Scenariusz lekcji - Kompetentny e
Transkrypt
Scenariusz lekcji - Kompetentny e
Autor: Natalia Jaksik Edukacja wczesnoszkolna Przedmiot: język angielski Klasa: 1 Czas trwania: 45 min Tytuł: I’m hungry! Powtórzenie i utrwalenie słownictwa z zakresu: jedzenie Odniesienie do podstawy programowej: Dla celów kształcenia: pkt 1: Przyswojenie przez uczniów podstawowego zasobu wiadomości na temat faktów, zasad, teorii i praktyki, dotyczących przede wszystkim tematów i zjawisk bliskich doświadczeniom uczniów. Dla treści nauczania: pkt 2: Uczeń nazywa obiekty w najbliższym otoczeniu. Cel ogólny: przedstawienie słownictwa z zakresu: jedzenie Cele operacyjne: uczeń nazywa obiekty znajdujące się na zdjęciach uczeń podejmuje próby pisania podanych wyrazów Metody pracy: aktywizujące Formy pracy: pogadanka/pokaz Środki dydaktyczne: Strona do tworzenia puzzli: www.jigsawplanet.com Przygotowanie nauczyciela: zapoznanie się ze stroną www.jigsawplanet.com przygotowanie puzzli dla każdego ucznia zapoznanie się z oprogramowaniem tablicy interaktywnej Projekt "Kompetentny e-Nauczyciel" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 1 Przebieg lekcji: Część 1.Wprowadzenie 10 min Przebieg Uwagi 1. Przypomnienie pojęć: chmura, praca w chmurze. 2. Wspólne przypomnienie słownictwa z zakresu jedzenie (Scenariusz: „I’m hungry! Wprowadzenie słownictwa z zakresu: jedzenie”) 3. Sprawdzenie pracy domowej: wykreślanki (Scenariusz: j.w.). Wymiana rozwiązywanie wykreślankami, (autorzy indywidualne wykreślanek sprawdzają poprawność rozwiązań). 2.Część zasadnicza ok.30 min 1. Przedstawienie strony www.jigsawplanet.com. 2. Podział klasy na grupy. 3. Przedstawiciele grup, naprzemiennie rozwiązują puzzle oraz zapisują na tablicy nazwy utworzonych obiektów (przy pomocy członków grupy). Punktacja: rozwiązanie układanki+ poprawny zapis nazwy = 2pkt. Wykonanie tylko jednej czynności = 1 pkt., poddanie zadania = 0 pkt. 4. Podsumowanie konkurencji, podliczenie punktów (podanie wyniku w języku angielskim). Nagrodzenie brawami zwycięskiej grupy. 3.Ewaluacja/podsu Podsumowanie lekcji. mowanie ok. 5 min Zadanie zadania domowego: stworzenie własnych puzzli przez dzieci (wykonanie rysunku na kartce B5, pocięcie na kilkuelementowe fragmenty, włożenie do koperty). Załączniki: Puzzle (folder zawierający puzzle do wykorzystania): http://www.jigsawplanet.com/mroow/e-kompetentny Projekt "Kompetentny e-Nauczyciel" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 2 Wykorzystana grafika: http://hu.wikipedia.org/wiki/Tea_(ital)#mediaviewer/F%C3%A1jl:Two_cups_of_tea_with_spoon.jpg https://c2.staticflickr.com/8/7163/6717512161_bcea02e05a_z.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/68/Three_Raspberries.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e2/Tomato_Juice.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/42/Milk_-_olly_claxton.jpg/1280px-Milk__olly_claxton.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/df/Salami_sandwich.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/da/Strawberry_ice_cream_cone_(5076899310).jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f4/Pizza.png http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/15/Red_Apple.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8a/Banana-Single.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/78/Chocolat.png http://fc08.deviantart.net/fs71/f/2011/220/5/2/sad_faced_apple_bloom_by_creshosk-d45v31v.png Adnotacja dotycząca praw autorskich Nie naruszyłam praw autorskich ani dóbr osobistych osób trzecich, udostępniam swoją pracę na zasadach uznania autorstwa lub uznania autorstwa na tych samych warunkach Projekt "Kompetentny e-Nauczyciel" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 3 Oświadczam, że w opracowanym przeze mnie scenariuszu lekcji nie naruszone zostały prawa majątkowe ani osobiste osób trzecich. Wyrażam zgodę na wykorzystanie scenariusza w formie elektronicznej lub drukowanej z podaniem autora oraz strony, z której został pobrany. Projekt "Kompetentny e-Nauczyciel" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 4