EURO 2012 PL Pierwsi finaliści turnieju „Szkoła bez nudy i nałogów

Źródło:
2.html
Wygenerowano: Czwartek, 9 marca 2017, 01:36
Pierwsi finaliści turnieju „Szkoła bez nudy i nałogów – Euro 2012”
17 listopada w hali sportowej XX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku rozegrano pierwsze dwa turnieje
eliminacyjne "Szkoła bez nudy i nałogów – Euro 2012".
07 grudnia w sali sportowej XX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku
rozegrano finał turnieju „Szkoła bez nudy i nałogów”.
Organizatorami konkursu jak co roku byli policjanci z Wydziału Prewencji gdańskiej
komendy miejskiej. Do rywalizacji o pierwsze miejsce w zawodach stanęło dwanaście
gdańskich gimnazjów. Zwycięzcą rywalizacji została reprezentacja Gimnazjum Nr 15.
Wczoraj w sali sportowej XX Liceum Ogólnokształcącego przy ul.Dobrowolskiego 6 w
Gdańsku odbył się finał akcji „Szkoła bez nudy i nałogów”, organizowanej przez gdańską
komendę policji. Partnerami akcji było Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień od
Alkoholu, Biuro Prezydenta ds. Euro 2012 oraz Zakon Kapucynów Mniejszych w Gdańsku.
Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Gdańska, a medialny – „Dziennik Bałtycki” i
„Radio Gdańsk”.
Ideą turnieju jest integracja młodzieży, rozwijanie pasji oraz rozszerzanie horyzontów
naukowych. W tym roku szczególny nacisk został położony na kreowanie pozytywnych
zachowań oraz wzorców i postaw podczas imprez sportowych. W kontekście organizacji
w mieście Euro 2012 policjanci uczą młodzież „prawdziwego kibicowania”, czyli
zachowania zgodnego z prawem podczas różnego rodzaju imprez masowych, jak
również kibicowania bez przemocy i nałogów.
Z dwunastu gimnazjów, które przystąpiły do konkursu, do finału zakwalifikowali się
uczniowie z czterech gdańskich szkół. Wczorajszy turniej rozpoczął Maciej Florek –
laureat programu „You Can Dance”, który zatańczył dla zgromadzonej publiczności.
Stające do rywalizacji drużyny wzięły udział w trzech dyscyplinach:
1. Zawody sprawnościowe.
2. Quiz wiedzy m.in. z zakresu bezpieczeństwa podczas imprez sportowych.
3. Zawody drużyn kibiców.
Zwycięzcą turnieju zostało Gimnazjum Nr 15. Natomiast cała klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1. Gimnazjum Nr 15 w Gdańsku
2. Gimnazjum Nr 5 w Gdańsku
3. Gimnazjum Nr 12 w Gdańsku
4. Gimnazjum Nr 11 w Gdańsku
Turniej zakończył się wręczeniem reprezentacjom szkół nagród rzeczowych, medali oraz pucharów, ufundowanych przez