uzupełnić skład
(oprócz zawodnika, który został wykluczony).
3. Zawodnik wykluczony z meczu pauzuje co najmniej jeden mecz (w zależności od
przyczyny – nawet może być wykluczony z rozgrywek).
4. Zawodnik wykluczony z gry może być zastąpiony przez innego w tym samym meczu po
karze 2 minut.
5. W przypadku czynnego znieważenia sędziego, innego zawodnika lub osób przebywających
na ławkach rezerwowych, sędzia przerywa mecz. Wynik meczu zostaje zweryfikowany jako
walkower 3:0 przeciwko drużynie, która zawiniła.
6. Szczególnie nie sportowe lub wręcz chuligańskie zachowanie na boisku lub poza nim będzie
karane przez organizatora wykluczeniem drużyny lub zawodnika z rozgrywek.
Zawody zostaną zweryfikowane jako walkower 3:0 na niekorzyść:
a. drużyny, która nie zgłosi się na zawody,
b. drużyny, w której brał udział zawodnik nieuprawniony do rozgrywek,
c. drużyny, której zawodnik wykluczony z gry nie opuścił boiska w ciągu 3 minut.
§9
SPOSÓB WYŁANIANIA ZWYCIĘZCÓW
1. O kolejności drużyn decyduje ilość zdobytych punktów, bezpośredni mecz lub mała tabela,
różnica bramek, ilość strzelonych bramek, ilość straconych bramek.
2. Za każde rozegrane spotkanie przyznaje się ilość punktów w zależności od uzyskanego
wyniku:
a. Za zwycięstwo 3 pkt.
b. Za remis 1 pkt.
c. Za przegraną 0 pkt.
3. W przypadku remisu w spotkaniach rozgrywanych systemem pucharowym po zakończeniu