Konspekt lekcji języka angielskiego

Transkrypt

Konspekt lekcji języka angielskiego
KONSPEKT LEKCJI
PRZEDMIOT: Język angielski
CZAS TRWANIA: 45 minut
KLASA: II / Gm
TEMAT LEKCJI: Health and healthy lifestyle.
CELE LEKCJI:
Cele ogólne:

rozwijanie świadomości dotyczącej własnego zdrowia i zdrowego trybu życia

kształcenie umiejętności pracy w parach
Cele szczegółowe:
Uczeń potrafi: wyszukiwać informacje (dobierać osoby do czynności i opisów, odczytać
odpowiedzi do quizu), podać własne sugestie i propozycje dotyczące zdrowia nastolatków,
używać bogatego słownictwa, zachować poprawność językową
Uczeń rozumie: czytany tekst, polecenia nauczyciela, wypowiedzi osób ze słuchu
Uczeń poznaje: nowe słownictwo i wyrażenia związane ze zdrowiem i zdrowym trybem
życia
METODY NAUCZANIA:
Treningowa: uczeń doskonali umiejętność wypowiadania się w języku angielskim, ćwiczy
wymowę, wzbogaca słownictwo
Aktywizująca: uczniowie wspólnie rozwiązują zadania, prezentują wyniki na forum klasy
Podawcza: nauczyciel wyjaśnia znaczenie nowego słownictwa
POMOCE DYDAKYCZNE: podręcznik i ćwiczenia Exam Challenges 3, magnetofon i płyta
CD, słowniki
FORMY PRACY: praca indywidualna, praca w parach, praca zbiorowa
PRZEBIEG LEKCJI:
I FAZA POCZĄTKOWA:
1. Czynności organizacyjne – powitanie, sprawdzenie listy obecności i podanie celów
lekcji.
2. Podanie uczniom tematu lekcji oraz zapisanie go na tablicy i w zeszytach.
3. Rozgrzewka językowa: How can we live healthy? Uczniowie zdolni podają przykłady
zdrowego trybu życia i zapisują je na tablicy. Uczniowie słabsi przepisują przykłady z
tablicy.
II FAZA ŚRÓDLEKCYJNA:
1. Uczniowie zapoznają się z podanym w podręczniku nowym słownictwem związanym
ze zdrowiem, a następnie w parach dzielą je na: powszechne problemy ze zdrowiem
oraz na lekarstwa. Uczniowie słabsi sprawdzają znaczenie nowych słów w
słownikach.
2. Uczniowie czytają podane w podręczniku opisy, następnie dwukrotnie wysłuchują
wypowiedzi osób, przyporządkowują dane osoby do podanych w podręczniku opisów
i sytuacji. Następnie wybrani uczniowie odczytują odpowiedzi na forum klasy.
3. Uczniowie zapoznają się z podaną w podręczniku ankietą dotyczącą zdrowego trybu
życia. Uczniowie słabsi z pomocą nauczyciela wyjaśniają niezrozumiałe słownictwo.
Następnie w parach uczniowie rozwiązują ankietę zapisując swoje odpowiedzi na
kartce, a potem prezentując swoje wyniki klasie. Na koniec uczniowie sprawdzają
swoje wyniki z punktacją podaną w książce.
4. Uczniowie zdolni przygotowują krótką wypowiedź na temat: How can teenagers in
your country get healthier? Następnie przedstawiają swoje propozycje klasie.
III FAZA KOŃCOWA:
1. Podsumowanie lekcji: Good health resolutions. Uczniowie zdolni podają swoje
postanowienia o zdrowym trybie życia. Następuje zapis na tablicy.
2. Ocena aktywności uczniów.
3. Zadanie domowe: Zadania: 1,2,5, s. 23 – w ćwiczeniach.
Opracowała: Marzena Sbirenda