Tour du Limousin: Matthieu Ladagnous wygrywa trzeci etap

Czwartek, 22 Sierpień 2013, 23:15:03
Zwycięzcą 3.etapu wyścigu Tour du Limousin, został zawodnik ekipy FDJ.fr, Matthieu Ladagnous. Na mecie w
Chamboulive pokonał Juliena Simon (Sojasun) i Antonio Parrinello (Androni –Venezuela).
W kolejnym dniu rywalizacji podczas francuskiej etapówki Tour du Limousin, kolarze mieli do pokonania dystans
długości 183 kilometrów, który prowadził z Ussac do Chamboulive. Tak jak dwa poprzednie etapy, również i ten trzeci
prowadził po mocno pagórkowatym terenie. Na trasie wyznaczono trzy górskie premie a ostatnia z nich usytuowana
została w jego końcówce, na 1,5 kilometrowym, sztywnym podjeździe pod Cote des Costes z nachyleniem 11,5 %.
Etap rozpoczął się bardzo podobnie jak dwa poprzednie. Kolarze od startu narzucili bardzo wysokie tempo jazdy, a
mimo to nie brakowało odważnych by próbować odjechać od peletonu. Ataków i prób odjazdów było wiele ale dopiero
po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zorganizowała się kilkuosobowa grupka kolarzy, której udało się na dłużej
odjechać od peletonu. Ucieczka uzyskała przewagę około 4 minut lecz peleton nie miała zamiaru dopuścić by grupa ta
dojechała do mety.
Ostatecznie, na kilka kilometrów do mety, ucieczka została całkowicie pochłonięta przez rozpędzony peleton, który
rozpoczął rozprowadzanie sprinterów. Najlepszą robotę wykonała ekipa FDJ, która perfekcyjnie rozprowadziła Matthieu
Ladagnousa, który jako pierwszy minął linię mety w Chamboulive. Jako drugi finiszował Julien Simon (Sojasun) a za nim
na trzecim miejscu znalazł się Antonio Parrinello (Androni – Venezuela).
Najwyżej z kolarzy CCC Polsat Polkowice został sklasyfikowany Jacek Morajko, który minął linię mety na 45. miejscu.
Trudów dzisiejszego etapu nie wytrzymali Grzegorz Stępniak, Tomasz Kiendyś i Jarosław Marycz i wycofali się z wyścigu.
Liderem pozostał Martin Elmiger (IAM Cycling).