Rozgrywki KLUBOWEJ LIGII SQUASHA (KLS), to indywidualne rozgrywki ligowe, które odbywają się w
naszym Klubie w formie "rankingu" klubowego.
Klubowa liga squasha ma być pomieszaniem osób grających rekreacyjnie na różnych poziomach, a
zastosowana formuła rankingu klubowego umożliwi takie pomieszanie różnych poziomów.
1. Idea KLS polega na tym, iż zawodnicy wyzywają się wzajemnie na mecze, za wygranie których
otrzymują punkty do RANKINGU, dzięki czemu przesuwają się w rankingu w górę gdy wygrywają
mecze lub odpowiednio spadają w dół w hierarchii ligowej, jeśli pojedynki przegrywają.
2. Szczegóły:
Każdy z zawodników posiada swoją wartość punktową, adekwatną do zajmowanego miejsca.
W zamian za wygranie meczu ligowego, zwycięzca zdobywa tyle punktów ile wynosi wartość
punktowa pokonanego, pomnożona przez liczbę wygranych setów, tj. w przypadku wyniku 5:0 mnoży
się punkty przegranego x5; przy wyniku 4:1 mnoży się punkty przeciwnika x4, natomiast przegrany
mnoży punkty przeciwnika x1; wynik 3:2 daje wygranemu mnożnik punktów przeciwnika x3,
natomiast przegrany uzyskuje punkty przeciwnika x2.
Przegrany, przy wyniku innym niż 5:0, również uzyskuje punkty.
W ramach danego miesiąca każdy zawodnik gra tyle meczy ile chce a konkretnie od 0 do 10 meczy
gdyż może wywołać zawodników zajmujących do 5 miejsc przed nim i do 5 miejsc za nim.
Do sumy punktów za dany miesiąc liczą mu się 4 najlepsze wyniki punktowe.
Do tego dochodzą punkty uzyskane w poprzednich miesiącach danego sezonu (kwartału) co razem
tworzy sumę punktów . Ta suma punktów jest powiększana co miesiąc, dzięki czemu zawodnik w
kolejnym miesiącu pnie się w górę tabeli rankingowej, lub spada w dół, zależnie od jego wyników,
liczby punktów oraz tego jak grają inni uczestnicy ligi.
Więcej szczegółów w regulaminie.
3. Terminy rozgrywek:
Nie ma ustalonego czasu na rozgrywanie meczów ligowych, zawodnicy sami umawiają się na
spotkania w dogodnych dla nich porach.
4. Opłaty:
Zapisanie się do ligi jest bezpłatne. Uczestnicy płacą tylko za korty wynajmowane na mecze rozliczają się za nie ze swoich karnetów lub płacą na bieżąco lub mogą rozliczać się kartami
(Multisport, inne) tak jak za normalny wynajem kortów. Piłeczki do gry zawodnicy zapewniają we
własnym zakresie.
5. Nagrody:
Każdy gracz, który rozegra min. 10 meczów w ciągu 3 miesięcy (kwartał rozgrywek), weźmie udział w
losowaniu rakiety marki HARROW oraz innych nagród (torby, buty, etc).
Każdy gracz który rozegra min. 15 meczów w ciągu 3 miesięcy (kwartał rozgrywek) oprócz udziału w
losowaniu dostaje koszulkę z limitowanej serii HARROW KLUBOWA LIGA SQUASH4YOU (wykonana na
technicznej koszulce UNDER ARMOUR o wartości 109zł!).
6. Cykle rozgrywek:
Rozgrywki odbywają się w cyklach kwartalnych - lato (VII-IX), jesień (X-XII), zima (I-III) i wiosna (IV-VI).
6. Najlepsze osoby uzyskują szansę awansu do LIGII MISTRZÓW SQUASH4YOU czyli osobnej ligi
skupiającej najlepszą 10tkę graczy (która ma osobną formułę rozgrywek).
W praktyce te najlepsze osoby po zakończeniu danego kwartału będą uczestniczyć w "eliminacjach
do LM S4Y", które są rozgrywane w pierwszym tygodniu kolejnego kwartału stanowiącego kolejny
sezon. W turnieju eliminacyjnym zmierzą się z dwoma najsłabszymi zawodnikami LIGII MISTRZÓW
SQUASH4YOU (LMS4Y) w walce o dwa miejsca w rozgrywkach LM S4Y kolejnego sezonu.
7. Turniej eliminacyjny do LM S4Y to rozgrywki w których uczestniczą dwie ostatnie osoby z LM , pięć
najlepszych osób z KLUBOWEJ LIGII SQUASHA (KLS) plus dodatkowo ósme miejsce w eliminacjach to
"dzika karta" dla zawodnika wskazanego przez klub (zarezerwowane na wypadek że, pojawi się ktoś
dobry i z racji wysokiego poziomu gry, należy mu dać mu szansę szybszego awansu do LM S4Y , mimo
że nie grał w KLS, która daje taką szansą w normalnym trybie.
W przypadku gdy nie ma takiej potrzeby i klub nie wykorzystuje prawa dzikiej karty, prawo gry w
eliminacjach przechodzi na szóstą osobę z KLS.
W praktyce eliminacje to rozgrywka PLAY OFF - 2 fazy:
I runda: mecz 1 : osoba zajmująca 9 miejsce z LM S4Y z osobą która zajmie 4 miejsce w KLS
mecz 2: 2m KLS - 6m KLS (lub dzika karta Squash4You)
mecz 3: 1m KLS - 5m KLS
mecz 4: 10 LM S4Y z 3m KLS
II runda: zwycięzca meczu 1 ze zwycięzcą meczu 2 a zwycięzca meczu 3 ze zwycięzcą meczu 4.
Wygrani II rundy uzyskują prawo do gry w LM S4Y w kolejnym sezonie.
Więcej szczegółów w regulaminie ligowym.