Sezon Zimowy Zakończony Sukcesem

Wiele sportowych wydarzeń w okresie jesienno zimowym w naszym klubie. Lista sukcesów jest
najdłuższa od czasu powstania Wodnika. Historyczny sukces w wykonaniu pływaków z katowickiego
Wodnik 29 . Po letnim wypoczynku zaczęliśmy przygotowania których głównym startem były zimowe
Mistrzostwa Śląska Juniorów i Seniorów . Pływalnia Olimpijczyk w Gliwicach przyciągnęła
do siebie sporą liczbę zawodników a dokładnie 330 zawodników z 33 klubów , pływacy z wodnika
spisali się bardzo dobrze zdobywając w sumie 11 krążków: 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe. Medale
zdobywali: Adam Skoczylas dwukrotnie stawał na najwyższym podium sięgając po tytuł Mistrza Śląska
Seniorów na dystansie 200m st grzbietowym , oraz srebrny medal na dystansie 50m grzbietowym.
Marta Bajura zdobyła komplet medali: złoty na dystansie 100m stylem zmiennym, 3 srebrne oraz
jeden brązowy ,Aleksandra Golec zdobyła 3 brązowe medale na dystansie 50 i 100 klasycznym oraz
50 dowolnym. Po raz pierwszy doczekaliśmy się medalu w sztafecie złotego nasza sztafeta zwyciężyła
na dystansie 4x50st dowolnym w składzie :Pawlukiewicz Randia, Marta Bajura, Karol Jastrząbek,
Adam Skoczylas.
Po przerwie Świątecznej nadszedł czas na przygotowania do Mistrzostw Polski Juniorów.
Zawodnicy bardzo dobrze zrealizowali obóz treningowy w Nowej Rudzie co zaowocowało bardzo
dobrymi rezultatami już po powrocie. Świetne występy naszych podopiecznych podczas medialnych
zawodów Puchar Silesia oraz Mistrzostw Wielkopolski w Poznaniu gdzie padło wiele znakomitych
rekordów życiowych oraz medali rodziły nadzieje na zbliżające się Mistrzostwa Polski. Tak tez się stało
historyczny dorobek to 6 finałowych lokat za sprawą dwóch zawodniczek
Marta Bajura zdobyła finał A na dystansie 50m st, grzbietowym oraz 4 finały b na dystansach: 100st.
zmiennym, 100m st grzbietowym, 50m sty dowolnym, 50m st motylkowym ,Aleksandra Golec
zdobyła fina B na dystansie 50m stylem klasycznym . Czarnym koniem zimowych mistrzostw został
Oskar Bieg Który jeszcze w grudniu plasował się na 16 m w regionie z czasem 37s na dystanise 50 st
klasycznym a podczas rozgrywanych w Olsztynie Mistrzostwach Polski 14 latków zajął 28m z czasem
34.40 jednocześnie przesuwając się na 3 lokatę w rankingu województwa śląskiego. Pozostali
Zawodnicy w sezonie jesienno zimowym zanotowali bardzo dużą progresje wyników względem roku
poprzedniego co daje nadzieje na finały podczas letnich MP.
Po powrocie z rywalizacji Ogólnopolskiej będąc jeszcze w świetniej formie nasi zawodnicy wypadli
znakomicie podczas rozgrywanych Mistrzostw Katowic zarówno wśród szkól podstawowych oraz
gimnazjalnych lista Mistrzów naszego Miasta jest bardzo długa ale każdy z nich zasługuje na
wyróżnienie.
Szkoły współpracujące z klubem wypadły równie znakomicie. Szkoła Podstawowa zdobyła 2 i 3 m a
Gimnazjum nr 18 miejsca 1 oraz 2 w klasyfikacji chłopców i dziewcząt.
Przed chłopakami rywalizacja rejonowa jeśli wygrają gimnazjum zaprezentuje się w rywalizacji