WRÓBEL 9 lipca 2009

WRÓBEL
9 lipca 2009
Mamy 10 medali: 3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe! Dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej
universjady. Gratulujemy: złota Pawłowi Korzeniowskiemu – pływanie, srebra śanecie Glanc –
lekkoaletyka oraz dwóm Łukaszom: srebra - Koleśnikowi oraz brązu Błachowi – judo.
* Złoto Pawła Korzeniowskiego w jego koronnym dystansie 200 m delfinem, wynik 1.54, rekord Polski. – Udało
się. Nie spodziewałem się tak dobrego rezultatu. Troszeczkę zaskoczyła mnie ta burza. Organizatorzy przerwali
zawody, przesunęli program rozgrywania konkurencji. Miałem płynąć finał o 20.08. Okazało się na 20 minut
przed tym czasem, Ŝe muszę iść na start. Wtedy dopadł mnie stres, skoczyła mi adrenalina przez to zamieszanie.
Musiałem się ubrać, czepek, kosium. Kiedy juŜ płynąłem, cały czas myślałem tylko o tym, Ŝe mogłem sie spóźnić na
start, i zawodnicy mogli ruszyć beze mnie. Udało się osiągnąć bardzo dobry wynik. Do MŚ w Rzymie jest jeszcze
trochę czasu. Man nadzieję, Ŝe forma będzie jeszcze wzrastała i jej szczyt wypadnie na te zawody- powiedział
zadowolony Korzeniwski. Dzisiaj Przemek Stańczyk (z trzecim czasem z eliminacji)) i Maciej Hreniak (z
siódmym czasem) popłyną w finale 1500 m.
* Dyskobolka śaneta Glanc z AZS Poznań srebrną medalistką w dysku. W przedostatnim rzucie osiągnęłą rezultat
60.57 m. Skoczkini w dal Teresa Dobija zajęła 4. miejsce w finale, a Iwona Brzezińska szóste w finale 100 m z
czasem 11.7 s, Darek Kuć na 100 m odpadł w półfinale (11. wynik). Inni lekkoatleci z sukcesami zaliczyli
kwalifikacje w swoich konkurencjach.
* Medalistami w judo zostali dwaj Łukasze, zawodnicy z AZS AWF Wrocław: Koleśnik przegrał w walce
finałowej z Rosjaninem, a Błach w repasaŜach pokonał Rosjanina. – To mój największy dotychczasowy sukces w
sporcie – powiedział Łukasz Błach. Półfinał przegrałem przez nieuwagę. Takie rzeczy zdarzają się w sporcie, a
zwłaszcza w judo nawet w ciągu jednej sekundy. Mam nadzieję, Ŝe od zdobyciatego universjadowego medalu uda
mi się zbliŜyć do sukcesów ojca (medalisty MŚ, ME, AMŚ) – powiedział Łukasz.
* Zwycięstwem 75:65 nad reprezentacją Słowacji zakończył się mecz półfinałowy o miejsca 5-8 – powiedział
Jakub Kosowski, kierownik druŜyny koszykarek. Wysoko wygrany sparing przed rozpoczęciem universjady z
druŜyną naszych południowych sąsiadów mógł powodować wraŜenie, Ŝe wczorajszy mecz będzie naleŜał do
łatwiejszych w tych zmaganiach. Nic bardziej mylnego. Słowaczki postawiły poprzeczkę bardzo wysoko, co przy
zmęczeniu naszych zawodniczek 6. meczami w ciągu 8 dni spowodowało, Ŝe spotkanie było wyrównane. Pierwsza
połowa zakończyła się wynikiem 35:30. Na szczęście w II połowie dziewczyny powiększyły przewagę i mecz
zakończył się 10. punktową wygraną. W meczu o 5. miejsce Polki zmierzą się z Wielką Brytanią, która pokonała
Tajwan 94:74. Mecz odbędzie się 10 lipca. Pozostaje tylko Ŝyczyć naszym dziewczynom powtórzenia wyniku z fazy
grupowej, kiedy to wygrały z Brytyjkami 74:64 – dodał na zakończenie Jakub Kosowski.
* Siatkarki przegrały mecz z Serbią w trzech setach. Po takim wyniku zagrają o brązowy medal. Ich przeciwniczkami będzie
zespół Rosji.
* Ładny prezent urodzinowy zafundowali sobie dzisiejsi jubilaci a nasi wczorajsi medaliści, czyli Paweł Korzeniowski i
Łukasz Błach. Do gratulacji medalowych dołączamy Ŝyczenia powodzenia w Ŝyciu osobistym oraz bardzo wielu sukcesów na
światowych arenach. Serdeczności!
Występy Polaków czwartek 9 lipca
Siatkówka M (ćwierćfinał): Polska – Brazylia, godz. 20.00, Pionir SH, dojazd linia 5
Łucznictwo: od godz. 10.00 zawody indyw. K, od godz. 11.00 zawody indyw. M,
Military Academy, dojazd linie A, 3, 4
Gimnastyka artystyczna: od godz. 14.00 kwalifikacje, Belgrad Fair, hala nr 1, dojazd linie C, 2, 3
Lekkoatletyka: od godz. 7.30 chód M 20 km, od 10.30 kwalifikacje (200 m K i M),
Red Star, dojazd linie A, 3, 4
Judo: od godz. 10.00 52 kg i 57 kg K, 66 kg i 73 kg M, od godz. 16.00 finały,
Belgrad Fair, hala nr 3, dojazd linie C, 2, 3
Pływanie: od godz. 9.00 kwalifikacje, finały z Polakami: godz. 18.15 1500 m dowolnym
SRC Tasmajdan, dojazd linia D i nr 6
Tenis: godz. 9.00 Jans – Sunic, po nim debel Jans/Rosolska – Ukrainki, Milam Gate Muskatirovic, E i nr 6