wielka aukcja - emart gallery

wielka aukcja - emart gallery
WIELKA
AUKCJA
NA RZECZ INSTYTUTU PIŁSUDSKIEGO W AMERYCE
i
POLISH AMERICAN MUSEUM W PORT WASHINGTON
Regulamin Aukcji
1. Ceny podane w katalogu są cenami wywołania,
rozpoczynającą licytację.
2. Aukcjoner prowadzący licytacje, określa
postępowanie.
3. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rodzielenia, zmiany lub wycofania obiektu bez podania
przyczyny.
4. Opisy w katalogu w większości pochodzą od
właścicieli lub artystów.
5. W licytacji mogą brać tylko osoby posiadające
numer licytacyjny uzyskany przez wcześniejszą
rejestrację w dniu aukcji. Oznacza to równocześnie akceptację warunków aukcji.
6. Zakończenie licytacji danego obiektu następuje
w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy
kupna sprzedaży.
7. Nabywcą zostaje osoba oferująca najwyższą
cenę. Aukcjoner ma prawo rozwiązać spór lub
zaoferować obiekt do ponownej licytacji.
8. Całość należności za zakupione obiekty musi
być zapłacona w dniu licytacji, gotówką lub kartą
kredytową (wymienione poniżej)
9. Nabywca w momencie dokonania wpłaty staje
się właścicielem obiektu.
10. Wszystkie obiekty muszą być odebrane w
dniu aukcji
11. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za
wady fizyczne i prawne obiektów.
001.
4 AKWARELE PUŁKÓW UŁAŃSKICH
sygnowany, 1979, akwarela na papierze, 13 x 9 in.
$125
002.
BAKUŁA HANNA
sygnowany, 18 maja, 1979, pastel na papierze, 38.75 x 29.5 in.
dar Avy Bąk
$850
003.
BANECKA ELŻBIETA
sygnowany, Tenis, 2013, mix media na papierze, 10.5 x 15.5 in.
dar artysty
$250
004.
BARETO FDO
sygnowany, 1979 , Pueblito, akwarela na papierze, 20.5 x 12.5 in.
$250
005.
BAUER J.
sygnowany, scena wiejska, olej na desce, 5 x 7 in.
$100
006.
BETLEJ PIOTR
sygnowany, rodzinka, olej na płótnie, 32 x 39.25 in.
dar Avy Bąk
$950
007.
BETLEJ PIOTR
sygnowany, rysunek tuszem na papierze, 25 x 19 in.
$300
008.
BOGACKI TOMEK
ilustracja na tekturze od książki Kate Banks Monkey and The Universe, 7 x 4 in.
dar artysty
$250
009.
BOJARA ADAM
Jastarnia, sygnowany, 2004, akryl, 21 x 25.5 in.
dar artysty
$250
010.
BOJARA MICHAŁ
Mickey, sygnowany, 2010, akryl na płótnie, 7 x 7 in.
dar artysty
$150
011.
BÖLEC J.
płaskorzeźba, 18 x 7in.
dar Andrzeja Józefa Dąbrowskiego
$150
012.
BURASIEWICZ-YORK TOMEK
sygnowany, Buffalo, olej na płótnie, 30.5 x 40.5 in.
$250
013.
CZECZOT ANDRZEJ
dwie wersje exlibrisu dla Michaela Zbigniewa Legutko,
właściciela Lipert Gallery, drzeworyt na papierze, 3 x 3 in., 2.5 x 3 in.
$50
014.
Druk ulotny “Cześć bohateron Lwowa”,
1928 wg. Mekkickiego, 9.25 x 6 in.
dar Wojtka Budzyńskiego
$20
015.
Druk ulotny “w hołdzie dowódcy piewszej załogi obrony Lwowa
- Zdzisławowi Tatar-Trześniowskiemu”, Lwów, 1933, 9.5 x 6 in.
dar Wojtka Budzyńskiego
$20
016.
Anton
dyrygent, sygnowany, rzeźba, 17 x 12 in.
$250
017.
E. ABOZAHAM
Le Cocer, sygnowany, akwaforta nr 16/100, 26 x 19.5 in.
$120
018.
EKWIŃSKI RAFAŁ
sygnowany, Kąpiel Króla, olej na płótnie 16.25 x 20 in.
dar artysty
$350
019.
FLESZAR ROMAN
Mgły, sygnowany, pastel na papierze, 7.25 x 5 in.
dar artysty
$75
020.
FUKS MARIA
sygnowany, 2013, tusz/akryl na tekturze, 7.5 x 7.5 in.
dar artysty
$200
021.
FUKS MARIA
dar anonimowy
$200
022.
GILEWICZ JANUSZ
Finishing da Vinci - Adoracja Magii Giclee druk na papierze archiwalnym, sygnowany, 1/10,
15.5 x 11.5 in.
dar artysty
$800
023.
GLIWA STANISŁAW
sygnowany, drzeworyt na papierze, 10.5 x 15.5 in.
dar anonimowy
$50
024.
GRĘBSKI STANISŁAW
sygnowany ‘03, olej na płótnie, 15 x 19 in.
$250
025.
GRĘBSKI STANISŁAW
sygnowany ‘99, olej na płótnie, 14 x 18 in.
$250
026.
GRIGORIEW SASZA
miedzioryt na papierze, 5.5 x 5.5 in.
$50
027.
GRIGORIEW SASZA
$50
028.
HUANG KERYN
inkografia na archiwalnym papierze, 19 x 13 in.
dar artysty
$500
029.
KACZOR ANNA
sygnowany, olej na płótnie, 14 x 11 in.
$75
030.
KAPUSTA JANUSZ
sygnowany, ‘82, rysunek tuszem na papierze, 15 x 12 in.
dar artysty
$500
031.
KATRENIOK IZABELA
pic 59, sygnowany, 2012, akryl na płótnie, 11 x 8.5 in.
dar artysty
$250
032.
KAWA JANUSZ
dar artysty
$500
033.
Kozak, wg. Frediricka Remingona w oparciu o rysunek wykonany
w Warszawie chromolitografia (collotyp)
zamieszczona w “American Illustrators” w 1892 r. 27x22
dar Wojtka Budzyńskiego
$20
034.
KUBINA JERZY
Line of seperation, sygnowany na odworociu, 2012,
mix media na jedwabiu, 24 x 24 in.
dar artysty
$500
035.
LEBENSTEIN JAN
sygnowany, ‘77, litografia na papierze, 12.5 x 8.5 in.
dar anonimowy
$350
036.
MARKOWICZ MACIEJ
fotografia, seria Accidental Accumulations, 30 x 40 in
dar artysty
$3000
037.
MULLIN ELIZABETH
sygnowany, olej na płótnie, 24” x 18 in.
$150
038.
N/N
białe ptaki, olej na płótnie, 19.5 x 15.5 in.
$150
039.
NIKLEWICZ ADAM
sygnowany, Whole Body, akryl na płycie, 8.5 x 11.5 in.
dar artysty
$450
040.
NOWOSIELSKI JERZY
sygnowany, E/A, akwaforta na papierze, 14 x 10 in.
$150
041.
ORZEŁ Z
witrotropia na szkle, 19 x 15.5 in.
$450
042.
PITYŃSKI ANDRZEJ
sygnowany, rysunek węglem na papierze, 24 x 18 in.
dar artysty
$100
043.
PITYŃSKI ANDRZEJ
dar artysty
$100
044.
PITYŃSKI ANDRZEJ
dar artysty
$100
045.
PITYŃSKI ANDRZEJ
dar artysty
$100
046.
PITYŃSKI ANDRZEJ
dar artysty
$100
047.
PITYŃSKI ANDRZEJ
sygnowany, Amazonka, brąz patynowany, x 10 x 5.5 in.
dar artysty
$350
048.
POLOGNE
5 barwnych litografii, 8.5 x 7.5 in.
$100
049.
RYSZTOF TERESA
sygnowany, New York III-Chrysler, tempera na papierze, 16 x 12 in.
dar artysty
$200
050.
SEMKO RYSZARD
A Person, sygnowany, 2007, mix media na papierze, 10x 10 in.
dar artysty
$250
051.
SKOWRON ARTUR
sygnowany, akryl na płótnie, 20 x 24 in.
dar artysty
$300
052.
SKOWRON ARTUR
sygnowany, akryl na płótnie, 20 x 20 in.
dar artysty
$300
053.
SKOWRON JANUSZ
Two Masks, sygnowany, 2011, olej na płótnie, 10 x 8 in.
dar artysty
$200
054.
SKOWRON JANUSZ
My Tropical Plants, sygnowany, 2011, rysunek ołówkiem na papierze, 9 x 6 in.
dar artysty
$50
055.
SKOWRON JANUSZ
Green Landscape with Sun, sygnowany, 2014, olej/akryl na płótnie, 8 x 10 in.
dar artysty
$150
056.
SOBEL JUDYTA
sygnowany, akwarela na papierze, 14.5 x 19.5 in.
dar Andrzeja Kendy
$250
057.
SOBEL JUDYTA
sygnowany, akwarela na papierze, 19.5 x 14.5 in.
dar Andrzeja Kendy
$250
058.
SROKA JACEK
sygnowany nr 73/100, Psy 1944, akwaforta kolorowa na papierze, 25.25 x 19.25 in.
$950
059.
SROKA JACEK
sygnowany nr 35/100, Złodzieje samochodów 1944,
akwaforta kolorowa na papierze, 8 x 17.5 in.
$500
060.
SZCZEPANIEC ANDRZEJ SETTA
Spring, sygnowany, 2014, rzeźba, mix media, 24 x 13 in.
dar artysty
$1900
061.
SZCZEPANIEC ANDRZEJ SETTA
Święty Jan Paweł II, sygnowany, 2012, rzeźba, mix media, 11 x 6 in.
dar artysty
$240
062.
SIEMIŃSKI ANDRZEJ
sygnowany, olej na płótnie, 10 x 8 in.
$100
063.
SZOSKA ANIA
sygnowany, 2012, akryl na płótnie, 30 x 20 in.
dar artysty
$250
064.
SZOSKA ANTONI
sygnowany nr E/A, 2011, linoryt na papierze, 15.5 x 11.5 in.
dar artysty
$75
065.
STANCZAK JULIAN
Trespass, sygnowany nr 138/175, 25 x 20.75 in.
$1250
066.
SZTENCEL ASIA
Journey, sygnowany, 2011, 30 x 20 in.
dar artysty
$250
067.
SZYK ARTUR
gen. Władysław Sikorski, plakat wydany w 1940. chromolitografia, 15 x 10.5 in.
dar Wojtka Budzyńskiego
$50
068.
ANNA ŚIWIŃSKA-KUKLA
Herbata stygnie ciebie brak, sygnowany, 2002, mix media na papierze, 13 x 7.5 in.
$75
069.
ŚMIECHOWSKI DARIUSZ
sygnowany, akwarela na papierze, 11 x 13 in.
$150
070.
TRZEWIK CASIMIR
sygnowany, 2006, akryl na płótnie, 16 x 12 in.
dar artysty
$800
071.
WĘŻYK JOANNA
sygnowany, 2013, mix media na papierze, 12.5 x 9.5 in.
dar artysty
$250
072.
WINISZEWSKA JOLANTA
sygnowany, Wąwóz, olej na płótnie, 27.5 x 19.5 in.
dar Piotra Chroboka
$400
073.
WOJCIECHOWSKA ILONA
sygnowany, Battery, akryl na płótnie, 47 x 35 in.
dar artysty
$250
074.
ZABAWA AGNIESZKA
sygnowany, Tempo of the city 2012, olejny pastel na płótnie, 18 x 14 in.
dar artysty
$600
075.
ZACHAROW M. CHRISTOPHER
sygnowany, 1980, Gniazdo, ilustracja
dla miesięcznika The Atlantic, akryl na tekturze, 8.25” x 6 in.
dar artysty
$150
076.
ZACHAROW M. CHRISTOPHER
sygnowany, Head, ilustracja, akryl na tekturze, 26.25” x 14.25 in.
dar artysty
$250
077.
ZACHAROW M. CHRISTOPHER
sygnowany, Double Image, kredka i gwasz na papierze, 13.5 x 9.5 in.
dar artysty
$200
078.
ZARĘBSKI KRZYSZTOF
sygnowany na odwrociu, fotografia z kadrem z filmu Hey boys, 16 x 10 in.
dar artysty
$450
079.
ZATORSKA ANNA
Manhattan , sygnowany, 2010,
olej na płótnie, 18 x 18 in.
dar artysty
$1400
080.
ZAWADZKA MAGDALENA
Pantanal, 1999, sygnowany, olej na płótnie, 15.5 x 20 in.
dar artysty
$500
081.
ZELLER EWA
sygnowany, akryl na płótnie, 16 x 20 in.
dar artysty
$250
082.
ZEMANEK JOANNA
sygnowany, Każdy myśli o tym samym, technika własna 18 x 22 in.
dar artysty
$150
083.
ZEMANEK JOANNA
dar artysty
$150
084.
R. P. Ludovicus Thomasinus
miedzioryt 1694 na papierze, 10.75 x 7.75 in.
$50
085.
Hausbrandt Jan
World Trade Center, czarnobiała fotografia, 14 x 11 in.
$300
086.
Hausbrandt Jan
Zebra, czarnobiała fotografia, 14 x 11 in.
$300
087.
N/N
Pulaski przy koniu, olej na płótnie, 40 x 59.25 in.
$250
088.
GLOGOWSKI
sygnowany, Zamek królewski,
olej na płótnie, 24 x 30 in.
$250
089.
HERB PILAWA
sygnowany, rysunek tusz/akwarela, 13 x 16 in.
$75
090.
JUNKIN PEG
sygnowany, martwa natura, olej na płótnie, 24 x 20 in.
$250
091.
KIEP B.
sygnowany, martwa natura, olej na płótnie, 28 x 22 in.
$250
092.
KRÓLOWA KORONY POLSKIEJ
opracował wg starego ryngrafu Leon Kalinowski, litografia barwna z początku XX wieku,
13.5 x 20 in.
$150
093.
ŁAJMING WŁODZIMIERZ
sygnowany, Burza, rysunek lawowany tuszem, 18” x 13 in.
$120
094.
MOTOYKA E.
sygnowany, scena zimowa, olej na płótnie, 26 x 18 in.
$100
095.
NASIEROWSKI TED
sygnowany, Marszałek Pilsudski, olej na płótnie, 22 x 28 in.
$450
096.
OUR LADY OF CZENSTOCHOWA
amerykański druk patriotyczny dla Polskiego Czerwonego Krzyża, podpis Mr Eugene Berniak 17 x 21 in.
$150
097.
Piłsudski, fotografia ręcznie kolorowana, w pięknej specjalnie do fotografii dobranej ramie,
18.25 x 25.5
$350
098.
Piłsudski, litografia barwna, patriotyczny druk amerykański, 15 x 19.5 in.
$100
099.
$100
100.
$100
101.
PODGÓRSKI
Pulaski. sygnowany, litografia A/P II/VI,
z kolekcji dr Malejki, 11.25 x 13, in.
$250
102.
PULASKI CADETS OF NY
litografia barwna, 8.5 x 12 in.
$100
103.
REGGIE TYTEK
sygnowany, portret Marii Konopnickiej, akwarela, 11.5” x 15.5 in.
$150
104.
SALABURSKI ZDZISŁAW
sygnowany, Abstrakcja strukturalna IX olej na płótnie, 29.5 x 37.5 in.
$300
105.
SALABURSKI ZDZISŁAW
sygnowany, Abstrakcja strukturalna VII, olej na płótnie, 29.5 x 37.5 in.
$300
106.
SLOWIKOWSKI J.
Pulaski, olej na płótnie, 34 x 37 in.
$550
107.
STRYJEŃSKA ZOFIA
z serii tańce polskie, Zbójnicki litografia barwna, 7.5 x 9.5 in.
$75
108.
STRYJEŃSKA ZOFIA
z serii zwyczaje polskie Śmigus dyngus, litografia barwna, 7.5 x 7.5 in.
$75
109.
STYKA JAN
Pulaski reprodukcja z obrazu Styki, 17.5 x 21.5 in.
$250
110.
STYKA JAN
Fotografia z początku XX w. Tadeusza Kościuszki z obrazu Styki J., wymaga reperacji,
28.5 x 23.5 in.
$150
111.
STYKA JAN
szkic do obrazu, rysunek ołówkiem, stan dobry wymaga konserwacji, 23.5 x 17.5 in.
$200
112.
STYKA JAN
sygnowany 1928, portret kobiety, rysunek ołówkiem, 13.25 x 19 in.
$450
113.
STYKA JAN
szkic do obrazu, rysunek ołówkiem, stan dobry wymaga czyszczenia, 9 x 11 in.
$350
114.
STYKA JAN
sygnowany, szkic do obrazu, rysunek ołówkiem,
stan dobry wymaga czyszczenia, 7 x 10 in.
$350
115.
STYKA JAN
podwójny szkic do obrazu, rysunek ołówkiem, stan dobry, 5 x 7 in.
$250
116.
ŚMIGŁY RYDZ
litografia barwna laminowana na desce, patriotyczny druk amerykański, 15 x 19.5 in
$75
117.
WOLSKI C.
sygnowany, olej na płótnie, 10.5 x 15.5 in.
$350
118.
ZIOMEK T.
sygnowany, olej na płótnie, 16 x 12, 1in.
$250
NOTKI BIOGRAFICZNE ARTYSTÓW
BAKUŁA HANNA
Jest absolwentką warszawskiej ASP, autorką 12 książek, stałą felietonistką “Playboya”. Pracowała i mieszkała w Nowym Jorku w latach
‘80. Obecnie mieszka i tworzy w Polasce.
BANECKA ELŻBIETA
urodziła się w 1965 roku w Piotrkowie Trybunalskim. W roku 1991 ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Dyplom z malarstwa uzyskała u profesora Jana Tarasina, aneks z grafiki u profesora Rafała Strenta. Od kilku lat wykłada grafikę warsztatową i projektową. Otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, między innymi: Brązowy Medal na Triennale Grafiki w Osace (Japonia 1991).
BETLEJ PIOTR
urodził się w 1971 w Jaśle. Jest absolwentem PLSP w Jarosławiu oraz Uniwersytetu Ludowego w Wzdowie o kierunku rękodzieło artystyczne. Uprawia głownie malarstwo i rysunek. Zajmuje się także rzeżbą, sztukatorstwem, ceramiką i dekoracją wnętrz. Brał udział w
wielu wystawach w Polsce, Francji i USA. Na prestiżowym Salonie Paryskim dotychczas otrzymał za swoje malarstwo brązowy medal
(2011) i srebrny (2012).
BOGACKI TOMEK
ukończył ASP w Warszawie. Pracował dla TVP, gdzie uzyskał uznanie za filmy animowane. Projektował scenografie dla teatrów w
Wasrszawie i Londynie. Obecnie mieszka w Nowym Jorku. Od wielu lat ilustruje bajki dla dzieci, co przyniosło mu uznanie w wielu
krajach na świecie min. w Europie, USA, Chinach i Japonii. Ostatnim sukcesem jest książka o historii Janusza Korczaka.
BOJARA ADAM
Studia w ASP w Warszawie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Ludwika Maciąga, oraz kompozycje u profesora Romana Owidzkiego i ceramikę u profesora Henryka Borysa. Wystawy w kraju i zagranicą – w Mediolanie, Paryżu Sztokholmie, Nowym Jorku,
Londynie, oraz prezentacja prac Ojcu Świętemu w Watykanie w 1990r. Prace znajdują się w zbiorach na całym świecie.
BOJARA MICHAŁ
urodzony w 1979 roku w Warszawie. Używa zróżnicowanych środków plastycznych, od malarstwa i rysunku przez fotografie do videoartu. Absolwent Akademii Szutk Pięknych w Łodzi (grafika) i Poznaniu (intermedia). Swoje prace pokazywał na
kilkudziesięciu zbiorowych i indywidualnych wystawach. Mieszka i pracuje w Warszawie.
www.bojara.com
BURASIEWICZ-YORK TOMEK
studia na Akademi w Gdańsku i w nowojorskim Pratt Institute. Liczne wystawy w Polsce i USA.
CZECZOT ANDRZEJ
Absolwent ASP w Katowicach na Wydziale Grafiki dyplom w 1957. Od 1982 do 1997 mieszkał i pracował w USA. Zadebiutował w
tygodniku „Szpilki” w 1956. W PRL publikował rysunki w wielu tytułach i za granicą w Pardon, The New Yorker, The New York Times i
Wall Street Journal. Graphis zamieścił w jednym z numerów z lat 80. monografię Czeczota. Publikował w „Polityce” i „Nie”.
E. ABOZAHAM
urodzony w Sanandaj, zamieszkały w Izraelu. Po ukończeniu akademi w Tel Avivie otrzymuje nagrodę Ministra Edukacji i wyjeżdża do
Paryża. Laureat pierwszej nagrody paryskiego Museum of Jewish Art Neuman Award. Wystawia w wielu krajach świata.
EKWIŃSKI RAFAŁ
W 1994 roku uzyskał dyplom w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku.
FLESZAR ROMAN
urodzony w 1966 roku. Dyplom z malarstwa na ASP w Poznaniu i Akademii Goetz-Daderian w Paryżu.
FUKS MARIA
ukończyła ASP w Warszawie, rzeźba u prof. Tadeusza Łodziana, medalierstwo u prof. Zofii Demkowskiej i malarstwo u prof. Wandy
Pawlikowskiej Winnickiej. Od 1984 mieszka i tworzy w Bawarii (Niemcy). Artystkę facynuje temat ludzkiego ciała, które - jej zdaniem
- jest najprawdziwszym źródłem wszelkiej radości i cierpienia. Brała udział w ponad 100 wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in
w Niemczech, USA, Francji, Grecji, Hiszpanii, Danii, Republice Czeskiej, Węgrzech, Włoszech i w Polsce.
GILEWICZ JANUSZ
malarz od 26 lat mieszkający i tworzący w Nowym Jorku. Malował dla Jana Pawła II, premiera Włoch i gwiazd rock and rolla, Coca Colli. Prace w zbiorach prywatnych i publicznych w Europie, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Australii.
www.januszgilewicz.com
GLIWA STANISŁAW
artysta-drukarz, linorytnik, właściciel wydawnictwa “Officina Typographica”. Drukował tam na tradycyjnej ręcznej maszynie drukarskiej reprinty starodruków oraz publikacje artystyczne. Członek grupy artystycznej stworzonej przez Stanisława Szukalskiego Szczep
Rogate Serce.
GRĘBSKI STANISŁAW
studował architekturę w Gańsku. Rysunek i malarstwo u Władysława Lama i Alexandra Kobzdeja. Od 1958 mieszka i pracuje w USA.
GRIGORIEW SASZA
malarz i miedziorytnik mieszkający i pracujący na Białorusi, specjalizuje się w małych formach graficznych i exlibrisach.
HAUSBRANDT JAN
www.janhausbrandt.com
HUANG KERYN
urodzona w Kolorado absolwentka University of Colorado, Emory University i University of Nanjing. Po pobycie we Włoszech przeniosła się do Nowego Jorku gdzie mieszka i pracuje. Wystawia w Europie, Meksyku i Nowym Jorku.
www.kerynhuang.com,
[email protected]
KACZOR ANNA
KAPUSTA JANUSZ
rysownik, malarz i scenograf. Absolwent ASP w Poznaniu i wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Wynalazca jedenastościennej bryły geometrycznej K-dron. Specjalizuje się w małych formach graficznych, plakatach, ilustracjach do magazynów i książek. Od
1981 roku mieszka w Nowym Jorku. Współpracuje z “The New York Times”, “The Wall Street Journal”, “The Washington Post”, “The
Boston Globe”, “Graphis”, “Print” i “Rzeczpospolita”.
KATRENIOK IZABELA
artysta plastyk. Ukonczyła wydział malarstwa Akademii Sztuk Pieknych w Krakowie w 1994 roku. Mieszka i tworzy w Nowym Jorku. www.izabelakatreniok.com
KAWA JANUSZ
urodzony w Warszawie. Studiował fotogafię na The Art Institute of Chicago. Uczy fotografii w The School of Visual Arts i International
Center of Photography w Nowym Jorku. Publikuje w Vogue, Cosmopolitan, Australian Vogue American GQ, New York Times Magazine i Interview.
www.januszkawa.com,
[email protected]
KUBINA JERZY
absolwent ASP w Krakowie. Od 1986-2008 mieszka i pracuje w Nowym Jorku a obecnie w Dobbs Ferry, NY. Brał udział w setkach
wystaw na całym świecie.
LEBENSTEIN JAN
Brześć Litewski 1930 - Kraków 1999. Był jednym z największych malarzy polskich XX wieku. Studiował malarstwo w Akademii Sztuk
Pięknych w Warszawie w pracowni Artura Nachta-Samborskiego. W 1959 roku jego Figury osiowe zostały pokazane na I Biennale w
Paryżu gdzie otrzymał głównąnagrodę. Od 1960 roku zamieszkał w Paryżu na stałe. Jego obrazy znajdujemy m.in. w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. W 1992 roku w Zachęcie miała miejsce wielka monograficzna wystawa Lebensteina.
ŁAJMING WŁODZIMIERZ
artysta malarz, rysownik. Studia w gdańskiej Akademi Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa. Laureat Nagrody Ministra Kultury i
Sztuki III i II stopnia (1975 i 1983). Miał około 20 wystaw indywidualnych, uczestniczył w ponad 50 zbiorowych, zarówno w kraju, jak i
za granicą.
MARKOWICZ MACIEJ
projektant i fotografik.
MULLIN ELIZABETH
NIKLEWICZ ADAM
studiował sztukę na Washington University w St. Louis i rzeźbę na SUNY Purchase. Publikuje w ARTnews, Sculpture Magazine, Modern Painters, Art New England, The New York Times, i The Nation. Wystawia po całym świecie.
NOWOSIELSKI JERZY
Profesor zwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie Dziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Wystawiał prace na 37 wystawach indywidualnych z malarstwa i rysunku na terenie kraju jak i za granicą. Jest również wykonawcą wielu
realizacji technologiczno-malarskich. Wiele realizacji malarskich na zamówienie kolekcjonerów dzieł sztuki.
PITYŃSKI ANDRZEJ
rzeźbiarz, studiował rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie u profesorów Mariana Koniecznego i Jerzego Bandury. W roku
1974 wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Studiował w Arts Students League w Nowym Jorku. Jest członkiem National Sculpture
Society (NSS). Pomnik katyński w Jersey City i pomnik Armii Błękitnej w Warszawie to jedne z wielu jego monumentalnych realizacji.
Prowadzi Studio rzeźbiarskie Johonson Atelier w New Jersey.
RYSZTOF TERESA
studiowała sztukę w Poznaniu. Od 1994 mieszka i pracuje w USA. Ma na swoim koncie liczne wystawy w Polsce, Francji, Niemczech i
USA.
SEMKO RYSZARD
wystawia po całym świecie, Niemcy, Kanada, Anglia, Francja, Grecja, Australia, Israel, Japonia, Hiszpania, Brazylia, Argentyna,
Holandia, Finlandia i inne. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku.
WINISZEWSKA JOLANTA
ur. w 1953 r. Studia na Uniwersytecie Śląskim filia w Cieszynie. Jej prace znajdują się w zbiorach muzeów i galerii w Polsce. Ten obraz
był prezentowany w konsulacie w 2007 na aukcji sztuki współczesnej.
WOJCIECHOWSKA ILONA
absolwentka Wydziału Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi dyplom 2005 r. w pracowni malarstwa prof. Tomasza Chojnackiego.
SALABURSKI ZDZISŁAW
Debiut malarski w 1945 roku na wystawie nowo powstałego Związku Polskich Artystów Plastyków w Częstochowie.
Malaerz, aktor, scenograf, wystawia i występuje na scenach polskich teatrów do 1961 roku
SKOWRON ARTUR
od 1990 roku mieszka w USA. Ukończył nowojorski High School of Art and Design. Studiował w Art Students League of New York.
Otrzymał dyplom w zakresie sztuk pięknych w Queens College. Jest członkiem międzynarodowej grupy artystycznej EMOTIONALISM. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych min. w USA, Polsce i Francji. Uprawia malarstwo, grafikę i fotografię
czarno-białą.
SKOWRON JANUSZ
studiował uzyskał dyplom z grafiki, 1983 na UMCS. Brał udział w ponad dwustu wystawach (Polska, USA, Francja, Niemcy, Dania,
Ukraina, Węgry, Chiny, Korea Południowa). Organizator wystaw i promotor sztuki polskiej w Stanach Zjednoczonych, członek grupy
Emocjonaliści. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku, uprawia malarstwo, grafikę, rysunek i fotografię.
SOBEL JUDYTA
(1924 Lwów - 2012 Nowy Jork) Studia artystyczne odbywała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi pod okiem
Władysława Strzemińskiego i Stefana Wegnera. W 1948 r. wzięła udział w I Wystawie Sztuki Nowoczesnej w Krakowie. Niedługo potem wyjechała na stypendium do Izraela, po czym zamieszkała na stałe w Nowym Jorku. Twórczość Sobel jest bardzo wysoko oceniana
przez krytyków i historyków sztuki. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i muzealnych na całym świecie.
SROKA JACEK
urodził się w 1957 roku w Krakowie, absolwent Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w latach 1981- 1989 był
pracownikiem tego wydziału, uczeń Mieczysława Wejmana, Włodzimierza Kunza, Adama Hoffmanna i Witolda Skulicza, studiował
również malarstwo w pracowni kolorysty Jana Świderskiego. Jest wielokrotnym laureatem międzynarodowych i polskich konkursów
graficznych. Wystawia na całym świecie. Ostatnio prowadził warsztaty graficzne dla chińskich artystów w Chengdu.
STANCZAK JULIAN
urodzony w Polsce amerykański malarz i grafik. Zesłany na Syberię ucieka do armii Andersa, potem ląduje w Londynie aż w 1950 finalnie w USA. Po ukończeniu Cleveland Institute of Art, studiuje dalej na Yeale University wraz z Richardem Anuszkiewiczem z którym
później zostaje jednym z podstawowych twórców nurtu OpArt.
SZOSKA ANIA
uprawia malarstwo, mieszka i pracuje w Nowym Jorku.
SZOSKA ANTONI
profesor socjologi, artysta grafik, mistrz Zen,
STRYJEŃSKA ZOFIA
nazwisko rodowe Lubańska (ur. 13 maja 1891 w Krakowie, zm. 28 lutego 1976 w Genewie) – polska malarka, grafik, ilustratorka, scenograf, reprezentantka art déco; żona Karola Stryjeńskiego. Była najbardziej znaną polską artystką plastykiem dwudziestolecia międzywojennego, wespół z Tamarą Łempicką.
STYKA JAN
swoją wspaniałą i bogatą twórczością artystyczną zdobył wielkie uznanie w świecie, przyniósł ogromną Chwałę Ojczyźnie. Będąc wybitnym artystą malarzem panoramowym przeszczepił na polski grunt ten rodzaj twórczości. Jako jeden z nielicznych malarzy stworzył
olbrzymie panoramy: Racławicka, Bem Patofi, Męczeństwo Chrześcijan w Cyrku Nerona.
ŚMIECHOWSKI DARIUSZ
architekt, malarz ur 1957. Absolwent, a obecnie profesor ASP w Warszawie na wydziale architektury wnętrz. Autor książek o architekturze.
SZCZEPANIEC ANDRZEJ SETTA
Uprawia rzeźbę i malarstwo, absolwent ASP w Krakowie. 2004 otrzymał nagrodę na Big Apple Festival w Nowym Jorku za projekt
Apple Spiderman a w 1993 nagrodę w dziedzinie rzęźby od New York Foundation for the Arts.
SIEMIŃSKI ANDRZEJ
malarz związany z Kazimierzem Dolnym nad Wisłą gdzie mieszka i tworzy, Absolwent ASP w Warszawie,
SZTENCEL ASIA
pejzarzystka, absolwentka Krakowskiej ASP z pracowni drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. Dyplom Master of fine Arts w
Queens College, CUNY. Obecnie mieszka i tworzy na Greenpoincie w Nowym Jorku.
SZYK ARTUR ilustrator, grafik i scenograf urodzony w Łodzi. Mieszkał i pracował w Paryżu do 1936 roku następnie w Londynie i od 1940 roku w
USA.
ŚIWIŃSKA-KUKLA ANNA
Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na Wydziale Malarstwa w Pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego, w Katedrze Tkaniny
Artystycznej w pracowni prof. Ryszarda Kwietnia, aneks dyplomowy w Pracowni Projektowania Książki i Typografii u prof. Romana
Banaszewskiego. Uprawia malarstwo i rysunek, zajmuje się tkaniną unikatową, sztuką książki (książka artystyczna, grafika ilustracyjna).
TRZEWIK KAZIMIERZ
Jestem malarzem od 40 lat, 17 lat we Francji (Paryż) kilka prac dla Forti, Masrtoianni.
Mieszkam w New Paltz od 15 lat. Jestem impresjonistą, abstre. Mój lubiany obraz to czarny i biały.
WĘŻYK JOANNA
mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Wykłada malarstwo i rysunek w the School of Visual and Performing Arts, Kean University, New
Jersey, Marymont Manhattan College, NYC, i Union County College w New Jersey
WINISZEWSKA JOLANTA
WOJCIECHOWSKA ILONA
uprawia malarstwo i rysunek.
ZABAWA AGNIESZKA
malarz, ilustrator. Stypendystka “Socrates/Erasmus” w Portugali. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku.
ZACHAROW M. CHRISTOPHER
absolwent ASP w Krakowie. Mieszka i pracuje w USA od 1981 roku. Publikuje ilustracje między innymi w: Time, The New York Times,
Business Week, U.S. News and World Report, Newsweek, The Atlantic Monthly, Psychology Today. Otrzymał za ilustrację wiele nagród
w tym srebrny medal The Society of Illustrators w 1986 roku. Wykłada w The Cooper Union i Pratt Institute. Liczne wystawy.
ZARĘBSKI KRZYSZTOF
absolwent warszawskiej ASP, prekursor polskiego performasu, jeden z filarów Rivington School Group w Nowym Jorku. Poza tysiącam
występów i wystaw w 2004 roku był częścią dwóch pokazów w New Museum.
ZATORSKA ANNA
Mieszka i pracuje w New Britain, CT, uprawia malarstwo olejne i akrylowe. Członek grupy Emocjonaliści.
ZAWADZKA MAGDALENA
wystawiała we Włoszech, Brazyli, Polsce i USA, należy do nurtu malarstwa naiwnego. Jej prace znajdują się w muzeach w Polsce i Brazyli i cieszą się dużą popularnością.
ZELLER EWA
Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W Polsce pracowała w służbach ochrony zabytków. Od 2003 w USA, gdzie
wróciła do swojej wczesnej pasji – malarstwa. Pobierała lekcje malarstwa olejnego na PRATT, PAFA w Filadelfii i Arts Council of Princeton. Udział w ok. 40 wystawach grupowych na terenie NJ, NY, Pennsylvanii, Connecticut, gdzie otrzymała wiele nagród i wyróżnień.
www.ewa-zeller.com
ZEMANEK JOANNA
ukończyła malarstwo na ASP w Krakowie w 2005 roku gdzie rok póżniej została asystentem. W roku 2013 otrzymała nagrodę za najlepszy debiut na 14. Międzynarodowym Trienale Tkaniny w Łodzi.
WIELKA AUKCJA
NA RZECZ INSTYTUTU PILSUDSKIEGO W AMERYCE
I POLISH AMERICAN MUSEUM W PORT WASHINGTON
ABSENTEE & PHONE BID FORM
Absebtee Bid
Phone Bid
Name (first/last)
Tel. No. (Main)
Company Name (if applicable)
Tel. Alt.
Adress
Fax No.
City, State, Zip Code
Credit Card No.
E-mail address
Credit Card Expiration Date/Security Code
Amex
Visa
MC
Discover
BIDDING INFORMATION
Lot#
Lot Description
(Artist, Title, Medium)
Maximum Absentee Bid Amount
(X) for Phone Bid
$
$
$
$
$
Absentee and Phone Bid Registration must be received at least before 2:00 pm on November 14th 2014. You will recive confirmation of receipt by phone, fax or Email. If you do not receive
confirmation, resubmit by calling 646.509.9925. Due to the uncerainties of bidding patterns a lot may sell for the same amount or slightly less than your bid. To avoid this posbility you may
authorize us to increse your bid by one increment (up to $100 <$20>, up to $500 <$50>, more than $500 <$100>) by placing a (+) plus sign beside your maximum bid. In the event that identical
bids are submitted the earliest bid received will take precedence. Lot descriptions do not include damage, repairs, or restoration to items. The absence from the description of any such notes must
not be taken to imply that the lot is in perfect condition. Condition reports are provided prior to the sale upon request.
I understand and Agree to the Terms & Conditions of sale and authorize Emart Gallery (Mietko) to bid on
my behalf up to the amount stated above.
signature (Required)
_________________________________________________________________________________________
signature date
SIGN IT & E-MAIL: [email protected] OR FAX IT TO: 212-505-9052