30 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin

Gmina Moryń
W dniach 25-26 listopada 2016 r. odbyły się 30 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin zorganizowane przez
Holenderską Organizację Karate Kyokyshin KWF w Narodowym Centrum Olimpijskim w Papendal. W turnieju wzięło
udział 423 zawodników z 26 krajów w tym także na zaproszenie drużyny z Japonii, Australii, Stanów Zjednoczonych.
Otwarcia dokonał Prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin Antonio Pinero, gościem honorowym był prezydent
Światowej Federacji Kyokushin Loek Hollander.
Polską reprezentację młodzieżową reprezentowali Adamczewski Marcel oraz Hadała Wiktor, a reprezentację seniorów
Gibowski Tomasz – zawodnicy UKS Karate Kyokushin z Morynia. Wiktor Hadała zajął 6 miejsce w kategorii juniorów
natomiast Marcel Adamczewski 9 miejsce w kategorii młodzików. Największy sukces osiągnął Tomasz Gibowski instruktor naszego klubu startujący w seniorach (+35) open, który wygrał walki z Irańczykiem oraz Japończykiem. W
walce o finał uległ innemu reprezentantowi Polski i ostatecznie zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy.
Mieliśmy zaszczyt reprezentować Polskę oraz nasz region w zawodach tak wysokiej rangi. Był to najważniejszy start
naszych zawodników w tym roku, który był poprzedzony kilkumiesięcznymi przygotowaniami oraz licznymi startami
kontrolnymi na zawodach krajowych. W wyjeździe uczestniczyli jako trenerzy sensei Piotr Kos i sempai Jacek Hadała.
Zakwaterowanie oraz przejazd zawodników i trenerów zorganizował Okręgowy Związek Karate.
Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Morynia – panu Józefowi Piątkowi oraz Burmistrzowi
Mieszkowic – panu Andrzejowi Salwa za wsparcie finansowe wyjazdu zawodników i trenerów z budżetów obu gmin
oraz Komendantowi Powiatowemu Policji – panu Andrzejowi Stechnij za wsparcie finansowe wyjazdu Tomasza
Gibowskiego.
Dziękujemy również panu Jarosławowi Przygodzie – trenerowi Klubu Bokserskiego Garda w Chojnie, który udostępnił
trenującym zawodnikom swoją bazę szkoleniową i służył pomocą w czasie przygotowań zawodników do startu.