News - Nieoficjalny serwis internetowy Pogoni Mogilno
Pogoń w dzisiejszym sparingu wygrała w Toruniu z Pomorzaninem 5:3
(1:2). Skutecznością błysnął zwłaszcza Malczewski, który zdobył hattricka
i świetnie dragował grą zespołu
Mecz rozpocz?? si? z blisko dwudziestominutowym opó?nieniem spowodowanym przez spó?nienie si? kilki zawodników gospodarzy. Trener Wies?aw Boro?czyk zdecydowa? si? tak podzieli? zawodników, aby grali po 90 minut. St?d tylko trzynastoosobowa kadra na ten mecz, reszta zawodników mia?a wolne i wyst?pi we wtorkowym spotkaniu z Uni? Gniewkowo (godz. 20:00 boisko w Inowroc?awiu).
Z powodu kontuzji ca?y mecz z ?awki rezerwowych obserwowa? nowy nabytek Pogoni, pozyskany z KKS Kalisz ?ukasz Fr?szczak. Swój pierwszy mecz z zespo?em seniorów rozegra? zawodnik juniorów m?odszych – Miko?aj Kiszka. Zawodnicy z pola zmieniali si? systemem hokejowym, Wachowiak broni? do 60 minuty, pó?niej zmieni? go Ka?mierczak.
Gospodarze prowadzenie obj?li ju? na pocz?tku spotkania – do?rodkowania z rzutu ro?nego nie przeci?li obro?cy i Tomasz Wachowiak i Mateusz Wójcik uderzeniem g?ow? skierowa? pi?k? do siatki. W 36 minucie bezpo?rednim uderzeniem z rzutu ro?nego gola zdoby? Pawe? Kwiatkowski. Sygna? do odrabiania strat da? dwie minuty przed przerw? Damian Malczewski, zdobywaj?c pi?kn? bramk? mocnym uderzeniem z dystansu.
Chwile po wznowieniu gry Malczewski ponownie popisa? si? uderzeniem za pola karnego, pi?ka odbi?a si? jeszcze od jednego z obro?ców i wpad?a do bramki. Gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniem Kwiatkowskiego po akcji jeden na jeden i znów Pomorzanin by? na prowadzeniu.
W 70 minucie bramkarz Pomorzanina Pawe? Szyma?ski po starciu z ?ukaszem Kempskim rozci?? g?ow? i musia? opu?ci? boisko. W jego miejsce na 10 minut (pó?niej do bramki wróci? bramkarz broni?cy w 1 po?owie) wszed? zawodnik z pola. W 71 minucie w polu karnym faulowany by? Wiktor Mrówczy?ski, a jedenastk? pewnym uderzeniem wykorzysta? Malczewski. Kilka minut pó?niej po uderzeniu B?a?eja Duszy?skiego Pogo? wysz?a na prowadzenie. Wynik spotkania ustali? w ostatnich sekundach meczu Jacek Wojciechowski
Pomorzanin Toru? 3:5 (2:1) Pogo? Mogilno
Bramki: Malczewski (43', 49', k. 71'), Duszy?ski (75'), Wojciechowski (90') oraz Wójcik (8'), Kwiatkowski (36', 52').
Pogo? Mogilno: Wachowiak, Duszy?ski, D. Kempski, Krajnyk, ?. Kempski, Wojciechowski, Gorgo?, Malczewski, Kierzek, Czaplewski, Mrówczy?ski oraz Ka?mierczak i Kiszka.
Autor: Rychu