wielka aukcja - emart gallery
wielka aukcja - emart gallery
WIELKA AUKCJA NA RZECZ INSTYTUTU PIŁSUDSKIEGO W AMERYCE i POLISH AMERICAN MUSEUM W PORT WASHINGTON Regulamin Aukcji 1. Ceny podane w katalogu są cenami wywołania, rozpoczynającą licytację. 2. Aukcjoner prowadzący licytacje, określa postępowanie. 3. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rodzielenia, zmiany lub wycofania obiektu bez podania przyczyny. 4. Opisy w katalogu w większości pochodzą od właścicieli lub artystów. 5. W licytacji mogą brać tylko osoby posiadające numer licytacyjny uzyskany przez wcześniejszą rejestrację w dniu aukcji. Oznacza to równocześnie akceptację warunków aukcji. 6. Zakończenie licytacji danego obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna sprzedaży. 7. Nabywcą zostaje osoba oferująca najwyższą cenę. Aukcjoner ma prawo rozwiązać spór lub zaoferować obiekt do ponownej licytacji. 8. Całość należności za zakupione obiekty musi być zapłacona w dniu licytacji, gotówką lub kartą kredytową (wymienione poniżej) 9. Nabywca w momencie dokonania wpłaty staje się właścicielem obiektu. 10. Wszystkie obiekty muszą być odebrane w dniu aukcji 11. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wady fizyczne i prawne obiektów. 001. 4 AKWARELE PUŁKÓW UŁAŃSKICH sygnowany, 1979, akwarela na papierze, 13 x 9 in. $125 002. BAKUŁA HANNA sygnowany, 18 maja, 1979, pastel na papierze, 38.75 x 29.5 in. dar Avy Bąk $850 003. BANECKA ELŻBIETA sygnowany, Tenis, 2013, mix media na papierze, 10.5 x 15.5 in. dar artysty $250 004. BARETO FDO sygnowany, 1979 , Pueblito, akwarela na papierze, 20.5 x 12.5 in. $250 005. BAUER J. sygnowany, scena wiejska, olej na desce, 5 x 7 in. $100 006. BETLEJ PIOTR sygnowany, rodzinka, olej na płótnie, 32 x 39.25 in. dar Avy Bąk $950 007. BETLEJ PIOTR sygnowany, rysunek tuszem na papierze, 25 x 19 in. $300 008. BOGACKI TOMEK ilustracja na tekturze od książki Kate Banks Monkey and The Universe, 7 x 4 in. dar artysty $250 009. BOJARA ADAM Jastarnia, sygnowany, 2004, akryl, 21 x 25.5 in. dar artysty $250 010. BOJARA MICHAŁ Mickey, sygnowany, 2010, akryl na płótnie, 7 x 7 in. dar artysty $150 011. BÖLEC J. płaskorzeźba, 18 x 7in. dar Andrzeja Józefa Dąbrowskiego $150 012. BURASIEWICZ-YORK TOMEK sygnowany, Buffalo, olej na płótnie, 30.5 x 40.5 in. $250 013. CZECZOT ANDRZEJ dwie wersje exlibrisu dla Michaela Zbigniewa Legutko, właściciela Lipert Gallery, drzeworyt na papierze, 3 x 3 in., 2.5 x 3 in. $50 014. Druk ulotny “Cześć bohateron Lwowa”, 1928 wg. Mekkickiego, 9.25 x 6 in. dar Wojtka Budzyńskiego $20 015. Druk ulotny “w hołdzie dowódcy piewszej załogi obrony Lwowa - Zdzisławowi Tatar-Trześniowskiemu”, Lwów, 1933, 9.5 x 6 in. dar Wojtka Budzyńskiego $20 016. Anton dyrygent, sygnowany, rzeźba, 17 x 12 in. dar Andrzeja Józefa Dąbrowskiego $250 017. E. ABOZAHAM Le Cocer, sygnowany, akwaforta nr 16/100, 26 x 19.5 in. $120 018. EKWIŃSKI RAFAŁ sygnowany, Kąpiel Króla, olej na płótnie 16.25 x 20 in. dar artysty $350 019. FLESZAR ROMAN Mgły, sygnowany, pastel na papierze, 7.25 x 5 in. dar artysty $75 020. FUKS MARIA sygnowany, 2013, tusz/akryl na tekturze, 7.5 x 7.5 in. dar artysty $200 021. FUKS MARIA sygnowany, 2013, tusz/akryl na tekturze, 7.5 x 7.5 in. dar anonimowy $200 022. GILEWICZ JANUSZ Finishing da Vinci - Adoracja Magii Giclee druk na papierze archiwalnym, sygnowany, 1/10, 15.5 x 11.5 in. dar artysty $800 023. GLIWA STANISŁAW sygnowany, drzeworyt na papierze, 10.5 x 15.5 in. dar anonimowy $50 024. GRĘBSKI STANISŁAW sygnowany ‘03, olej na płótnie, 15 x 19 in. $250 025. GRĘBSKI STANISŁAW sygnowany ‘99, olej na płótnie, 14 x 18 in. $250 026. GRIGORIEW SASZA miedzioryt na papierze, 5.5 x 5.5 in. $50 027. GRIGORIEW SASZA miedzioryt na papierze, 5.5 x 5.5 in. $50 028. HUANG KERYN inkografia na archiwalnym papierze, 19 x 13 in. dar artysty $500 029. KACZOR ANNA sygnowany, olej na płótnie, 14 x 11 in. dar Andrzeja Józefa Dąbrowskiego $75 030. KAPUSTA JANUSZ sygnowany, ‘82, rysunek tuszem na papierze, 15 x 12 in. dar artysty $500 031. KATRENIOK IZABELA pic 59, sygnowany, 2012, akryl na płótnie, 11 x 8.5 in. dar artysty $250 032. KAWA JANUSZ inkografia na archiwalnym papierze, 19 x 13 in. dar artysty $500 033. Kozak, wg. Frediricka Remingona w oparciu o rysunek wykonany w Warszawie chromolitografia (collotyp) zamieszczona w “American Illustrators” w 1892 r. 27x22 dar Wojtka Budzyńskiego $20 034. KUBINA JERZY Line of seperation, sygnowany na odworociu, 2012, mix media na jedwabiu, 24 x 24 in. dar artysty $500 035. LEBENSTEIN JAN sygnowany, ‘77, litografia na papierze, 12.5 x 8.5 in. dar anonimowy $350 036. MARKOWICZ MACIEJ fotografia, seria Accidental Accumulations, 30 x 40 in dar artysty $3000 037. MULLIN ELIZABETH sygnowany, olej na płótnie, 24” x 18 in. dar Andrzeja Józefa Dąbrowskiego $150 038. N/N białe ptaki, olej na płótnie, 19.5 x 15.5 in. $150 039. NIKLEWICZ ADAM sygnowany, Whole Body, akryl na płycie, 8.5 x 11.5 in. dar artysty $450 040. NOWOSIELSKI JERZY sygnowany, E/A, akwaforta na papierze, 14 x 10 in. $150 041. ORZEŁ Z witrotropia na szkle, 19 x 15.5 in. $450 042. PITYŃSKI ANDRZEJ sygnowany, rysunek węglem na papierze, 24 x 18 in. dar artysty $100 043. PITYŃSKI ANDRZEJ sygnowany, rysunek węglem na papierze, 24 x 18 in. dar artysty $100 044. PITYŃSKI ANDRZEJ sygnowany, rysunek węglem na papierze, 24 x 18 in. dar artysty $100 045. PITYŃSKI ANDRZEJ sygnowany, rysunek węglem na papierze, 24 x 18 in. dar artysty $100 046. PITYŃSKI ANDRZEJ sygnowany, rysunek węglem na papierze, 24 x 18 in. dar artysty $100 047. PITYŃSKI ANDRZEJ sygnowany, Amazonka, brąz patynowany, x 10 x 5.5 in. dar artysty $350 048. POLOGNE 5 barwnych litografii, 8.5 x 7.5 in. $100 049. RYSZTOF TERESA sygnowany, New York III-Chrysler, tempera na papierze, 16 x 12 in. dar artysty $200 050. SEMKO RYSZARD A Person, sygnowany, 2007, mix media na papierze, 10x 10 in. dar artysty $250 051. SKOWRON ARTUR sygnowany, akryl na płótnie, 20 x 24 in. dar artysty $300 052. SKOWRON ARTUR sygnowany, akryl na płótnie, 20 x 20 in. dar artysty $300 053. SKOWRON JANUSZ Two Masks, sygnowany, 2011, olej na płótnie, 10 x 8 in. dar artysty $200 054. SKOWRON JANUSZ My Tropical Plants, sygnowany, 2011, rysunek ołówkiem na papierze, 9 x 6 in. dar artysty $50 055. SKOWRON JANUSZ Green Landscape with Sun, sygnowany, 2014, olej/akryl na płótnie, 8 x 10 in. dar artysty $150 056. SOBEL JUDYTA sygnowany, akwarela na papierze, 14.5 x 19.5 in. dar Andrzeja Kendy $250 057. SOBEL JUDYTA sygnowany, akwarela na papierze, 19.5 x 14.5 in. dar Andrzeja Kendy $250 058. SROKA JACEK sygnowany nr 73/100, Psy 1944, akwaforta kolorowa na papierze, 25.25 x 19.25 in. $950 059. SROKA JACEK sygnowany nr 35/100, Złodzieje samochodów 1944, akwaforta kolorowa na papierze, 8 x 17.5 in. $500 060. SZCZEPANIEC ANDRZEJ SETTA Spring, sygnowany, 2014, rzeźba, mix media, 24 x 13 in. dar artysty $1900 061. SZCZEPANIEC ANDRZEJ SETTA Święty Jan Paweł II, sygnowany, 2012, rzeźba, mix media, 11 x 6 in. dar artysty $240 062. SIEMIŃSKI ANDRZEJ sygnowany, olej na płótnie, 10 x 8 in. $100 063. SZOSKA ANIA sygnowany, 2012, akryl na płótnie, 30 x 20 in. dar artysty $250 064. SZOSKA ANTONI sygnowany nr E/A, 2011, linoryt na papierze, 15.5 x 11.5 in. dar artysty $75 065. STANCZAK JULIAN Trespass, sygnowany nr 138/175, 25 x 20.75 in. $1250 066. SZTENCEL ASIA Journey, sygnowany, 2011, 30 x 20 in. dar artysty $250 067. SZYK ARTUR gen. Władysław Sikorski, plakat wydany w 1940. chromolitografia, 15 x 10.5 in. dar Wojtka Budzyńskiego $50 068. ANNA ŚIWIŃSKA-KUKLA Herbata stygnie ciebie brak, sygnowany, 2002, mix media na papierze, 13 x 7.5 in. $75 069. ŚMIECHOWSKI DARIUSZ sygnowany, akwarela na papierze, 11 x 13 in. $150 070. TRZEWIK CASIMIR sygnowany, 2006, akryl na płótnie, 16 x 12 in. dar artysty $800 071. WĘŻYK JOANNA sygnowany, 2013, mix media na papierze, 12.5 x 9.5 in. dar artysty $250 072. WINISZEWSKA JOLANTA sygnowany, Wąwóz, olej na płótnie, 27.5 x 19.5 in. dar Piotra Chroboka $400 073. WOJCIECHOWSKA ILONA sygnowany, Battery, akryl na płótnie, 47 x 35 in. dar artysty $250 074. ZABAWA AGNIESZKA sygnowany, Tempo of the city 2012, olejny pastel na płótnie, 18 x 14 in. dar artysty $600 075. ZACHAROW M. CHRISTOPHER sygnowany, 1980, Gniazdo, ilustracja dla miesięcznika The Atlantic, akryl na tekturze, 8.25” x 6 in. dar artysty $150 076. ZACHAROW M. CHRISTOPHER sygnowany, Head, ilustracja, akryl na tekturze, 26.25” x 14.25 in. dar artysty $250 077. ZACHAROW M. CHRISTOPHER sygnowany, Double Image, kredka i gwasz na papierze, 13.5 x 9.5 in. dar artysty $200 078. ZARĘBSKI KRZYSZTOF sygnowany na odwrociu, fotografia z kadrem z filmu Hey boys, 16 x 10 in. dar artysty $450 079. ZATORSKA ANNA Manhattan , sygnowany, 2010, olej na płótnie, 18 x 18 in. dar artysty $1400 080. ZAWADZKA MAGDALENA Pantanal, 1999, sygnowany, olej na płótnie, 15.5 x 20 in. dar artysty $500 081. ZELLER EWA sygnowany, akryl na płótnie, 16 x 20 in. dar artysty $250 082. ZEMANEK JOANNA sygnowany, Każdy myśli o tym samym, technika własna 18 x 22 in. dar artysty $150 083. ZEMANEK JOANNA sygnowany, Każdy myśli o tym samym, technika własna 18 x 22 in. dar artysty $150 084. R. P. Ludovicus Thomasinus miedzioryt 1694 na papierze, 10.75 x 7.75 in. $50 085. Hausbrandt Jan World Trade Center, czarnobiała fotografia, 14 x 11 in. $300 086. Hausbrandt Jan Zebra, czarnobiała fotografia, 14 x 11 in. $300 POLISH AMERICAN MUSEUM W PORT WASHINGTON 087. N/N Pulaski przy koniu, olej na płótnie, 40 x 59.25 in. $250 088. GLOGOWSKI sygnowany, Zamek królewski, olej na płótnie, 24 x 30 in. $250 089. HERB PILAWA sygnowany, rysunek tusz/akwarela, 13 x 16 in. $75 090. JUNKIN PEG sygnowany, martwa natura, olej na płótnie, 24 x 20 in. $250 091. KIEP B. sygnowany, martwa natura, olej na płótnie, 28 x 22 in. $250 092. KRÓLOWA KORONY POLSKIEJ opracował wg starego ryngrafu Leon Kalinowski, litografia barwna z początku XX wieku, 13.5 x 20 in. $150 093. ŁAJMING WŁODZIMIERZ sygnowany, Burza, rysunek lawowany tuszem, 18” x 13 in. $120 094. MOTOYKA E. sygnowany, scena zimowa, olej na płótnie, 26 x 18 in. $100 095. NASIEROWSKI TED sygnowany, Marszałek Pilsudski, olej na płótnie, 22 x 28 in. $450 096. OUR LADY OF CZENSTOCHOWA amerykański druk patriotyczny dla Polskiego Czerwonego Krzyża, podpis Mr Eugene Berniak 17 x 21 in. $150 097. Piłsudski, fotografia ręcznie kolorowana, w pięknej specjalnie do fotografii dobranej ramie, 18.25 x 25.5 $350 098. Piłsudski, litografia barwna, patriotyczny druk amerykański, 15 x 19.5 in. $100 099. Piłsudski, litografia barwna, patriotyczny druk amerykański, 15 x 19.5 in. $100 100. Piłsudski, litografia barwna, patriotyczny druk amerykański, 15 x 19.5 in. $100 101. PODGÓRSKI Pulaski. sygnowany, litografia A/P II/VI, z kolekcji dr Malejki, 11.25 x 13, in. $250 102. PULASKI CADETS OF NY litografia barwna, 8.5 x 12 in. $100 103. REGGIE TYTEK sygnowany, portret Marii Konopnickiej, akwarela, 11.5” x 15.5 in. $150 104. SALABURSKI ZDZISŁAW sygnowany, Abstrakcja strukturalna IX olej na płótnie, 29.5 x 37.5 in. $300 105. SALABURSKI ZDZISŁAW sygnowany, Abstrakcja strukturalna VII, olej na płótnie, 29.5 x 37.5 in. $300 106. SLOWIKOWSKI J. Pulaski, olej na płótnie, 34 x 37 in. $550 107. STRYJEŃSKA ZOFIA z serii tańce polskie, Zbójnicki litografia barwna, 7.5 x 9.5 in. $75 108. STRYJEŃSKA ZOFIA z serii zwyczaje polskie Śmigus dyngus, litografia barwna, 7.5 x 7.5 in. $75 109. STYKA JAN Pulaski reprodukcja z obrazu Styki, 17.5 x 21.5 in. $250 110. STYKA JAN Fotografia z początku XX w. Tadeusza Kościuszki z obrazu Styki J., wymaga reperacji, 28.5 x 23.5 in. $150 111. STYKA JAN szkic do obrazu, rysunek ołówkiem, stan dobry wymaga konserwacji, 23.5 x 17.5 in. $200 112. STYKA JAN sygnowany 1928, portret kobiety, rysunek ołówkiem, 13.25 x 19 in. $450 113. STYKA JAN szkic do obrazu, rysunek ołówkiem, stan dobry wymaga czyszczenia, 9 x 11 in. $350 114. STYKA JAN sygnowany, szkic do obrazu, rysunek ołówkiem, stan dobry wymaga czyszczenia, 7 x 10 in. $350 115. STYKA JAN podwójny szkic do obrazu, rysunek ołówkiem, stan dobry, 5 x 7 in. $250 116. ŚMIGŁY RYDZ litografia barwna laminowana na desce, patriotyczny druk amerykański, 15 x 19.5 in $75 117. WOLSKI C. sygnowany, olej na płótnie, 10.5 x 15.5 in. $350 118. ZIOMEK T. sygnowany, olej na płótnie, 16 x 12, 1in. $250 NOTKI BIOGRAFICZNE ARTYSTÓW BAKUŁA HANNA Jest absolwentką warszawskiej ASP, autorką 12 książek, stałą felietonistką “Playboya”. Pracowała i mieszkała w Nowym Jorku w latach ‘80. Obecnie mieszka i tworzy w Polasce. BANECKA ELŻBIETA urodziła się w 1965 roku w Piotrkowie Trybunalskim. W roku 1991 ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Dyplom z malarstwa uzyskała u profesora Jana Tarasina, aneks z grafiki u profesora Rafała Strenta. Od kilku lat wykłada grafikę warsztatową i projektową. Otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, między innymi: Brązowy Medal na Triennale Grafiki w Osace (Japonia 1991). BETLEJ PIOTR urodził się w 1971 w Jaśle. Jest absolwentem PLSP w Jarosławiu oraz Uniwersytetu Ludowego w Wzdowie o kierunku rękodzieło artystyczne. Uprawia głownie malarstwo i rysunek. Zajmuje się także rzeżbą, sztukatorstwem, ceramiką i dekoracją wnętrz. Brał udział w wielu wystawach w Polsce, Francji i USA. Na prestiżowym Salonie Paryskim dotychczas otrzymał za swoje malarstwo brązowy medal (2011) i srebrny (2012). BOGACKI TOMEK ukończył ASP w Warszawie. Pracował dla TVP, gdzie uzyskał uznanie za filmy animowane. Projektował scenografie dla teatrów w Wasrszawie i Londynie. Obecnie mieszka w Nowym Jorku. Od wielu lat ilustruje bajki dla dzieci, co przyniosło mu uznanie w wielu krajach na świecie min. w Europie, USA, Chinach i Japonii. Ostatnim sukcesem jest książka o historii Janusza Korczaka. BOJARA ADAM Studia w ASP w Warszawie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Ludwika Maciąga, oraz kompozycje u profesora Romana Owidzkiego i ceramikę u profesora Henryka Borysa. Wystawy w kraju i zagranicą – w Mediolanie, Paryżu Sztokholmie, Nowym Jorku, Londynie, oraz prezentacja prac Ojcu Świętemu w Watykanie w 1990r. Prace znajdują się w zbiorach na całym świecie. BOJARA MICHAŁ urodzony w 1979 roku w Warszawie. Używa zróżnicowanych środków plastycznych, od malarstwa i rysunku przez fotografie do videoartu. Absolwent Akademii Szutk Pięknych w Łodzi (grafika) i Poznaniu (intermedia). Swoje prace pokazywał na kilkudziesięciu zbiorowych i indywidualnych wystawach. Mieszka i pracuje w Warszawie. www.bojara.com BURASIEWICZ-YORK TOMEK studia na Akademi w Gdańsku i w nowojorskim Pratt Institute. Liczne wystawy w Polsce i USA. CZECZOT ANDRZEJ Absolwent ASP w Katowicach na Wydziale Grafiki dyplom w 1957. Od 1982 do 1997 mieszkał i pracował w USA. Zadebiutował w tygodniku „Szpilki” w 1956. W PRL publikował rysunki w wielu tytułach i za granicą w Pardon, The New Yorker, The New York Times i Wall Street Journal. Graphis zamieścił w jednym z numerów z lat 80. monografię Czeczota. Publikował w „Polityce” i „Nie”. E. ABOZAHAM urodzony w Sanandaj, zamieszkały w Izraelu. Po ukończeniu akademi w Tel Avivie otrzymuje nagrodę Ministra Edukacji i wyjeżdża do Paryża. Laureat pierwszej nagrody paryskiego Museum of Jewish Art Neuman Award. Wystawia w wielu krajach świata. EKWIŃSKI RAFAŁ W 1994 roku uzyskał dyplom w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku. FLESZAR ROMAN urodzony w 1966 roku. Dyplom z malarstwa na ASP w Poznaniu i Akademii Goetz-Daderian w Paryżu. FUKS MARIA ukończyła ASP w Warszawie, rzeźba u prof. Tadeusza Łodziana, medalierstwo u prof. Zofii Demkowskiej i malarstwo u prof. Wandy Pawlikowskiej Winnickiej. Od 1984 mieszka i tworzy w Bawarii (Niemcy). Artystkę facynuje temat ludzkiego ciała, które - jej zdaniem - jest najprawdziwszym źródłem wszelkiej radości i cierpienia. Brała udział w ponad 100 wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in w Niemczech, USA, Francji, Grecji, Hiszpanii, Danii, Republice Czeskiej, Węgrzech, Włoszech i w Polsce. GILEWICZ JANUSZ malarz od 26 lat mieszkający i tworzący w Nowym Jorku. Malował dla Jana Pawła II, premiera Włoch i gwiazd rock and rolla, Coca Colli. Prace w zbiorach prywatnych i publicznych w Europie, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Australii. www.januszgilewicz.com GLIWA STANISŁAW artysta-drukarz, linorytnik, właściciel wydawnictwa “Officina Typographica”. Drukował tam na tradycyjnej ręcznej maszynie drukarskiej reprinty starodruków oraz publikacje artystyczne. Członek grupy artystycznej stworzonej przez Stanisława Szukalskiego Szczep Rogate Serce. GRĘBSKI STANISŁAW studował architekturę w Gańsku. Rysunek i malarstwo u Władysława Lama i Alexandra Kobzdeja. Od 1958 mieszka i pracuje w USA. GRIGORIEW SASZA malarz i miedziorytnik mieszkający i pracujący na Białorusi, specjalizuje się w małych formach graficznych i exlibrisach. HAUSBRANDT JAN www.janhausbrandt.com HUANG KERYN urodzona w Kolorado absolwentka University of Colorado, Emory University i University of Nanjing. Po pobycie we Włoszech przeniosła się do Nowego Jorku gdzie mieszka i pracuje. Wystawia w Europie, Meksyku i Nowym Jorku. www.kerynhuang.com, [email protected] KACZOR ANNA KAPUSTA JANUSZ rysownik, malarz i scenograf. Absolwent ASP w Poznaniu i wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Wynalazca jedenastościennej bryły geometrycznej K-dron. Specjalizuje się w małych formach graficznych, plakatach, ilustracjach do magazynów i książek. Od 1981 roku mieszka w Nowym Jorku. Współpracuje z “The New York Times”, “The Wall Street Journal”, “The Washington Post”, “The Boston Globe”, “Graphis”, “Print” i “Rzeczpospolita”. KATRENIOK IZABELA artysta plastyk. Ukonczyła wydział malarstwa Akademii Sztuk Pieknych w Krakowie w 1994 roku. Mieszka i tworzy w Nowym Jorku. www.izabelakatreniok.com KAWA JANUSZ urodzony w Warszawie. Studiował fotogafię na The Art Institute of Chicago. Uczy fotografii w The School of Visual Arts i International Center of Photography w Nowym Jorku. Publikuje w Vogue, Cosmopolitan, Australian Vogue American GQ, New York Times Magazine i Interview. www.januszkawa.com, [email protected] KUBINA JERZY absolwent ASP w Krakowie. Od 1986-2008 mieszka i pracuje w Nowym Jorku a obecnie w Dobbs Ferry, NY. Brał udział w setkach wystaw na całym świecie. LEBENSTEIN JAN Brześć Litewski 1930 - Kraków 1999. Był jednym z największych malarzy polskich XX wieku. Studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Artura Nachta-Samborskiego. W 1959 roku jego Figury osiowe zostały pokazane na I Biennale w Paryżu gdzie otrzymał głównąnagrodę. Od 1960 roku zamieszkał w Paryżu na stałe. Jego obrazy znajdujemy m.in. w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. W 1992 roku w Zachęcie miała miejsce wielka monograficzna wystawa Lebensteina. ŁAJMING WŁODZIMIERZ artysta malarz, rysownik. Studia w gdańskiej Akademi Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Sztuki III i II stopnia (1975 i 1983). Miał około 20 wystaw indywidualnych, uczestniczył w ponad 50 zbiorowych, zarówno w kraju, jak i za granicą. MARKOWICZ MACIEJ projektant i fotografik. MULLIN ELIZABETH NIKLEWICZ ADAM studiował sztukę na Washington University w St. Louis i rzeźbę na SUNY Purchase. Publikuje w ARTnews, Sculpture Magazine, Modern Painters, Art New England, The New York Times, i The Nation. Wystawia po całym świecie. NOWOSIELSKI JERZY Profesor zwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie Dziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Wystawiał prace na 37 wystawach indywidualnych z malarstwa i rysunku na terenie kraju jak i za granicą. Jest również wykonawcą wielu realizacji technologiczno-malarskich. Wiele realizacji malarskich na zamówienie kolekcjonerów dzieł sztuki. PITYŃSKI ANDRZEJ rzeźbiarz, studiował rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie u profesorów Mariana Koniecznego i Jerzego Bandury. W roku 1974 wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Studiował w Arts Students League w Nowym Jorku. Jest członkiem National Sculpture Society (NSS). Pomnik katyński w Jersey City i pomnik Armii Błękitnej w Warszawie to jedne z wielu jego monumentalnych realizacji. Prowadzi Studio rzeźbiarskie Johonson Atelier w New Jersey. RYSZTOF TERESA studiowała sztukę w Poznaniu. Od 1994 mieszka i pracuje w USA. Ma na swoim koncie liczne wystawy w Polsce, Francji, Niemczech i USA. SEMKO RYSZARD wystawia po całym świecie, Niemcy, Kanada, Anglia, Francja, Grecja, Australia, Israel, Japonia, Hiszpania, Brazylia, Argentyna, Holandia, Finlandia i inne. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku. WINISZEWSKA JOLANTA ur. w 1953 r. Studia na Uniwersytecie Śląskim filia w Cieszynie. Jej prace znajdują się w zbiorach muzeów i galerii w Polsce. Ten obraz był prezentowany w konsulacie w 2007 na aukcji sztuki współczesnej. WOJCIECHOWSKA ILONA absolwentka Wydziału Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi dyplom 2005 r. w pracowni malarstwa prof. Tomasza Chojnackiego. SALABURSKI ZDZISŁAW Debiut malarski w 1945 roku na wystawie nowo powstałego Związku Polskich Artystów Plastyków w Częstochowie. Malaerz, aktor, scenograf, wystawia i występuje na scenach polskich teatrów do 1961 roku SKOWRON ARTUR od 1990 roku mieszka w USA. Ukończył nowojorski High School of Art and Design. Studiował w Art Students League of New York. Otrzymał dyplom w zakresie sztuk pięknych w Queens College. Jest członkiem międzynarodowej grupy artystycznej EMOTIONALISM. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych min. w USA, Polsce i Francji. Uprawia malarstwo, grafikę i fotografię czarno-białą. SKOWRON JANUSZ studiował uzyskał dyplom z grafiki, 1983 na UMCS. Brał udział w ponad dwustu wystawach (Polska, USA, Francja, Niemcy, Dania, Ukraina, Węgry, Chiny, Korea Południowa). Organizator wystaw i promotor sztuki polskiej w Stanach Zjednoczonych, członek grupy Emocjonaliści. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku, uprawia malarstwo, grafikę, rysunek i fotografię. SOBEL JUDYTA (1924 Lwów - 2012 Nowy Jork) Studia artystyczne odbywała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi pod okiem Władysława Strzemińskiego i Stefana Wegnera. W 1948 r. wzięła udział w I Wystawie Sztuki Nowoczesnej w Krakowie. Niedługo potem wyjechała na stypendium do Izraela, po czym zamieszkała na stałe w Nowym Jorku. Twórczość Sobel jest bardzo wysoko oceniana przez krytyków i historyków sztuki. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i muzealnych na całym świecie. SROKA JACEK urodził się w 1957 roku w Krakowie, absolwent Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w latach 1981- 1989 był pracownikiem tego wydziału, uczeń Mieczysława Wejmana, Włodzimierza Kunza, Adama Hoffmanna i Witolda Skulicza, studiował również malarstwo w pracowni kolorysty Jana Świderskiego. Jest wielokrotnym laureatem międzynarodowych i polskich konkursów graficznych. Wystawia na całym świecie. Ostatnio prowadził warsztaty graficzne dla chińskich artystów w Chengdu. STANCZAK JULIAN urodzony w Polsce amerykański malarz i grafik. Zesłany na Syberię ucieka do armii Andersa, potem ląduje w Londynie aż w 1950 finalnie w USA. Po ukończeniu Cleveland Institute of Art, studiuje dalej na Yeale University wraz z Richardem Anuszkiewiczem z którym później zostaje jednym z podstawowych twórców nurtu OpArt. SZOSKA ANIA uprawia malarstwo, mieszka i pracuje w Nowym Jorku. SZOSKA ANTONI profesor socjologi, artysta grafik, mistrz Zen, STRYJEŃSKA ZOFIA nazwisko rodowe Lubańska (ur. 13 maja 1891 w Krakowie, zm. 28 lutego 1976 w Genewie) – polska malarka, grafik, ilustratorka, scenograf, reprezentantka art déco; żona Karola Stryjeńskiego. Była najbardziej znaną polską artystką plastykiem dwudziestolecia międzywojennego, wespół z Tamarą Łempicką. STYKA JAN swoją wspaniałą i bogatą twórczością artystyczną zdobył wielkie uznanie w świecie, przyniósł ogromną Chwałę Ojczyźnie. Będąc wybitnym artystą malarzem panoramowym przeszczepił na polski grunt ten rodzaj twórczości. Jako jeden z nielicznych malarzy stworzył olbrzymie panoramy: Racławicka, Bem Patofi, Męczeństwo Chrześcijan w Cyrku Nerona. ŚMIECHOWSKI DARIUSZ architekt, malarz ur 1957. Absolwent, a obecnie profesor ASP w Warszawie na wydziale architektury wnętrz. Autor książek o architekturze. SZCZEPANIEC ANDRZEJ SETTA Uprawia rzeźbę i malarstwo, absolwent ASP w Krakowie. 2004 otrzymał nagrodę na Big Apple Festival w Nowym Jorku za projekt Apple Spiderman a w 1993 nagrodę w dziedzinie rzęźby od New York Foundation for the Arts. SIEMIŃSKI ANDRZEJ malarz związany z Kazimierzem Dolnym nad Wisłą gdzie mieszka i tworzy, Absolwent ASP w Warszawie, SZTENCEL ASIA pejzarzystka, absolwentka Krakowskiej ASP z pracowni drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. Dyplom Master of fine Arts w Queens College, CUNY. Obecnie mieszka i tworzy na Greenpoincie w Nowym Jorku. SZYK ARTUR ilustrator, grafik i scenograf urodzony w Łodzi. Mieszkał i pracował w Paryżu do 1936 roku następnie w Londynie i od 1940 roku w USA. ŚIWIŃSKA-KUKLA ANNA Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na Wydziale Malarstwa w Pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego, w Katedrze Tkaniny Artystycznej w pracowni prof. Ryszarda Kwietnia, aneks dyplomowy w Pracowni Projektowania Książki i Typografii u prof. Romana Banaszewskiego. Uprawia malarstwo i rysunek, zajmuje się tkaniną unikatową, sztuką książki (książka artystyczna, grafika ilustracyjna). TRZEWIK KAZIMIERZ Jestem malarzem od 40 lat, 17 lat we Francji (Paryż) kilka prac dla Forti, Masrtoianni. Mieszkam w New Paltz od 15 lat. Jestem impresjonistą, abstre. Mój lubiany obraz to czarny i biały. WĘŻYK JOANNA mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Wykłada malarstwo i rysunek w the School of Visual and Performing Arts, Kean University, New Jersey, Marymont Manhattan College, NYC, i Union County College w New Jersey WINISZEWSKA JOLANTA WOJCIECHOWSKA ILONA uprawia malarstwo i rysunek. ZABAWA AGNIESZKA malarz, ilustrator. Stypendystka “Socrates/Erasmus” w Portugali. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku. ZACHAROW M. CHRISTOPHER absolwent ASP w Krakowie. Mieszka i pracuje w USA od 1981 roku. Publikuje ilustracje między innymi w: Time, The New York Times, Business Week, U.S. News and World Report, Newsweek, The Atlantic Monthly, Psychology Today. Otrzymał za ilustrację wiele nagród w tym srebrny medal The Society of Illustrators w 1986 roku. Wykłada w The Cooper Union i Pratt Institute. Liczne wystawy. ZARĘBSKI KRZYSZTOF absolwent warszawskiej ASP, prekursor polskiego performasu, jeden z filarów Rivington School Group w Nowym Jorku. Poza tysiącam występów i wystaw w 2004 roku był częścią dwóch pokazów w New Museum. ZATORSKA ANNA Mieszka i pracuje w New Britain, CT, uprawia malarstwo olejne i akrylowe. Członek grupy Emocjonaliści. ZAWADZKA MAGDALENA wystawiała we Włoszech, Brazyli, Polsce i USA, należy do nurtu malarstwa naiwnego. Jej prace znajdują się w muzeach w Polsce i Brazyli i cieszą się dużą popularnością. ZELLER EWA Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W Polsce pracowała w służbach ochrony zabytków. Od 2003 w USA, gdzie wróciła do swojej wczesnej pasji – malarstwa. Pobierała lekcje malarstwa olejnego na PRATT, PAFA w Filadelfii i Arts Council of Princeton. Udział w ok. 40 wystawach grupowych na terenie NJ, NY, Pennsylvanii, Connecticut, gdzie otrzymała wiele nagród i wyróżnień. www.ewa-zeller.com ZEMANEK JOANNA ukończyła malarstwo na ASP w Krakowie w 2005 roku gdzie rok póżniej została asystentem. W roku 2013 otrzymała nagrodę za najlepszy debiut na 14. Międzynarodowym Trienale Tkaniny w Łodzi. WIELKA AUKCJA NA RZECZ INSTYTUTU PILSUDSKIEGO W AMERYCE I POLISH AMERICAN MUSEUM W PORT WASHINGTON ABSENTEE & PHONE BID FORM Absebtee Bid Phone Bid Name (first/last) Tel. No. (Main) Company Name (if applicable) Tel. Alt. Adress Fax No. City, State, Zip Code Credit Card No. E-mail address Credit Card Expiration Date/Security Code Amex Visa MC Discover BIDDING INFORMATION Lot# Lot Description (Artist, Title, Medium) Maximum Absentee Bid Amount (X) for Phone Bid $ $ $ $ $ Absentee and Phone Bid Registration must be received at least before 2:00 pm on November 14th 2014. You will recive confirmation of receipt by phone, fax or Email. If you do not receive confirmation, resubmit by calling 646.509.9925. Due to the uncerainties of bidding patterns a lot may sell for the same amount or slightly less than your bid. To avoid this posbility you may authorize us to increse your bid by one increment (up to $100 <$20>, up to $500 <$50>, more than $500 <$100>) by placing a (+) plus sign beside your maximum bid. In the event that identical bids are submitted the earliest bid received will take precedence. Lot descriptions do not include damage, repairs, or restoration to items. The absence from the description of any such notes must not be taken to imply that the lot is in perfect condition. Condition reports are provided prior to the sale upon request. I understand and Agree to the Terms & Conditions of sale and authorize Emart Gallery (Mietko) to bid on my behalf up to the amount stated above. signature (Required) _________________________________________________________________________________________ signature date SIGN IT & E-MAIL: [email protected] OR FAX IT TO: 212-505-9052