Maciej Jakubiec
 
Od nowej redakcji:
Od września my, czyli Maciek Jakubiec i Krystian Kocur z klasy 6 oraz Kasia Więzik i Basia Słowik
z klasy 1 gimnazjum przejmujemy pałeczkę w prowadzeniu naszej szkolnej gazetki. Odrobinę zmieni się
w niej tematyka działów, a także sukcesywnie szata graficzna. Zwarliśmy szyki i postanowiliśmy na początku
roku szkolnego oddać do Waszych rąk pierwsze wydanie przygotowane przez nas.
Mamy nadzieję, że wybaczycie nam nasze potknięcia przy redakcji pierwszego numeru. Myślimy, że
następne wydanie „szkolnewsów” wyjdzie nam o wiele lepiej.
SPORT
Miała być walka XXI w. …
Była, lecz dla naszego sąsiada z Gilowic raczej nie
zakończyła się szczęśliwie.
Walka była sprawdzianem dla nowego stadionu we Wrocławiu przygotowanego na Euro 2012
i wielką szansą dla Tomasza Adamka na zdobycie tytułu mistrza świata w kategorii WBC „Pojedynek
stulecia” trwał od godz. 23.10 przez czterdzieści minut. Tomasz Adamek nie zląkł się Witalija Kliczko,
walczył, ale w końcu nie dał mu rady. Sędzia przerwał pojedynek w dziesiątej rundzie. Adamek słaniał
się na nogach. Podajemy teraz relację co do minuty:
22:40 Stadion Miejski we Wrocławiu jest już wypełniony po brzegi. Kiedy ryk niemal 40 tys. gardeł
zacznie dopingować Adamka, ten musi zwyciężyć. Tym bardziej, jeśli dużo więcej osób dopinguje
naszego pięściarza w domach, pubach, czy w kinach.
23:03 Wiecie jak brzmi Hymn Polski w wykonaniu 40 tys. solistów? Niesamowicie. Choć nie wiem, czy
w takim wypadku są to jeszcze soliści czy już chór...
23:10 Pojedynek, na który czekaliśmy od dawna właśnie się rozpoczął!
23:12 Ukrainiec wystosował cios w stronę Adamka, niezwykle celny, lecz ten nie zrobił na Polaku
wrażenia.
23:13 Kliczko stara się zaatakować Adamka, lecz na razie kończy się to bezskuteczną bieganiną za
Polakiem. Adamek skutecznie unika ciosów ukraińskiego kolosa i kończy rundę prawym sierpowym
wymierzonym w Kliczkę. Koniec pierwszej rundy.
23:16 CELNE UDERZENIE Adamka sprawia, że Kliczko na chwilę traci koncentrację. Tego sierpowego
Witalij z pewnością się nie spodziewał. Adamek wystosował go znikąd!
23:19 Rozpoczynamy trzecią rundę! Adamek miał przed chwilą wielkie szczęście, że Kliczko nie trafił
po nieudanym ataku naszego pięściarza. TOMEK TRZYMAJ SIĘ!
23:26 Sędzia kończy wyrównaną, czwartą rundę. Kliczko wydaje się być bardziej zmęczony od Adamka.
23:32 Jak dotąd Kliczko wygrał wszystkie rundy. Większość 10:8 lub 10:9. Ataki Adamka wydają się być
zbyt krótkie.
23:34 Adamek liczony przez sędziego, a teraz zepchnięty do obrony. 40 sekund do końca rundy.
Adamek musi przetrwać, choć będzie to trudne. Kliczko atakuje coraz pewniej.
23:35 Koniec rundy, która była w pełni kontrolowana przez Kliczkę. Kontuzja nosa Adamka, zajmują się
nim medycy. Czy Adamek dotrwa do końca 12 rundy?
23:42 Lewe proste Adamka bez przekonania, choć - z rundy na rundę - są coraz bardziej celne
i skuteczne... KLICZKO NA DESKACH
23:46 Runda dziesiąta przed nami. Komentatorzy w studiu telewizyjnym dywagują, czy aby Adamek
już się nie poddał. Kibice liczą jednak na wielki "come back" takiego Adamka, jakiego znają wszyscy.
12 cm zasięgu rąk robi jednak różnicę - to Kliczko co chwilę trafia Polaka.
23:50 Po walce! Adamek kompletnie wyczerpany, zamroczony, nie jest w stanie dalej walczyć. Sędzia
przerywa pojedynek. Czyli nasz rodak przegrał.
ZSPi G Nr 4 i m. J. K uk uc zki
Strona 2 z 7
Na szczęście był Szczęsny
Mecz piłki nożnej Polska – Niemcy zakończył się remisem 2:2 Niemcy wbili bramkę Wojciechowi
Szczęsnemu w ostatniej minucie pojedynku. Równa walka Blamażu nie było, a wręcz przeciwnie.
Polacy momentami toczyli równą walkę z trzecim zespołem świata. I choć nie można wpadać w euforię,
to trzeba się cieszyć z dobrego wyniku i faktu, że do historycznego zwycięstwa nad Niemcami zabrakło
kilkunastu sekund.
Polacy w pierwszej połowie grali dobrze, ale nie ustrzegli się błędów. Kilka razy uratował nas
Szczęsny, który kolejny raz potwierdził klasę. Bramkarz udowodnił, że miejsce między słupkami
Arsenalu i reprezentacji po prostu mu się należy.
a)
Dwa gole w doliczonym czasie gry
Polacy bronili się i bronili, ale przeprowadzili jedną kontrę, która dała nam ponowne prowadzenie. W polu
karnym padł Paweł Brożek, a jedenastkę pewnie wykonał Jakub Błaszczykowski. Była już trzecia minuta
doliczonego czasu gry.
Jednak sędzia pozwolił Niemcom na rozegranie ostatniej akcji. Skrzydłem popędził Muller, przed nim
poślizgnął się Wawrzyniak, co pomocnik Bayernu Monachium wykorzystał podając do Cacau, który zabrał
Polsce wyśnioną wygraną.
– Po prostu się poślizgnąłem, nie wiem jak to się stało. Gdyby nie to, zablokowałbym Mullera i sędzia skończyłby
mecz – powiedział po meczu Wawrzyniak.
Mimo tego, że na PGE Arenie Gdańsk padł tylko remis, to powinniśmy traktować go jako aż remis. Graliśmy ze
świetnie zorganizowaną drużyną, naszpikowaną dobrymi i bardzo dobrymi zawodnikami. Trzeba się cieszyć,
wyciągnąć kolejne wnioski (stałe fragmenty gry) i czekać na kolejny mecz kadry.
Wojciech Szczęsny, bramkarz reprezentacji:
W szatni czuliśmy się, jakbyśmy przegrali Mistrzostwo Europy. Jestem w miarę zadowolony ze
swojej gry. Kilka razy mogłem obronić lepiej, kilka razy zachowałem się całkiem fajnie. Jednak
niedosyt pozostał. Byliśmy kilka sekund od tworzenia historii. A tak, za kilka tygodni wszyscy o tym
zapomną. Zremisowaliśmy dzisiaj z trzecim zespołem świata, ale traktujemy to jako przegraną. Może
nie zasłużyliśmy na wygraną, ale było blisko. Z jednej strony do przerwy mogło być 0:3, co 3:0.
Jeśli poprawimy pewne mankamenty, jesteśmy w stanie rywalizować z takimi zespołami jak Niemcy.
Co warto czytać
W wolnym czasie zwykle wybieramy komputer lub telewizję, a coraz rzadziej nasz wybór pada na
lekturę, ale jeśli w ręce wpadnie coś super ciekawego...
Oto kilka naprawdę interesujących książek:
„ZWIADOWCY” John Flanagan
Pełna akcji, niezwykła opowieść o chłopcu, sierocie, pragnącym
z całego serca pójść w ślady ojca i zostać rycerzem zamku Redmont.