Scenariusz imprezy integracyjnej „Walentynki w ruchu”

Transkrypt

Scenariusz imprezy integracyjnej „Walentynki w ruchu”
Scenariusz imprezy integracyjnej „Walentynki w ruchu”
Dnia: 14 lutego 2014 r.
Prowadzące: Anna Ziarno , Marta Umińska
Cele ogólne:
- kultywowanie tradycji walentynkowej;
- zachęcenie dzieci do okazywania uczuć innym osobom ( kolegom, koleżankom, rodzicom
i bliskim)
- nawiązywanie kontaktów interpersonalnych w czasie wspólnych zabaw;
- rozwijanie u dzieci poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej.
Metody : praktycznego działania
Formy: zbiorowa, praca w małych zespołach
Pomoce: ciekawostki n/t dnia św. Walentego, płyty i kasety z nagranymi piosenkami,
Przebieg:
1. Powitanie piosenką ,, Czy gruby, czy chudy...”.
2. Wysłuchanie wiersza ,,Walentynki”.
W dniu świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł dzień miłości...
Mamy dzisiaj Walentynki
święto chłopca i dziewczynki.
Takich co to się kochają
no i sobie też ufają.
Nawet słoniki porcelanowe
kotki, żyrafy całe pluszowe,
dziś wysyłają swe Walentynki...
Ja wrzucam moją do Twojej skrzynki
śląc w niej całusy takie gorące,
jakby wyssało je całe słońce !
Złap je i spróbuj domyślić się,
kto tak szalenie pokochał Cię ?
3. Pogadanka n/t zwyczaju walentynkowego, historii i tradycji obchodzenia ,,Dnia św.
Walentego’’ –patrona zakochanych, w którym to dniu ludzie wysyłają do ukochanych
,,walentynki”- czyli wierszyki, wyznania czy drobne upominki; rozmowa n/t okazywania
miłości osobom (komu i w jaki sposób?)
- Kogo kochamy ?
- Jak okazujemy miłość ?
4. Zabawa ruchowa z wykorzystaniem serca przy piosence ,, Mam serduszko” (na melodię
piosenki ,,Mam chusteczkę”).
Mam serduszko, wielkie serce,
spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię,
rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię
Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko
Tobie podaruję !
Dana moja dana,
Moja ukochana.(2 x)
5. Konkursy ODSZUKAJ DRUGIEJ POŁÓWKI
Uczniowie ustawieni w parach. W drugim końcu sali nauczycielka rozkłada połówki serc
(serca są różnej wielkości i poprzecinane w różny sposób).
Zadaniem dzieci jest jak najszybciej pobiec i dopasować serca tak, żeby pasowały do siebie.
6. Zabawa przy piosence ,,Nie chcę Cię znać?”-naśladowanie ruchem treści piosenki.
7. Podziękowanie wszystkim dzieciom za udział w dzisiejszych zabawach i zachęcenie do
wykonania Walentynek dla swoich bliskich po powrocie do sal.
Cele szczegółowe:
- dzieci, rodzice, przedszkole dbają o sprawność fizyczną, zdrowie i bezpieczeństwo,
- prawidłowo wykonują ćwiczenia i zabawy ruchowe, ogólnorozwojowe zabawy relaksujące,
- umiejętnie korzystają z przyborów ćwiczebnych,
- dbają o prawidłową postawę ciała podczas zabaw i ćwiczeń ruchowych

Podobne dokumenty