WRÓBEL 8 lipca 2009 Trzy brązowe medale i trzy zwycięstwa w

WRÓBEL
8 lipca 2009
Trzy brązowe medale i trzy zwycięstwa w grach zespołowych
Gratulujemy brązowych medali: Katarzynie Furmanek – judo, Przemkowi Stańczykowi –
pływanie, Krzysztofowi Krzywoszowi – lekkoatleta. Mamy 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale!
* Pierwszy dzień walk w judo i radość z brązowego medalu Katarzyny Furmanek w kat. -78 kg, która pokonała
Ukrainkę. Na pływalni oczekiwaliśmy występu w finale 800 m dowolnym Przemka Stańczyka, który przypłynął
na metę za Amerykaninem i Włochem. A trzeci medal brązowy za sprawą kulomiota Krzysztofa Krzywosza.
* Miłe informacje płynęły ze stadionu lekkoatletycznego, na którym lekkoatleci rozpoczęli universjadową
rywalizację. – Dzień po przyjeździe do Belgradu byliśmy zasmuceni kontuzją Jakuba GiŜy (kulomiot), ale pierwszy
dzień startu zawodników był taki, jaki obiecywaliśmy – powiedział Lech Leszczyński, kierownik ekipy. - Wczoraj
lekkoatletyka zdobyła jeden brązowy medal za sprawą najcięŜszego zawodnika - Krzysztofa Krzywosza, który w
konkursie pchnięcia kulą (19.38) uległ Rosjaninowi i Chińczykowi tylko o 21 cm. Śmiem twierdzić, Ŝe gdyby na
początku konkursu była taka deszczowa pogoda, to Krzysztof by wygrał. Progres wyników był następujący – im
większa ulewa, tym Krzysztof pchał kulę dalej. Bardzo dobrze zaprezentowali się równieŜ sprinterzy: Iwona
Brzezińska i Dariusz Kuć, którzy wystąpią w półfinałach walcząc o finały. Bardzo dobrze zaprezentowała się
śaneta Glanc, która wygrała eliminacje w rzucie dyskiem (58.87 m). Podobnie jak Teresa Dobija w skoku w dal,
która po szybkim rozbiegu skoczyła 6.48 m. Bardzo dobrze pobiegł Kacper Kozłowski na 400 m (46.55 s), wygrał
swoją serię. To sympatyczne informacje. Czekamy zatem na walkę zawodników w finałach oraz ... kolejne
medale. Powodzenia!
* Wczoraj tenisistka Klaudia Jans, która przebojem pokonała Rosjankę Witaliję Diachenko (6:4, 6:4),
powiedziała: - Sprawiłam niemałą niespodziankę. Dobrze byłam nastawiona do tego meczu, mimo Ŝe ostatnio
rzadko gram singla. Spatkałam się z turniejową jedynką Witaliją Diachenko, młodą Rosjanką, która przebija się
aktualnie do światowej czołówki (128. na światowych listach WTA).Czekał mnie trudny pojedynek. Zastanawiałm
się czy uda mi się ją pokonać. Jej atutem była mocna gra w tył kortu, a bardzo duŜo piłek kończyła po linii. Serwis
nie koniecznie jej „siedział”. Potrafiłam to wykorzystać, i myślę, Ŝe zagram o medal. Podobnie jak w deblu, w
którym od lat gram z Alicją Rosolską,, będziemy walczyć o złoto. Trzymamy kciuki!
* Był to drugi dzień zwycięstw Polaków w rozgrywanych meczach: koszykarki pokonały Wielką Brytanię (74 :
64). Siatkarki przy bardzo licznie zgromadzonej grupie kibiców z polskiej ekipy (m. in. druŜyny waterpolistów,
piłkarek noŜnych), której sympatycznie podziękowały, wygrały spotkanie z Japonią 3:1. Takim samym rezultatem
zakończyli spotkanie z Niemcami nasi siatkarze. Brawo!
* Dzisiaj swoje urodziny obchodzi Marta Mika, zawodniczka piłki noŜnej, studentka AWF Katowice. śyczymy
kolejnych wygranych meczy w universjadowym turnieju!
*UWAGA! Łukasz Bujok poprowadzi kolejny trening mentalny i duchowy. Temat: „MENTALNOŚĆ
ZWYCIĘZCY”. Co wyróŜnia najlepszych? Godz. 20.00, sala 3, I piętro (budynek międzynarodowy).
Występy Polaków środa 8 lipca
Siatkówka K (półfinał): Polska – Serbia, godz. 18.00, Pionir SH, dojazd linia 5
Koszykówka K (miejsca 5-8): Polska – Słowacja, godz. 17.30, Sports Hall, dojazd linia nr 1
Piłka noŜna K (miejsca 9-12): Polska – Estonia, godz. 10.30, FC Obilic, dojazd linia 7
Piłka wodna (o 13 miejsce): Polska – Kanada, godz. 10.20, SRC Banijica, dojazd linie 3, 4
Łucznictwo: od godz. 9.40 zawody indyw. K i M, od godz. 17.30 turniej druŜynowy K i M, Military Academy,
dojazd linie A, 3, 4
LA: od godz. 9.00 kwalifikacje, finały: godz. 16.00 - młot M, 18.40 - w dal K, 19.00 - dysk K,
19.55 - 100 m K, 20.30 - 100 m M, 21.10 - 10 km M, Red Star, dojazd linie A, 3, 4
Judo: od godz. 10.00 63 kg i 70 kg K, 81 kg i 90 kg M, od godz. 16.00 finały,
Belgrad Fair, hala nr 3, dojazd linie C, 2, 3
Pływanie: od godz. 9.00 kwalifikacje, finały z Polakami: 19.08 200 m motylkiem M;
SRC Tasmajdan, dojazd linia D i nr 6
Tenis stołowy: od godz. 9.00 deble M, od godz. 11.40 deble K, od godz. 13.00 single M (A. Woś), od godz.