Ford Galaxy - Z własnego wypieku

Transkrypt

Ford Galaxy - Z własnego wypieku
AutoRok.PL / DesignForum.PL
Ford Galaxy - Z własnego wypieku
Autor: Andrzej
Pierwsza generacja Galaxy opracowana i produkowana była razem z Volkswagenem (VW Sharan i Seat Alhambra). Kiedy to małżeństwo rozeszło się, Ford we własnym zakresie stworzył dużego minivana, bazując na tym samym projekcie co w przypadku krótszego C-Maxa.
Jak przystało na pełnowymiarowy wóz MPV, posiada on 7-miejscowe, wyjątkowo obszerne i komfortowe dla wszystkich pasażerów wnętrze. Odznacza się ono finezją, wysoką jakością wykończenia i jest w stanie spełnić wymogi postulatu "podróżowania pierwszą klasą". Dzięki systemowi płaskiego składania foteli (FFS) przestrzeń bagażowa została zwiększona aż o 30% - do 435 litrów w porównaniu z 335 litrami w poprzednim modelu. Po złożeniu foteli drugiego i trzeciego rzędu siedzeń na płasko uzyskuje się przestrzeń bagażową 2325 litrów.
Oferowany za dopłatą panoramiczny dach oglądany z zewnątrz jest jednoczęściowym elementem ze szkła. Natomiast we wnętrzu sufit jest podzielony na cztery wyraźne sekcje: z dwoma segmentami nad przednimi fotelami i dwoma kolejnymi nad tylnymi siedzeniami. Na środku, przez całą długość sufitu, od przodu do tyłu, biegnie konsola. Znajdują się w niej schowki, których może być pięć, oraz specjalne lusterko, umożliwiające osobom siedzącym z przodu obserwację pasażerów na tylnym siedzeniu - wprowadzone głównie z myślą o rodzicach chcących lepiej widzieć jadące z tyłu dzieci.
Galaxy jest oczywiście dostępny z szeroką gamą wysokiej klasy radioodtwarzaczy i systemów komunikacji. Umieszczone na kierownicy przełączniki interfejsu HMI dają pełnię możliwości sterowania funkcjami urządzeń audio i systemów komunikacji.
W zależności od rynku i wersji, w ofercie są radioodtwarzacze kasetowe lub radioodbiorniki z odtwarzaczem płyt kompaktowych oraz zmieniarka na 6 płyt CD. Oprócz tego, Ford Galaxy może otrzymać także specjalny pakiet urządzeń multimedialnych, korzystających z nośników DVD, który obejmuje m.in. dwa ekrany ciekłokrystaliczne (LCD), wbudowane w tylną część zagłówków przednich foteli.
Nowe rozwiązania ułatwiające prowadzenie i zwiększające bezpieczeństwo obejmują m.in. rozbudowany interaktywny system IVDC (Interactive Vehicle Dynamics Control) z systemem ciągłej kontroli tłumienia w zawieszeniu (Continuous Damping Control), który nie tylko poprawia charakterystykę pracy zawieszenia, ale także współdziała z elektronicznym układem stabilizacji toru jazdy ESP, zapewniając poprawę zachowania dynamicznego samochodu na drodze. Wśród innych nowych elementów pakietu IVDC, zwiększających bezpieczeństwo jazdy są jeszcze: układ ułatwiający ruszanie z miejsca na wzniesieniach HLA (Hill-Launch-Assist), dzięki któremu kierowca może zwolnić hamulec i nacisnąć na pedał przyspieszenia nie obawiając się, że samochód zacznie staczać się do tyłu, system monitorowania ciśnienia w ogumieniu (TPMS) oraz inteligentny tempomat ACC (Adaptive Cruise Control) z funkcją ostrzegania o przeszkodzie z przodu pojazdu (FA - Forward Alert) i włączania hamulców w sytuacji, gdy grozi najechanie na tył pojazdu znajdującego się z przodu. Do napędu nowego Galaxy przewidziano jednostki wysokoprężne TDCi: 1,8 - 100 i 125 KM, 2,0 - 130 i 140 KM oraz benzynową Duratec http://mas.auto.pl
Kreator PDF
Utworzono 9 March, 2017, 03:10
AutoRok.PL / DesignForum.PL
2,0 - 145 KM.
Zapraszamy do galerii zdjęć http://mas.auto.pl
Kreator PDF
Utworzono 9 March, 2017, 03:10