CENTRUM SZKOLENIA POLICJI
Wygenerowano: Czwartek, 2 marca 2017, 05:25
Strona znajduje się w archiwum.
MISTRZOSTWA POLICJI W JUDO ZAKOŃCZONE
W dniu 23 października 2015 r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie do rywalizacji w
Mistrzostwach Policji w Judo stanęli przedstawiciele Policji oraz innych zaproszonych służb
mundurowych. W Mistrzostwach udział wzięli zawodnicy z 15 reprezentacji jednostek
organizacyjnych Policji, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Państwowej
Straży Pożarnej.
Tegoroczna edycja została przygotowana dzięki udanej współpracy Centrum Szkolenia Policji, Zarządu Szkolnego
Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policji i Legionowskiego Towarzystwa Sportowego, popularyzującego
judo w środowiskach lokalnych.
CSP już po raz piąty zorganizowało imprezę poświęconą dyscyplinie sportowej bliskiej służbom mundurowym. Judo bowiem,
jako sport, a zarazem sztuka walki z dalekiej Japonii, od początku jest elementem nauczania w programach kursów Policji,
BOR, Służby Więziennej, Straży Granicznej czy Straży Pożarnej. Mamy nadzieję, że profesjonalnie przygotowane zawody
pozostawią dobre wspomnienia, a walka, jaką na co dzień podejmują funkcjonariusze zawsze kończyła się ich zwycięstwem.
Najlepszą zawodniczką Mistrzostw została Monika Janos z KWP w Katowicach, zwyciężczyni kategorii powyżej 63 kg,
która w pięknym stylu triumfowała we wszystkich pojedynkach przez Ippon (najwyższa punktacja w judo). Tytuł najlepszego
zawodnika zdobył Marcin Pilarski, były reprezentant Polski, również z KWP w Katowicach, zwycięzca w kategorii wagowej do
73 kg. Policjant wygrał wszystkie walki przed czasem i tym samym potwierdził swoją wysoką formę.
Podczas zawodów miała również miejsce wystawa broni zorganizowana przez Legionowskie Towarzystwo Sportowe sekcja
Miłośników Oręża i Fortyfikacji Polskich.