Buczkowskie tenisistki Marta Holak i Zuzanna

Buczkowskie tenisistki Marta Holak i Zuzanna Niciak piąte w Polsce
Autor: redakcja UG Buczek
piątek, 09 grudzień 2016
Zuzanna Niciak i Marta Holak godnie reprezentowały województwo łódzkie w Finale Ogólnopolskiego
Drużynowego Turnieju Uczniowskiego w tenisie stołowym, rozgrywanym w dniach 02.12.2016r. 04.12.2016r. w Łaziskach Dolnych. Bez wsparcia trenera i sprzyjającego dopingu kibiców dziewczyny
poradziły sobie bardzo dobrze. Drużyny składały się z minimum dwóch , a maximum czterech
zawodniczek. Nasza drużyna była jedną z najmniejszych. Zawody rozgrywane były w grupach oraz w
systemie pucharowym. Dziewczyny przegrały w całym turnieju tylko dwa spotkania. W grupie pokonały
3:0 MUKS JEDYNKA Pszów, 3:0 UKS VICTORIA II Tokarnia, a uległy GKTS Gdańsk, jak się później
okazało drużynie, która zajęła pierwsze miejsce. W systemie pucharowym przegrały z JKTS JastrzębieZdrój, a pokonały 3:0 UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie oraz 3:0 UPKS ARKA Ryki . Turniej
zakończyły poza podium, ale na wysokim, piątym miejscu. Po dwudniowych zmaganiach lepsze w
kategorii młodziczek od naszych dziewcząt okazały się reprezentantki GKTS Gdańsk, MLUKS
NADWIŚLANIN Płock, JKTS Jastrzębie Zdrój, oraz PKS KOLPING Jarosław.