Akcja "Ferie na Orlikach 2011" - druga odsłona. (foto)

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej
08.02.2011.
W poniedziałek, 7 lutego br., w hali sportowej MCSiR rozegrany został drugi Turniej Piłki Nożnej w
ramach Akcji "Ferie na Orlikach 2011". Tym razem konkurowały ze sobą "dzikie" drużyny składające się z
zawodników z klas V-VI szkół podstawowych.
Zgłosiło się w sumie siedem drużyn, ale jedna nie została dopuszczona do gier, nie spełniała warunków
uczestnictwa. Tak więc sześć ekip podzielono na dwie grupy, w każdej z nich rywalizowano systemem
ligowym. Grano po 15 minut.
Padło niewiele bramek, wyjątkiem może być tylko Chelsea Skarżysko; młodzi piłkarze wyregulowali sobie
celowniki dopiero w spotkaniach decydujących o poszczególnych miejscach w turnieju.
Najlepiej na boisku radzili sobie zawodnicy słynnych imienników z Londynu - Chelsea. Zdecydowanie
wygrali swoją grupę, a w potyczce finałowej ograli zwycięzcę drugiej grupy, SP 7.
Do końca ferii zimowych w naszym województwie zostało kilka dnia, a MCSiR czeka jeszcze na zgłoszenia
drużyn do trzeciego turnieju wchodzącego w skład Akcji "Ferie na Orlikach 2011", tym razem drużyn z
uczniami z klas gimnazjalnych. Zanosi się na rekordową frekwencję. Te zawody zaplanowane są na
czwartek, 10 lutego, w godz. 9.00 - 12.00.