Jezyk angielski 1

Transkrypt

Jezyk angielski 1
SCENARIUSZ LEKCJI
Przedmiot: Język angielski
Klasa: II Liceum Profilowane
Temat jednostki metodycznej: States in the Unites States of America.
Czas realizacji: 45min
Metody pracy: burza mózgów, objaśnienie, metoda programowana-z uŜyciem
komputera, ćwiczenia programowe
Formy pracy: praca w parach
Środki dydaktyczne: komputer z dostępem do internetu
Cel ogólny: poszerzyć wiedzę uczniów dotyczącą stanów w USA przy uŜyciu komputera
Cele szczegółowe:
umieć: posługiwać się przeglądarka internetową, wymienić kilkanaście stanów z USA
wiedzieć: jak podzielone są Stany Zjednoczone
zastosować: swoje umiejętności by odnaleźć w internecie stronę anglojęzyczną zgodną z
poleceniem
PLAN LEKCJI
Etap:
I Faza wprowadzająca:
1. Czynności organizacyjne: sprawdzenie obecności, podanie tematu, włączenie
komputerów. (3min)
II Faza realizacyjna:
1.Przedstawienie tematu: na zapytanie nauczyciela o skojarzenia uczniów ze
Stanami Zjednoczonymi; uczniowie podają swoje pomysły, np.: Statue of Liberty,
New York. Trudniejsze nazwy nauczyciel wyjaśnia i opisuje reszcie klasy, np.:
The Statue of Liberty was founded by French. (7min)
2. Ćwiczenia z nauczycielem: uczniowie wpisują podany przez nauczyciela adres
strony internetowej: www.yourchildlearns.com/us_map.htm. Po wpisaniu
adresu ukazuje się mapa USA, na której są zarysowane stany. Po kliknięciu
myszką na jedno z pól ukazuje się jego nazwa i stolica danego stanu. Zadaniem
uczniów jest zapoznać się z mapką oraz wyszukać odpowiedzi na pytania:
- How many states are there? (50)
- Which state is the biggest one? (Texas)
- Which states are the neighbours of Washington State? (Oregano, Idaho)
- Which states are the neighbours of Lake Superior? (Minnesota,
Wiscounsin, Michigan)
- What is the capital of California? (Sacramento)
- Is North Dakota touching the ocean? (No)
Nauczyciel pomaga pracującym w parach uczniom. Pytania są przeczytane i
tłumaczone, a odpowiedzi sprawdzone z cała grupą. (15min)
3. Ćwiczenia samodzielne: Uczniowie w dalszym ciągu pracują w parach.
Wybierają jeden ze stanów znajdujących się na mapce i w podanej wyszukiwarce
stron internetowych szukają stron anglojęzycznych z informacjami na jego temat.
Zadaniem uczniów jest wymienić 3 miejsca w danym stanie, które warto zobaczyć
lub zwiedzić podczas ferii zimowych czy wakacji np.: Museum of Art. In New
York. Nauczyciel monitoruje pracę uczniów, pomaga im. Następnie uczniowie
odczytują wyszukane informacje. Na koniec lekcji nauczyciel jeszcze raz pyta
uczniów o najwaŜniejsze informacje na temat Stanów Zjednoczonych i sprawdza
co uczniowie zapamiętali z lekcji. (18min)
III Faza podsumowująca: Uczniowie zapisują zadanie domowe: napisać 7 zdaniowe
opowiadanie na temat wizyty z wybranym wcześniej przez siebie stanie w USA. (2min)
IV Uwagi: Komputery ze względu na tempo pracy muszą być włączone zaraz na
początku lekcji.

Podobne dokumenty