Uczniowie II LO w Białymstoku zajęli III miejsce we

Uczniowie II LO w Białymstoku zajęli
III miejsce
we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych
 KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT
Uczennice II LO zdobyły złoty medal w I lidze Licealiady Województwa Podlaskiego.
Drużyna otrzymała również Puchar Specjalny za najlepszy atak w lidze, a najskuteczniejszymi
zawodniczkami były: Ewelina Konopko, Izabela Juchnicka i Karolina Panasewicz. Trenerem
zespołu jest pan Dariusz Sawicki.
 AEROBIK DZIEWCZĄT
Zawodniczki II LO wywalczyły złoty medal w Licealiadzie Województwa Podlaskiego.
Reprezentację Szkoły tworzyły: Anna Borowska, Marta Laskowska, Julita Popławska,
Katarzyna Roszkowska, Paulina Targooska i Marta Wyszkowska, a trenerem był pan Marian
Dąbrowski.
 FUTSAL
Piłkarze nożni II LO pod wodzą trenera pana Adama Wioskiego zdobyli srebrny medal w
I lidze Licealiady Województwa Podlaskiego.
Otrzymali również Puchar Specjalny za najlepszy atak w lidze (79 zdobytych bramek) oraz
nagrodę w punktacji „FAIR PLAY”. Najlepszym strzelcem zawodów był Damian Kądzior,
najlepszym bramkarzem Igor Kropiewnicki, a nagrodę dla wyróżniającego się zawodnika
finałów otrzymał Adam Butkiewicz.
 NARCIARSTWO BIEGOWE
Dziewczęta II LO zajęły 5 miejsce w Licealiadzie Województwa Podlaskiego. W zawodach
startowały: Emilia Wasilewska, Dominika Pruszyoska, Zuzanna Mazurek, Aneta Gajdowska,
Monika Wiszyoska i Joanna Otapowicz. Trenerem narciarek jest pan Marian Dąbrowski.
 SIATKÓWKA DZIEWCZĄT
Siatkarki II LO uplasowały się na 6 miejscu w I lidze Licealiady Województwa Podlaskiego.
Trenerem zespołu jest pan Artur Sakowicz.
 SZACHY
W klasyfikacji drużynowej szkół startujących w Licealiadzie Województwa Podlaskiego
dziewczęta i chłopcy II LO zajęli 6 miejsce. Najlepszymi zawodnikami w klasyfikacji
indywidualnej na pierwszej szachownicy byli: Greta Dubrawska i Damian Pietruczuk.
Opiekunem szachistów jest pani Maria Pankiewicz.
 KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW
Koszykarze II LO zajęli 8 miejsce w I lidze Licealiady Województwa Podlaskiego. Trenerem
drużyny jest pan Zbigniew Maliszewski.
 SIATKÓWKA CHŁOPCÓW
Siatkarze II LO zajęli 9 miejsce w I lidze Licealiady Województwa Podlaskiego. Trenerem
drużyny jest pani Dorota Kierman.
 LEKKOATLETYKA
W finale ligi Licealiady Województwa Podlaskiego dziewczęta II LO zajęły 5 miejsce a chłopcy
miejsce 11. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem zawodów został Damian Czykier, który w
biegu 110m pł. uzyskał czas 14,28s. Trenerem reprezentacji szkoły był pan Stanisław Gano.