Szepieniec najszybszy!

Wiadomości
Środa, 29 czerwca 2016
W upale rozgrywane były dwie rundy wyścigów górskich na magurskiej trasie. Po sobotnim
zwycięstwie w klasyfikacji generalnej Andrzeja Szepieńca kierowca Mitsubishi Lancera Evo
IX grupy E1 wygrał również niedzielną rundę wyprzedzając Waldemara Kluzę i Dubaja.
Andrzej Szepieniec zbliżył się do rekordu trasy osiągając 1.39,503.
Już po pierwszym podjeździe wyścigowym Szepieniec objął prowadzenie zostawiając za sobą
Fiestę Proto Kluzy o 0,929 sekundy.
3. Wyścig Magura Małastowska oprócz rywalizacji zawodników to również bardzo wysokie
prędkości jakie osiągali kierowcy najmocniejszych samochodów. Szepieniec, Kluza, Dubai i
Myszkier poruszali się po trasie z prędkościami bliskimi 220 km/h.
Tuż za pierwszą trójką pojawił się Tomek Myszkier tracąc jedynie 0,298 sekundy, piąty był
rewelacyjnie spisujący się na Magurze Paweł Gos, szósty Rafał Serafinowicz, siódme miejsce
to Szymon Piękoś w ośce, ósmy Grzegorz Kozioł. Dziewiąte miejsce w 6 rundzie Karol Krupa,
a dziesiątkę zamyka Szołek.
Niedzielna runda rozpoczęła się bardzo sprawnie od dwóch czystych podjazdów
treningowych, które zakończyły się przed godziną 11:00. Pierwszy wyścig to również
przejazd 37 kierowców bez żadnych incydentów wyścigowych na trasie 3440 metrowego
odcinka prowadzącego z Małastowa do Gładyszowa.
W grupie N pewnym zwycięstwem popisał się po raz drugi Rafał Serafinowicz, który tuż za
sobą zostawił Wojtka Szulca i Krzysztofa Derenia, który podczas drugiego wyścigu miał
problemy techniczne.
Najszybszym kierowcą grupy A w drugim dniu zmagań został Rafał Serafinowicz, który
wyprzedził Grzegorza Kozioła, który w sobotę przejechał tylko jeden podjazd wyścigowy i nie
został sklasyfikowany. Trzecie miejsce zgarnął Szołek jadący przednionapędową Hondą Civic
Type-R trzeciej generacji.
Wśród samochodów przednionapędowych najszybszym w 6 rundzie był Szymon Piękoś w
Hondzie, drugi Karol Krupa w Clio RS, a trzeci Szołek w Hondzie.
Polska grupa A padła łupem Wojtka Bełtowskiego w Audi Quattro, który był zdecydowanie
najszybszy. Drugie miejsce to Jacek Handl w BMW, który wygrał i zrewanżował się swojemu
konkurentowi Michałowi Żywarskiemu w Subaru Imprezie.
W klasie do 2 litrów grupy N najszybciej trasę w okolicach Gorlic przejechał Radek Ćwięczek
w Hondzie, zostawiając za sobą Roberta Mazurkiewicza w identycznym aucie.
Natomiast grupa A i auta przednionapędowe to wygrana Szołka, drugi był Marcin Wrona, a
trzeci kierowca Clio Marcin Wilusz.
Najszybszym kierowcą w samochodzie historycznym był Marek Więcek w BMW 318i, a tuż za
nim Łukasz Bargiel w identycznym samochodzie.
Po raz pierwszy odbyły się również rundy Clio Cup 2016 i w tych zawodach w niedzielnej
rundzie wygrał Marcin Wilusz przed Mateuszem Misiewiczem i Konradem Bielą, którzy w
identycznej kolejności pojawili się na mecie sobotniej 5 rundy GSMP Magura w Clio Cup, na
organizację którego wyraził Polski Związek Motorowy, a portal WyscigiGorskie.pl
zdecydował się na promocję i prowadzenie klasyfikacji dla zawodników Renault Clio.
Ostatecznie zawody ukończyło 36 kierowców. Kolejne zawody rozegrane zostaną już za dwa
tygodnie w Limanowej w ramach Mistrzostw Europy w wyścigach górskich, na które już