WW_poker_ww09 - Wydział Wędrowniczy GK ZHP

Transkrypt

WW_poker_ww09 - Wydział Wędrowniczy GK ZHP
Zespół Wędrowniczy GK ZHP
KONSPEKT ZAJĘĆ PROGRAMOWYCH
PRZEPROWADZANYCH PRZEZ UCZESTNIKÓW
WĘDROWNICZEJ WATRY 2009
Temat zajęć: Poker – nowa sprawność na całe Ŝycie?
„Na dłuŜszą metę szczęście nie ma znaczenia w pokerze, ale krótka meta jest dłuŜsza, niŜ nam się wydaje” .
Czas trwania: 2h.
Osoba/y prowadząca/e: phm Tomasz Gabor.
Nazwa patrolu: Ogień.
Środowisko harcerskie: 2 DW Ogień, Hufiec Ziemi Wadowickiej, Choragiew Krakowska.
Preferowana liczba uczestników: 5-20.
Cel zajęć: przybliŜenie uczestnikom walorów rozrywkowych oraz rozwojowych (zdolność
„chłodnej” oceny ryzyka, kontrolowanie emocji) gry w pokera.
Zamierzenia: Po zajęciach kaŜdy uczestnik będzie:
znał zasady oraz podstawowe terminy gry w pokera w wersji Texas
Hold’em;
świadomy wagi analitycznego myślenia w pokerze;
zna swoje dobre i złe strony w obszarze blefu i kontroli emocji.
Przebieg zajęć:
L.p.
Element zajęć
Czas
Forma pracy
Materiały
Uwagi
1.
Krótka historia pokera
10
Prezentacja
multimedialna
Laptop,
prezentacja
Własny laptop
2.
Omówienie reguł i
podstawowej
terminologii pokera w
wersji Texas Hold’em
15
Wykład
Papier, markery
Papier i markery
od organizatora
3.
Wybór stolika,
rozdanie Ŝetonów,
próbna runda
15
-
Dwa stoliki
Stoliki od
organizatorów, w
przypadku braku,
gra odbędzie się
na karimatach
4.
Gra
80
-
-
-
Uszczegółowienie poszczególnych punktów planu:
Ad. 1. Krótka historia pokera
W tym punkcie zostanie wyświetlony film/prezentacja przedstawiająca korzenie oraz ewolucje
tej gry. Zostana pokazane słynne sceny filmowe zwiazane z pokerem; cytaty, które przeszły do
historii kina; najsłynniejsi gracze. Na koniec zostaną krótko wyjaśnione odmiany współczesnej
gry w pokera, na czele z wersja Texas Hold’em.
Ad. 4. Gra
Nasza gra, to gra typu „free roll” czyli bez wpisowego, ale za to z realną nagrodą. Nagroda
przypadnie zwyciescy „gry głównej”, czyli gry zorganizowanej dla zwycięzców poszczególnych
gier rozegranych w ramach zajęć na Watrze.
Materiał opracowany na podstawie konspektów zajęć realizowanych podczas
Wędrowniczej Watry 2009