59 : 61
W kwartach: 17:23, 8:18, 22:8, 12:12
W sobotę zainaugurowano I ligę koszykówki kobiet. Do Wschowy przyjechał jeden z faworytów tych
rozgrywek „Ślęza” Siechnice.
Początek był nerwowy w wykonaniu obydwu drużyn. Szybciej uspokoiły grę Siechnice i to one wygrały
pierwszą kwartę 23:17. Miejscowe koszykarki również w drugiej kwarcie grają nerwowo, słabą bronią,
co wykorzystują skrzętnie przyjezdne koszykarki. W końcówce dwie „trójki” eks- Wschowianki Małgosi
Smektały decydują o wysokim prowadzeniu po drugiej kwarcie. Wynik drugiej odsłony to 8:18 i wynik
pierwszej połowy kończy się rezultatem 25:41.
Mało, kto z kibiców wierzy w to, że to widowisko może się jeszcze potoczyć po myśli gospodyń tego
meczu. Ale „kobieta zmienną jest”. W trzeciej kwarcie następuje metamorfoza „Jedynki”. Koszykarki
UKS- u bardzo dobrze grają - agresywnie zaczynają bronić. Odblokowują się i na dużym procencie
skuteczności deklasują rywalki. Wynik tej części meczu to 22:8. Tak, więc po trzech kwartach wynik na
tablicy to 47:49 dla „Ślęzy”. Otwarcie IV kwarty to znów dominacja Siechnic. Jednak następuje drugi
zryw Wschowianek i w 9 min, a więc na 1 min przed końcem tego meczu na tablicy widnieje wynik
59:59. Dochodzi do nerwowej końcówki. Dwa punkty dla „Ślęzy” zdobywa Ilona Maciąg i te punkty są
decydujące- zapewniają zwycięstwo przyjezdnym. Na 5 sekund przed końcem spotkania Dagmara
Majkowska po składnie przeprowadzonej akcji ma jeszcze szanse na doprowadzenie do remisu. Nie trafia
jednak do kosza i za chwilę rozlega się końcowa syrena. Mecz mógł się podobać zgromadzonej
publiczności nie tylko z uwagi na dramaturgię. Żal straconych punktów, ale to dopiero początek batalii w
tych rozgrywkach.
Następny mecz UKS „Jedynki” rozegra się w Głuchołazach /sobota g. 17.00/. Liczymy na pierwsze