Grand Prix Wrocław CITY TRAIL Junior 2016/2017

Grand Prix Wrocław CITY TRAIL Junior 2016/2017 – 2. Bieg
12 listopada 2016 r. we Wrocławiu odbył się 2. Bieg Grand Prix Wrocław CITY TRAIL
Junior 2016/2017.
Bieg dziewcząt kategorii D1 (roczniki 2009-2010) na dystansie 300 m
Natalia Olearnik (Przedszkole Żórawina) zajęła 4 miejsce – 1:19,7 wśród 13 dziewcząt,
które ukończyły ten bieg (była druga w 2010 roczniku).
Na trasie dziewczęta kategorii wiekowej D1.
Bieg kategorii wiekowej D3 (roczniki 2004-2006)
Z legendy poniższego planu, a także wyników uzyskiwanych przez zawodników wynika,
że dystans biegu dla kategorii wiekowej D3 jest znacznie dłuższy, to nie 1000 m, jak podają
organizatorzy, lecz około 1500 m.
W tym biegu nasi reprezentanci spisali się dobrze :
Dagmara Piskorowska (SP 45 Wrocław) zajęła 4 miejsce w gronie 34 dziewcząt
(jej czas – 5:55,8), była najszybsza w swoim roczniku (2006),
Daria Piskorowska (SP 45 Wrocław) tym razem finiszowała jako ósma z dziewcząt – 6:14,3
(trzecia w 2006 roczniku).
Jakub Olearnik (SP Żórawina) zajął 21 miejsce wśród 28 finiszujących chłopców – 6:36,0
(był ósmy w 2006 roczniku).
Tuż po starcie biegu kategorii D3.
Finiszuje Dagmara, czy jest to aż tak szybko ?
Na uwagę zasługuje czas uzyskany przez Dagmarę, jest on około 45 sekund lepszy od jej
dwóch dotychczasowych wyników osiągniętych na tej trasie.
Finiszuje Kuba Olearnik (w niebieskim stroju).
A oto krótka relacja ze startu Dagmary i Darii w biegu, który odbył się dzień wcześniej :
Bieg Młodego Marszałka
dystans 400 m (jedno okrążenie stadionu)
Dagmara i Daria wzięły udział w Biegu Młodego Marszałka na dystansie 400 m, który odbył
się tuż po zakończeniu biegu głównego na 10 km .
W Biegu Młodego Marszałka zwyciężyła Lena Pajęcka (WLKS Wrocław) nieznacznie
wyprzedając Dagmarę (czas-81,0 s).
Daria była trzecia wśród dziewcząt (czas-82,9), ogólnie zajęła czwarte miejsce, tuż przed nią